programy
kategorie

#dziejesienaeuro. Grzegorz Kalinowski po meczu Francja - Islandia. "Przepaść, syndrom Piasta Gliwice"

Francja rozbiła w ćwierćfinale Euro 2016 Islandię 5:2, prowadząc do przerwy 4:0. Dariusz Tuzimek nie był zachwycony jednostronnym widowiskiem, pomimo, że w drugiej połowie dzielni Wikingowie robili wszystko, by zmniejszyć rozmiary nieuniknionej porażki. - Dużo bramek, ale mnie to nie cieszy. Wolę remis 1:1 Włochów z Niemcami, gdzie jest piłkarska jakość - powiedział prowadzący w studiu #dziejesienaeuro. Dziennikarz sportowy i pisarz Grzegorz Kalinowski zwrócił uwagę na przepaść dzielącą Islandczyków od gospodarzy. Kopciuszka porównał do... Piasta Gliwice - ta drużyna w ubiegłym sezonie była nawet liderem Ekstraklasy, ale przegrała rywalizację z Legią. - To była przepaść. Oni po raz pierwszy mieli syndrom Piasta Gliwice z polskiej Ekstraklasy. Dopóki nie było presji, grali swoje, rzeczy niemożliwe stawały się możliwymi. Nagle okazało się, że mają szansę na coś niespodziewanego. Jak się zaczynają bonusy, to zaczynają się kłopoty - dodał.