bEKPTgsA
bEKPTgsE
bEKPTgsI
programy
kategorie
bEKPTgsB

Grindadrap. Brutalna rzeź ssaków na Wyspach Owczych. Tradycja sprzed 1000 lat

Mieszkańcy Wysp Owczych zabili ok. 300 grindwali, ssaków z rodziny delfinowatych, w ramach tegorocznego słynnego polowania grindadrap. Historia tego wydarzenia sięga 1000 lat. Zwierzęta zabija się rytualnie latem, kiedy przepływają w okolicy Wysp Owczych. Powód uboju jest prosty - każdego roku mieszkańcy wyspy są zaopatrywani w mięso na nadchodzącą zimę. Mięso grindwali (przypominających wieloryby) jest tutaj wysoko cenione. Wyspy Owcze są terytorium zależnym Danii. Coroczna rzeź odbywa się tu mimo głośnych protestów aktywistów. Ssaki są łapane w sieci, zabijane nożami i pozostawiane do wykrwawienia się. Woda przy brzegu szybko robi się czerwona. Organizacja pozarządowa Sea Shepherd określa tę tradycję jako "barbarzyńską praktykę", która powinna zostać zakazana.

596 reakcji
42
501
53
Podziel się
Komentarze (53)
21-07-2020
sadyzm nie tradycjato się dzieje w cywilizowanym świecie? zgroza...
zobacz więcej komentarzy (53)

Programy Wirtualnej Polski

bEKPTgsN
KOMENTARZE
(53)
sadyzm nie tr...
rok temu
to się dzieje w cywilizowanym świecie? zgroza...
shizodietetyk
rok temu
Kotlety rosną na drzewach a udka to roślina z rodziny strączkowatych. Poza tym ja jestem dobry, bo mięcho kupuję w markecie i nikomu nie robię krzywdy.
kiwi
rok temu
zgoda. tradycja wynikała z faktu braku dostępu do pożywienia dla tych ludzi w pozostałych okresach roku, stąd zapasy musiały być zrobione. ale w dzisiejszym czasie !? gdy mogą sprowadzić wołowinę z Argentyny, wieprzowinę z Polski, baraninę ze Szkocji, czy ryby wszystkich mórz i hodowli świata !!! to zwykła rzeź na dziko żyjącej zwierzynie !!!
bEKPTgtf
sahara
rok temu
matko jedyna nie wierzę, że jesteśmy w 21 wieku w UE. co za średniowiecze. Zakaz natychmiast
EKOterrorysta
rok temu
U nas pseudo ekolodzy protestują jak się wycina drzewa . Dlaczego tam nie bronią życia zwierząt .
Najnowsze komentarze (53)
Toni
11 miesięcy temu
Wyspy podzielone sa na rejony polowan, kazdy przebywajacy w danym rejonie dostaje czesc miesa i sloniny. W dawnych czasach byla to istotna czesc zapasow zimowych i jedyne zrodlo witaminy C. Tylko ci wyspiarze poluja na te zwierzeta, na polowaniach ginie okolo 0,5% populacji. Po wpedzeniu na wybrane plytkie plaze sa zabijane ciezkim oszczepem przerywajacym rdzen kregowy, to powoduje praktycznie natychmiastowa smierc. Naturalnie wyplywa przy tym sporo krwi. Kazdy rodzaj polowania to akt brutalny, to fakt. Jezeli skceptujemy nawet polowania "sportowe" np. z lukiem na jelenia to w sumie niewielka roznica.
Sis
rok temu
Barbarzyństwo! To powinno byc zakazane!
bolo
rok temu
Tylko wytłumaczcie mi jedno. Niby jakim prawem zabija się te zwierzęta? Redukacja populacji? Wchodzą w szkodę niszcząc uprawy jak to się ma w łowiectwie? Nikt też tych zwierząt nie wpuścił do morza jako narybku, żeby móc sobie od tak je zabijać. Tak jak rybacy łowiący w morzu. Nie kupili pola, nie zasiali, nie nawozili a zbierają odławiając ryby z morza. Uważam, że ostatecznie kożystać z takich dóbr jak ssaki morskie powinny np biedne państwa gdzie ludzie nie mają co jeść.
Edek
rok temu
a gdzie oburzeni tz ekolodzy i animalsi dlaczego nie przykuwają się łąńcuchami do tych biednych bezbronnych ssaków naszych braci
yamal
rok temu
a miliony zamordowanych nienarodzonych rocznie ,to nie rozdziera serca
Gladius
rok temu
ekolodzy wszystkich krajów łączcie się ratować kornika,grindwale można bezkarnie bestialsko mordować toż to najlepsza karma dla psów i kotów w pełni ekologiczna
Stanis
rok temu
pytam gdzie się pochowali się pseudo ekolodzy ,gdzie nawiedzeni animalsi ,to wam odpowiem,nie protestują ponieważ mięsko tych morskich ssaków jest w puszkach dla kotów i psów bo te oto zwierzęta pseudo amimalsi hodują na potegę i jeszcze jedno przeciętny pseudo animals zna trzy zwierzęta ,psa,kota i warunkowo konia
Zami
rok temu
Tradycja tradycja ale za kilkanaście lat nie bedzie juz grindwali i innych dużych morskich ssaków i wtedy nie bedzie tradycji niech ci mieszkańcy Wysp Owczych oprzytomnieja a nie zabijają bez sensu zwierzęta
bEKPTgsX
rozsadny
rok temu
Bo mięso pochodzi z supermarketów, to każde dziecko wie.
aaa
rok temu
Jeśli już muszą podtrzymywać tradycję i coś jeść, czy nie mogą zabijać tych zwierząt w cywilizowany sposób? Aby nie umierały w męczarniach ?
realist
rok temu
lepiej zeby wytepili rekiny i krokodyle.te bestie nie sa na ziemi potrzebne
ABCD
rok temu
Dania czyli Europa. I gdzie jest Unia Europejska?
rzeźnik
rok temu
ciekawe czy na wojnach zabija się ludzi na prawdę, czy to tylko taka zabawa i czy ewentualnie to ludzkie mięso ląduje w kuchni.
EKOterrorysta
rok temu
U nas pseudo ekolodzy protestują jak się wycina drzewa . Dlaczego tam nie bronią życia zwierząt .
bEKPTgtz
bEKPTgsG
bEKPTgtG
bEKPTgtH