bGLwbLxM
bGLwbLxQ
bGLwbLxU
programy
kategorie
bGLwbLxN

Hordy krwiożerczych komarów na Syberii. Tworzą istne "tornada"

Darmowa telewizja na wakacje. Sprawdź szczegóły na se.pl. Hordy komarów na Syberii. Jednym z minusów ciepłego lata są zdecydowanie komary, które uprzykrzają nam grille czy pobyt nad jeziorem. Jednak sytuacja w Polsce nie jest jeszcze tak zła. Mieszkańcy syberyjskiej Kamczatki muszą sobie radzić z hordami krwiożerczych komarów, które grupują się w istne tornada! Jeden z mieszkańców nagrał miejscowe komary, które tworzyły specyficzne wiry podczas tańca godowego. Według ekspertów, komary płci męskiej oplatają i krążą wokół komarzyc, doprowadzając do ich zapłodnienia. Samica następnie składa jaja, z których może wykluć się nawet 300 kolejnych komarów. Dodatkowo, wyjątkowo ciepły rok na Syberii sprawia, że krwiopijców jest wyjątkowo dużo.

78 reakcji
28
16
34
Podziel się
bGLwbLxP
Komentarze (34)
09-08-2020
polonistaSzanowny slabo wyksztalcony autorze! Hordy, to moga byc Tatarow, a komarow, to sa chmary.
zobacz więcej komentarzy (34)

Programy Wirtualnej Polski

bGLwbLxZ
KOMENTARZE
(34)
polonista
2 lata temu
Szanowny slabo wyksztalcony autorze! Hordy, to moga byc Tatarow, a komarow, to sa chmary.
mig
2 lata temu
W Polsce krwiopijcy czają się w Izbach Skarbowych
Ealdon
2 lata temu
To nie są komary ale moszka (angielska nazwa - midges). Nie żądlą ale nagryzają naskórek i ssą krew. Od końca maja do końca sierpnia (jeśli jest ciepło, to dłużej) całymi stadami występują też w środkowei i zachodniej Szkocji.
bGLwbLyr
komar
2 lata temu
Do nas trafiają i są rozpylane z latających masztów 5G.
Adam
2 lata temu
Widziałem kiedyś coś takiego w Szwajcarii, w pobliżu Zurichu...
Najnowsze komentarze (34)
wentylator
2 lata temu
Ja nie gotuje , nie zażywam kąpieli , nie otwieram okien , zasłaniam żaluzje i puszczam bąki . To jest straszne , ale skuteczne !!!
777
2 lata temu
To normalne zjawisko na Syberii, czyli terenami z Górami Ural. W tajdze. A Kamczatka jest rajem na ziemi. Przyroda czysta,mnóstwo ryb, jesiotrów, łososi i rzadko zaludniona, bo do niedawna była cała okręgiem wojskowym.Ale kilka lat temu otworzono ją dla turystów. Mimo wszystko to bardzo daleko i tylko naprawdę zapaleńcy tam jadą.Klimat tropikalny. Do Japonii rzut beretem.Owoce morza, kraby, na plaży, Ale latem komary. I to nie takie nasze, ale takie wielkie gzy.
Adolf
2 lata temu
Niech ich zeżrą.
polonista
2 lata temu
Szanowny slabo wyksztalcony autorze! Hordy, to moga byc Tatarow, a komarow, to sa chmary.
nana
2 lata temu
Temperatura nie jest tak istotna jak wilgotność. Komary rozmnażają się w wodzie, a w lecie temperatura zawsze jest dla nich korzystna.
Nick
2 lata temu
Sami Rosjanie uważają wszystkie rejony za Uralem i na wschód od Azji Środkowej jako Syberię, jest to więc zgodne z populanrym użyciem słowa.
igorek
2 lata temu
normalne tam jak co roku
aa
2 lata temu
W Polsce są też takie kominy ale na wiosnę, jak nie wieje i jest odpowiednia wilgotność!
bGLwbLyj
kw
2 lata temu
Tak, a u nas dalej te same bajki opowiadają nt. jerzyków, które rzekomo zjadają 100 tys. szt./dzień, problem tylko w tym, że one żywią się głównie innymi owadami, a komarów prawie wcale nie jedzą.
deenu
2 lata temu
Wszystkie ochotkowate w ten sposób odbywają swój taniec godowy. A że w Rosji wsio bolszoje, to i "kominy" komarowe większe, niż gdzie indziej.
z sybira
2 lata temu
KTO uczył geografii autorów takich IDIOTYCZNYCH teksctów. Toż Kamczatka w Europie , potem Ural i zaraz Wietnam ???????????? HAHA . Kamczatka to Kamczatka a Sybir to Sybir , a nie Mongolia. Trzeba pisac komary na Kamczatce , a nie na Syberii.
Kasandra
2 lata temu
To w związku z ociepleniem klimatu! A co będzie jak zacznie się topić wieczna zmarzlina, to dopiero namnożą się komary, a dojdzie emisja metanu? Życie na Syberii będzie niemożliwe! A Wowka cieszy się, ze będzie miał wolną od lodów Arktykę i nadal nie limituje znacznej emisji CO2??
mmm
2 lata temu
Nic nadzwyczajnego nad naszymi jeziorami wiosna sa takie same
zybi
2 lata temu
mistyfikacja , domowy kroliczek a jaki bielutki i tlusty , nie ruchawy . ten boa tez trzymany przez ludzi w domu .
bGLwbLyL
bGLwbLxS
bGLwbLyS
bGLwbLyT