programy
kategorie

Hordy krwiożerczych komarów na Syberii. Tworzą istne "tornada"

Darmowa telewizja na wakacje. Sprawdź szczegóły na se.pl. Hordy komarów na Syberii. Jednym z minusów ciepłego lata są zdecydowanie komary, które uprzykrzają nam grille czy pobyt nad jeziorem. Jednak sytuacja w Polsce nie jest jeszcze tak zła. Mieszkańcy syberyjskiej Kamczatki muszą sobie radzić z hordami krwiożerczych komarów, które grupują się w istne tornada! Jeden z mieszkańców nagrał miejscowe komary, które tworzyły specyficzne wiry podczas tańca godowego. Według ekspertów, komary płci męskiej oplatają i krążą wokół komarzyc, doprowadzając do ich zapłodnienia. Samica następnie składa jaja, z których może wykluć się nawet 300 kolejnych komarów. Dodatkowo, wyjątkowo ciepły rok na Syberii sprawia, że krwiopijców jest wyjątkowo dużo.

78 reakcji
28
16
34
Podziel się
Komentarze (34)
09-08-2020
polonistaSzanowny slabo wyksztalcony autorze! Hordy, to moga byc Tatarow, a komarow, to sa chmary.
zobacz więcej komentarzy (34)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(34)
polonista
4 lata temu
Szanowny slabo wyksztalcony autorze! Hordy, to moga byc Tatarow, a komarow, to sa chmary.
mig
4 lata temu
W Polsce krwiopijcy czają się w Izbach Skarbowych
Ealdon
4 lata temu
To nie są komary ale moszka (angielska nazwa - midges). Nie żądlą ale nagryzają naskórek i ssą krew. Od końca maja do końca sierpnia (jeśli jest ciepło, to dłużej) całymi stadami występują też w środkowei i zachodniej Szkocji.
komar
4 lata temu
Do nas trafiają i są rozpylane z latających masztów 5G.
Adam
4 lata temu
Widziałem kiedyś coś takiego w Szwajcarii, w pobliżu Zurichu...
Najnowsze komentarze (34)
wentylator
4 lata temu
Ja nie gotuje , nie zażywam kąpieli , nie otwieram okien , zasłaniam żaluzje i puszczam bąki . To jest straszne , ale skuteczne !!!
777
4 lata temu
To normalne zjawisko na Syberii, czyli terenami z Górami Ural. W tajdze. A Kamczatka jest rajem na ziemi. Przyroda czysta,mnóstwo ryb, jesiotrów, łososi i rzadko zaludniona, bo do niedawna była cała okręgiem wojskowym.Ale kilka lat temu otworzono ją dla turystów. Mimo wszystko to bardzo daleko i tylko naprawdę zapaleńcy tam jadą.Klimat tropikalny. Do Japonii rzut beretem.Owoce morza, kraby, na plaży, Ale latem komary. I to nie takie nasze, ale takie wielkie gzy.
Adolf
4 lata temu
Niech ich zeżrą.
polonista
4 lata temu
Szanowny slabo wyksztalcony autorze! Hordy, to moga byc Tatarow, a komarow, to sa chmary.
nana
4 lata temu
Temperatura nie jest tak istotna jak wilgotność. Komary rozmnażają się w wodzie, a w lecie temperatura zawsze jest dla nich korzystna.
Nick
4 lata temu
Sami Rosjanie uważają wszystkie rejony za Uralem i na wschód od Azji Środkowej jako Syberię, jest to więc zgodne z populanrym użyciem słowa.
igorek
4 lata temu
normalne tam jak co roku
aa
4 lata temu
W Polsce są też takie kominy ale na wiosnę, jak nie wieje i jest odpowiednia wilgotność!
kw
4 lata temu
Tak, a u nas dalej te same bajki opowiadają nt. jerzyków, które rzekomo zjadają 100 tys. szt./dzień, problem tylko w tym, że one żywią się głównie innymi owadami, a komarów prawie wcale nie jedzą.
deenu
4 lata temu
Wszystkie ochotkowate w ten sposób odbywają swój taniec godowy. A że w Rosji wsio bolszoje, to i "kominy" komarowe większe, niż gdzie indziej.
z sybira
4 lata temu
KTO uczył geografii autorów takich IDIOTYCZNYCH teksctów. Toż Kamczatka w Europie , potem Ural i zaraz Wietnam ???????????? HAHA . Kamczatka to Kamczatka a Sybir to Sybir , a nie Mongolia. Trzeba pisac komary na Kamczatce , a nie na Syberii.
Kasandra
4 lata temu
To w związku z ociepleniem klimatu! A co będzie jak zacznie się topić wieczna zmarzlina, to dopiero namnożą się komary, a dojdzie emisja metanu? Życie na Syberii będzie niemożliwe! A Wowka cieszy się, ze będzie miał wolną od lodów Arktykę i nadal nie limituje znacznej emisji CO2??
mmm
4 lata temu
Nic nadzwyczajnego nad naszymi jeziorami wiosna sa takie same
zybi
4 lata temu
mistyfikacja , domowy kroliczek a jaki bielutki i tlusty , nie ruchawy . ten boa tez trzymany przez ludzi w domu .