bFOVFEfE
bFOVFEfI
bFOVFEfM
programy
kategorie
bFOVFEfF

Hitler przejęty śmiercią Piłsudskiego. Tak naziści zmienili swoje plany wobec Polski

Śmierć marszałka Józefa Piłsudskiego w 1935 r. wpłynęła nie tylko na polską, ale i niemiecką politykę. Na pogrzeb marszałka z III Rzeszy przybył m.in. sam Hermann Göring. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Hitler był wyraźnie zaniepokojony śmiercią Józefa Piłsudskiego. W rozmowie z ambasadorem Polski w Berlinie mówił o "wyjątkowym mężu stanu". Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Jak władze III Rzeszy zareagowały na śmierć Piłsudskiego? Hitler wyraźnie zmienił swoje zamiary wobec Polski.

192 reakcje
43
56
93
Podziel się
Komentarze (93)
18-10-2021
Reparacje Hitler tak się przejął ze wymordował 6 milionów naszych obywateli i zniszczył kompletnie nasze miasta i wsie /Warszawa,Wieluń i inne /a miliony okaleczył i ograbił.
zobacz więcej komentarzy (93)

Programy Wirtualnej Polski

bFOVFEfR
KOMENTARZE
(93)
Reparacje
8 miesięcy temu
Hitler tak się przejął ze wymordował 6 milionów naszych obywateli i zniszczył kompletnie nasze miasta i wsie /Warszawa,Wieluń i inne /a miliony okaleczył i ograbił.
Autmex
8 miesięcy temu
To ładnie złagodził zamiary skoro 4 lata później bezpardonowo nas napadł:))) Kto wymyśla takie teksty?!!!
Pustelnik
8 miesięcy temu
Ja przepraszam, czy ktoś tu znowu kogoś próbuje urabiać??! Czy to tylko fatamorgana?
bFOVFEgj
Uwaga
8 miesięcy temu
Kto namówił Czechów do rezygnacji ze zbrojnego bronienia swoich granic ? Nie była to Francja , bo tak jak Czechy ogłosiła mobilizację.
Bzyk
8 miesięcy temu
A może warto przypomnieć kto stał za tym, że po śmierci Piłsudskiego Polska zmieniła swój stosunek do Niemców. Czy przypadkiem nie byli to angole, największy nasz wróg, który dawna pcha Polskę w różne konflikty robiąc to w białych rękawiczkach.
Najnowsze komentarze (93)
Rob
5 miesięcy temu
Czesi to tchórze bez chonoru bez walki wszystko oddają pepiki
Finkenreut
5 miesięcy temu
Sam Hitler incognito, prywatnie przyjechał na pogrzeb, by poożegnać marszałka Piłsudskiego. Tak go niezmiernie cenił. Ale o tym cisza.
Pawel Salamac...
5 miesięcy temu
Historia kreowana jest na potrzeby chwili.Jej prawdziwe oblicze ma wiele płaszczyzn odniesienia i kazdy widzi to...... co chce zobaczyć.
Historyk
5 miesięcy temu
Tak Hitler niszczył i mordował Polaków ,ale dlatego ,że najpierw byliśmy jego sojusznikami przy rozbiorze Czechosłowacji ,a potem zdradziliśmy go podpisując sojusz z Anglią i Francją .
Wiedza 62
5 miesięcy temu
Warto wyszukać i przeczytać: kurtuazja uniki odmowa
Wiedza 62
5 miesięcy temu
Warto wyszukać i przeczytać: kurtuazja uniki odmowa
Weronika
8 miesięcy temu
Nowa interpretacja działań Adolfika.
Sprawieddzijo...
8 miesięcy temu
UE kaput, Niemce reparacje płacą i mamy MIędzymorze plus Francja i Anglia plus USA,a z Rosją pokójn i handelek i rozkwit gospodarczy. Czy Bidonek djrzał do tego?
bFOVFEgb
Sprawieddzijo...
8 miesięcy temu
Warszawa ,Londyn, Paryż, Moskwa i mamy spokój. Międzymorze, a Niemcy niech płaca reparacje wreszcie.
Sprawieddzijo...
8 miesięcy temu
Międzymorze i Rosja. skoro hitlersyny historie przekręcaja i reparacji nie płaca,a USA tylko nas wyzyskują zamiast wymusić na RFN odszkodowanie Polsce? Ameryka winna budować za reparacje dla nas od Niemców Międzymorze!!! Wreszcie 150 mln ludzi miałoby spokój, byłby bufor, Niemcy przypilnowani. Tu nam do tego atom i mamy silna Europę!
Międzymorze i...
8 miesięcy temu
WP dostaje kase od Morawieckiego na propagandę covidową,a starcza im z tego (nasze budzetowe podatki od małych polskich firm!!!) na zakłamywanie historii na niemiecka modłe. A powinni reparacje wypłacic i USA jeszcze tego od Niemców nie wymusiły, więc może jednak z braćmi Rosjanami trzebadeal zrobić?
Gluś
8 miesięcy temu
dlatego się przejął, bo Piłsudski chciał wojny prewencyjnej z Niemcami w 1933. No przecież to bardzo zasmuciło Hitlera.
Wojciech
8 miesięcy temu
Młode pokolenia wam w to uwierzą. Smutne. Krew naszych Ojców wola do was z ziemi Volksdeutsche
OBIEKT.III
8 miesięcy temu
A dzisiaj Niemcy próbują realizować Hitlera zapędy i chcąrządzićEuropa. Gdyby Hitler wiedział ze niepotrzebnie postawił na zbrojenie, a rozpocząłby taka politykę jak Merkel i Niemcy to dzisiaj by rządził całym kontynentem. Niemcy chcąspełnić marzenia Adolfa i to coraz wyrazniej widać. kto to popiera jest zdrajcąwłasnego Narodu i ojczyzny...
...
Następna strona
bFOVFEgD
bFOVFEfK
bFOVFEgK
bFOVFEgL