bEUQlbUA
bEUQlbUE
bEUQlbUI
programy
kategorie
bEUQlbUB

Hitler przejęty śmiercią Piłsudskiego. Tak naziści zmienili swoje plany wobec Polski

Śmierć marszałka Józefa Piłsudskiego w 1935 r. wpłynęła nie tylko na polską, ale i niemiecką politykę. Na pogrzeb marszałka z III Rzeszy przybył m.in. sam Hermann Göring. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Hitler był wyraźnie zaniepokojony śmiercią Józefa Piłsudskiego. W rozmowie z ambasadorem Polski w Berlinie mówił o "wyjątkowym mężu stanu". Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Jak władze III Rzeszy zareagowały na śmierć Piłsudskiego? Hitler wyraźnie zmienił swoje zamiary wobec Polski.

175 reakcji
39
47
89
Podziel się
Komentarze (89)
18-10-2021
Reparacje Hitler tak się przejął ze wymordował 6 milionów naszych obywateli i zniszczył kompletnie nasze miasta i wsie /Warszawa,Wieluń i inne /a miliony okaleczył i ograbił.
zobacz więcej komentarzy (89)

Programy Wirtualnej Polski

bEUQlbUN
KOMENTARZE
(89)
Reparacje
2 miesiące temu
Hitler tak się przejął ze wymordował 6 milionów naszych obywateli i zniszczył kompletnie nasze miasta i wsie /Warszawa,Wieluń i inne /a miliony okaleczył i ograbił.
marek zol
2 miesiące temu
istotnie , Piłsudski był osobą szanowaną w Niemczech i.... budzącą postrach. jestem głęboko przekonany iż gdyby żył losy Polski potoczyły by się inaczej. wiosną 39 nasz minister Beck miał świetne przemówienie i wtedy Niemcy stracili nadzieje na dogadanie się z nami. oczywiście można gdybać jak by to dogadanie wyglądało. popatrzcie na inne kraje, takie Czechy /wtedy Czechosłowacja/ byli zmuszeni "dogadać" się, mieli jeden wzorcowy Therezin i jedne Lidice zniszczone po zamachu, u nich miesięcznie ginęło tulu ludzi co u nas w jeden dzień. Węgry, wystawiły nawet swoją brygadę, przyjmowały dziesiątki tysięcy uciekinierów z Polski i karmiły je i pomagały uciekać do Anglii. Francuzi dostali wolną strefę a żołnierze niemieccy chodzili po wsiach i pytali czy nie trzeba pomóc. z Anglią nie chcieli walczyć i gdyby nie traktat z Polską to kto wie? Duńczycy nie bardzo wiedzieli że wojna, Szwedzi i Szwajcarzy żyli bez zmian. Tylko Polska i potem Rosjanie cierpieli głód , obozy, łapanki. czy tak musiało być?
Autmex
2 miesiące temu
To ładnie złagodził zamiary skoro 4 lata później bezpardonowo nas napadł:))) Kto wymyśla takie teksty?!!!
bEUQlbVf
Pustelnik
2 miesiące temu
Ja przepraszam, czy ktoś tu znowu kogoś próbuje urabiać??! Czy to tylko fatamorgana?
Uwaga
2 miesiące temu
Kto namówił Czechów do rezygnacji ze zbrojnego bronienia swoich granic ? Nie była to Francja , bo tak jak Czechy ogłosiła mobilizację.
Najnowsze komentarze (89)
Weronika
miesiąc temu
Nowa interpretacja działań Adolfika.
Sprawieddzijo...
2 miesiące temu
UE kaput, Niemce reparacje płacą i mamy MIędzymorze plus Francja i Anglia plus USA,a z Rosją pokójn i handelek i rozkwit gospodarczy. Czy Bidonek djrzał do tego?
Sprawieddzijo...
2 miesiące temu
Warszawa ,Londyn, Paryż, Moskwa i mamy spokój. Międzymorze, a Niemcy niech płaca reparacje wreszcie.
Sprawieddzijo...
2 miesiące temu
Międzymorze i Rosja. skoro hitlersyny historie przekręcaja i reparacji nie płaca,a USA tylko nas wyzyskują zamiast wymusić na RFN odszkodowanie Polsce? Ameryka winna budować za reparacje dla nas od Niemców Międzymorze!!! Wreszcie 150 mln ludzi miałoby spokój, byłby bufor, Niemcy przypilnowani. Tu nam do tego atom i mamy silna Europę!
Międzymorze i...
2 miesiące temu
WP dostaje kase od Morawieckiego na propagandę covidową,a starcza im z tego (nasze budzetowe podatki od małych polskich firm!!!) na zakłamywanie historii na niemiecka modłe. A powinni reparacje wypłacic i USA jeszcze tego od Niemców nie wymusiły, więc może jednak z braćmi Rosjanami trzebadeal zrobić?
Gluś
2 miesiące temu
dlatego się przejął, bo Piłsudski chciał wojny prewencyjnej z Niemcami w 1933. No przecież to bardzo zasmuciło Hitlera.
Tfu
2 miesiące temu
KE , NIEMCY I DONALD TUSK NADAL PROWADZA KONTYNUACJĘ PLANÓW PODBOJU CALEJ EUROPY I ZMIANY W JEDNO PAŃSTWO, FASZYSTOWSKIE- O PODLOZU KOMUNISTYCZNYM!
Wojciech
2 miesiące temu
Młode pokolenia wam w to uwierzą. Smutne. Krew naszych Ojców wola do was z ziemi Volksdeutsche
bEUQlbUX
OBIEKT.III
2 miesiące temu
A dzisiaj Niemcy próbują realizować Hitlera zapędy i chcąrządzićEuropa. Gdyby Hitler wiedział ze niepotrzebnie postawił na zbrojenie, a rozpocząłby taka politykę jak Merkel i Niemcy to dzisiaj by rządził całym kontynentem. Niemcy chcąspełnić marzenia Adolfa i to coraz wyrazniej widać. kto to popiera jest zdrajcąwłasnego Narodu i ojczyzny...
Adolfonzo
2 miesiące temu
Hitler nie kontrolował już aparatu władzy. Wszyscy wszystko kradli i rabowali najsłabszych. Podobnie jest obecnie w Polsce.
Gaga
2 miesiące temu
Jeszcze kilka takich portali, jak Wirtualna Prawda i niedługo będzie obowiązywać wersja, że w 1939 r Hitler zaatakował Polskę aby uchronić Żydów przed Polakami.
Profesor
2 miesiące temu
Niemcy to niech oddadzą Polsce reparacje wojenne ,odszkodowanie za drugą wojne św. i za rozbiory...mordercy i złodzieje
Polak
2 miesiące temu
a niemiecka WP sieje propagande i wciska Polakom kit...ha ha ha
dragnachosty
2 miesiące temu
miała być aneksja .To był ich człowiek z Magdeburga.....dzisiaj znów zgrzyty..nie ma zamiaru słowiański ludek być deptany przez ciężkie/aż za ciężkie/germańskie buciory/z czajna/....
...
Następna strona
bEUQlbVz
bEUQlbUG
bEUQlbVG
bEUQlbVH