programy
kategorie

Favipiravir i Remdesivir. Leki na COVID-19 już dostępne

To może być przełom w leczeniu pacjentów chorujących na koronawirusa. Firma farmaceutyczna Eva Pharma przekazała w czwartek 25 czerwca, że zaczęła produkować na masową skalę w Egipcie dwa skuteczne leki - Remdesivir i Favipiravir, stosowane do leczenia chorych na COVID-19. Remdesivir miałby być stosowany w ciężkich przypadkach, u pacjentów na intensywnej terapii, którzy mają poważne problemy z oddychaniem i potrzebują respiratorów. Favipiravir natomiast, miałby być przeznaczony dla pacjentów z łagodnymi objawami koronawirusa. Po zaspokojeniu potrzeb egipskich, firma Eva Pharma ma nadzieję sprzedać wszelkie nadwyżki dawek do innych krajów Bliskiego Wschodu i Afryki. Sprzedaż do dalszych krajów byłby prawdopodobnie kwestią niedalekiej przyszłości.

109 reakcji
16
64
29
Podziel się
Komentarze (29)
26-06-2020
PolakTen lek szkodzi o tym nie napiszą. Najważniejsza kasa, lek na malarię kosztuje kilka złotych, ale natym firm farmaceutyczne nie zarobią.
zobacz więcej komentarzy (29)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(29)
Polak
3 lata temu
Ten lek szkodzi o tym nie napiszą. Najważniejsza kasa, lek na malarię kosztuje kilka złotych, ale natym firm farmaceutyczne nie zarobią.
Koronafakewir...
3 lata temu
Ja też mam lek na koronaświrusa. Ma 98% i jest to ciesz w 0,5l butelce, a początkowa litera to "S" :D
qba
3 lata temu
Remdesivir nie dość że nie pomaga to jeszcze według wielu ośrodków klinicznych szkodzi.
aaa
3 lata temu
Każda choroba ma po kilka objawów , 2 ,5 , 7 , a koronawirus ma 54 objawy i wszystko pod niego podłączają ,ludzie umierają ale nie na koronawirusa , to jest wałek ,celowo wymyślony żeby zarobić kasę na kryzysie ,tyle
oeivb
3 lata temu
Nie może być żadnego leku ani szczepionki na wirusy,bo one w ciągu krótkiego czasu podlegają mutacji czyli zmianie ! Nie dajmy się ogłupić ani zaszczepić !
Najnowsze komentarze (29)
Ove.Sthlm
3 lata temu
Kuracja 5dni 2200.-USD w szwecji...
AAAAAAAAAA
3 lata temu
a we Włoszech jak poszczepili to ci dopiero zaczęli umierać
vbn
3 lata temu
Jak pare lat temu zrobili nagonke na szczepionke na grype-brac,brac to juz firmy zgory policzyli7-8miliardow zyskow-Masoneria
virus
3 lata temu
Ale ściema . Nie ma wirusa .
sad
3 lata temu
dlatego nigdzie nie mozna kupic dziewanny
pele 10
3 lata temu
Tak to spisek koncernow farmaceutycznych by wiecej zarabiac i ludzi glupich robic a lek jest bardzo prosty jesli nie jestes chory biez duzo witaminy D3 a jesli zachorujesz to MARYCHA ALE BRANA LECZNICZO ZABIJA TEGO WIRUSA I to cala filozofia pa
MMM
3 lata temu
Testy na ludziach wykazały, że Favipiravir jest tylko nieznacznie skuteczniejszy od placebo w podwójnie ślepej próbie (nie podano dokładnie o ile). Natomiast Remdesivir jest skuteczniejszy od placebo o 31 %. Nie są to więc jakieś rewelacyjne wyniki, jeśli chodzi o skuteczność, ale dobre i to.
oeivb
3 lata temu
Nie może być żadnego leku ani szczepionki na wirusy,bo one w ciągu krótkiego czasu podlegają mutacji czyli zmianie ! Nie dajmy się ogłupić ani zaszczepić !
md44
3 lata temu
i Ciągle o tym samym czego niema i nie było. wyłącz tvpis włącz mózg
zyga
3 lata temu
Remdesivir to stary lek, ktory juz podawano w Afryce 50 lat temu
Zbik
3 lata temu
Ludzie, co wy wypisujecie ,to jakiś prymityw
TR6
3 lata temu
Ja mam darmowy lek czyli nie oglądam wiadomości TV. Polecam wszystkim ponieważ skutki uboczne brak a efekt na drugi dzień racjonalne myślenie.
gregor
3 lata temu
Bujda jak mogli cos stworzyc na cos czego nie ma
Roman
3 lata temu
Biznes sobie robią nie kupiłbym tego leku najlepszym lekiem na koronawirusa jesc czosnek imbir a tym oszustom pokazac srodkowy palec