programy
kategorie

Grejpfruty i jabłka przeciwdziałają zanikom pamięci na starość. Twój mózg ci podziękuje

Spożywanie każdego dnia warzyw i owoców bogatych we flawonoidy znacznie zmniejsza ryzyko problemów z pamięcią i logicznym myśleniem na starość. Do takich wniosków doszli dzięki swoim badaniom naukowcy z Uniwersytetu Harvarda w Stanach Zjednoczonych. Specjaliści przeanalizowali wyniki badań aż 50 tysięcy kobiet i mężczyzn z ostatnich 20 lat ich życia oraz dali im do wypełnienia rozbudowane ankiety, dotyczące ich codziennych nawyków żywieniowych. Dodatkowo mieli oni do wykonania szereg zadań, aby sprawdzić ich poziom logicznego myślenia i pamięć. Z zebranych danych wynikało, że osoby, które codziennie zjadały warzywa i owoce bogate we flawonoidy, mają aż o 38 procent mniejsze ryzyko pojawienia się problemów z logicznym myśleniem i pamięcią, które mogą ich dotknąć w podeszłym wieku. Dr Walter Willett, autor badania, powiedział: "istnieje coraz więcej dowodów sugerujących, że flawonoidy są potęgą, jeśli chodzi o zapobieganie spadkowi zdolności myślenia w miarę...

rozwiń
103 reakcje
67
8
28
Podziel się
Komentarze (28)
29-07-2021
elifczy nie za duzo tych "badaczy" i naukowcow w swiecie?
zobacz więcej komentarzy (28)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(28)
elif
2 lata temu
czy nie za duzo tych "badaczy" i naukowcow w swiecie?
Nina
2 lata temu
Kiedyś jadłam codziennie grejpfruty i mnóstwo jabłek a dziś mam sklerozę
ZUS OSZUKAŁ
2 lata temu
ZUS MNIE TAK MOCNO SKRZYWDZIŁ,ŻE POWINIENEM ZOSTAĆ TERRORYSTĄ. - O JABŁKACH MOGĘ TYLKO POMARZYĆ - KUPUJĘ TYLKO TO = CO POZWOLI DLA MNIE PRZETRWAĆ.
Emeryt 73
2 lata temu
Ci wszyscy nawiedzeni z takimi poradami powinni się leczyć psychiatrycznie !
pissmedyk
2 lata temu
Połówka dziennie , jak twierdzą badacze , nie jest szkodliwa . Co na to alkomaty drogówki ?
Najnowsze komentarze (28)
zosia
2 lata temu
druga strona medalu - kto choruje na serce...arytmia, jest po zawale, ma wszczepiony rozrusznik, nie może jeść tego owocu wcale, ponieważ w błyskawicznym tempie po jego zjedzeniu, bardzo zagęszcza sie INR..proszę pytać kardiologa..przy okazji - zielone powinno być ograniczone..tak to jest, na jedno pomaga, na drugie szkodzi, ale serce najważniejsze.
victor
2 lata temu
czy ci naukowcy byli z pisu,,narodowi
oko
2 lata temu
"Wystarczy połówka dziennie. Nowe odkrycie badaczy". - A ja już to dawno odkryłem.
Rolnik Szuka
2 lata temu
Dieta, wiadomo, jest ważna. Ale najważniejsze jest... codzienne ćwiczenie. Ciało i mięśnie, żeby były sprawne - potrzebują co dnia ruchu. Żadne lekarstwo ani suplement diety nie zastąpi ruchu. Ruch jest w stanie zastąpić wiele lekarstw i suplementów diety. Mózg i umysł... też potrzebują codziennego ćwiczenia. Szachy, warcaby, krzyżówki, quizy, zagadki logiczne... Do tego, żeby zachować dobrą kondycję w starszym wieku - każdego dnia potrzeba nam nie tylko aktywności fizycznej, ruchu ale też aktywności umysłowej. ;-)
internauta
2 lata temu
alez odkrycie - pracujac z Holendrami jakies ponad 20 lat temu zawsze na sniadanie kazdy dostawal pol tego owocu na sniadanie a w polsce odkryto go dopiero w XXI wieku - alez tempo
Pancerny Jeż!
2 lata temu
Połówka dziennie to w sumie cacy! Nawet z grejpfiuta!!!!!
tomek
2 lata temu
Niczego dzisiaj nie można być pewnym. Oszustwa są w nauce nagminne. Prace się publikuje w wydawnictwach nauklowych a połowa potem jest wycofywana z powodu wykrycia oszustwa.
Www
2 lata temu
Od kiedy naukowcy nauczyli sie brac kase za swoje rewelacje nikomu nie wierze….
Www
2 lata temu
Czy to ci sami naukowcy ktorzy stwierdzili, ze jajka sa szkodliwe?
Zosia
2 lata temu
Na jedno pomaga, na drugie szkodzi ‐ grejpfrut zagęszcza krew...to największy wróg sercowców😒
Tom's
2 lata temu
Zapomniałem gdzie położyłem grejpfruty i jabłka.
Wentylek
2 lata temu
to ciekawostka moja mama uwielbiała jabłka jadła ich mnóstwo i to jeszcze takie nie pryskane i co na starość miała alzheimera
Leszek
2 lata temu
Śmiech na sali. Niemieccy oficerowie z czasów IIWW już o tym wiedzieli i raz na tydzień jadali właśnie grejpfruty (jak tylko mieli okazję). Informacja z obozu pacy od mojego dziadka, gdzie był pracownikiem przymusowym.
rozymunda
2 lata temu
a za tydzień "naukowcy sfołocz" podadzą że jednak szkodzą