bGkNBNIQ
bGkNBNIU
bGkNBNIY
programy
kategorie
bGkNBNIR

Jajka jednak nie szkodzą. Naukowcy obalili tezę

Trzydziestoletnie badania ekspertów z Harvardu obaliły tezę o szkodliwości spożywania jajek. Wpływ jajek na cholesterol od lat jest przedmiotem sporów wśród naukowców i lekarzy. Popularne teorie głosiły, że zwiększają one ryzyko chorób serca oraz udaru mózgu. Eksperci przez 30 lat obserwowali dietę 216 tys. mężczyzn i kobiet z Wielkiej Brytanii.

05-03-2020
Tranksrypcja:
rozwiń
tak
h&m
kuchenka
elektryczna
z
piekarnikiem
elektrycznym
428 reakcji
235
49
144
Podziel się
Komentarze (144)
05-03-2020
KuchcikTo nie jest żadne odkrycie. Wiele osób o tym wiedziało i stare diaty były często oparte na jajkach.
zobacz więcej komentarzy (144)

Programy Wirtualnej Polski

bGkNBNJd
KOMENTARZE
(144)
Kuchcik
3 lata temu
To nie jest żadne odkrycie. Wiele osób o tym wiedziało i stare diaty były często oparte na jajkach.
Tadeo
3 lata temu
od 6 lat zjadam dziennie, tak DZIENNIE 5-6 żółtek na śniadanie a tygodniowo ok 40 żółtek. (jajka od kur domowych - zagrodowych od tego samego dostawcy) . Białko oddaję innym a jak mam go za wiele to kwiaty w ogrodzie podlewam, rosną jak mutanty !!! :-) Wyniki badań okresowych - w normie lub extra - lekarze się cieszą.
Borsuk
3 lata temu
Nasze babcie o tym wiedziały zawsze...
bGkNBNJv
toja
3 lata temu
Od lat jem jajka ile mi sie zechce. A potrafie.... na sniadanie jajecznica z trzech jajek, na obiad trzy sadzone do ziemniaczków i kwasnego mleczka, na deser kogelmogel z trzech (przynajmniej) żółtek. a na kolację omlet , tez z trzech jajek. Zdrowa jestem, wyniki mam super.
tyle w temaci...
3 lata temu
Założę się, że wkrótce okaże się, że to czerwone mięso jest zdrowe, a nie drobiowe...
Najnowsze komentarze (144)
Grażyna
3 lata temu
naukowcy ...hahaha ale jaja
echo
3 lata temu
Wolę zapytać się babci, niż naukowców.
Gambuzino
3 lata temu
a kiedy nałukowce 'odkryją' że pederastyka to choroba psychiczna ?
nhg
3 lata temu
Ludzie którzy piszą, że to żadne odkrycie przeważnie nie ukończyli szkoły podstawowej, to tak jak powiedzieć, że odkrycie fal grawitacyjnych to też nie jest odkrycie, bo zawsze były :)))
sam nie wiem ...
3 lata temu
Rodzice mieli fermę kurzą. Więc ja jadłem czasami nawet 12 jajek dziennie przez wiele lat.Dodatkowo piłem surowe jaja ze solą. Cholesterol miałem stały o 80% ponad normę przez dziesiątki lat. Dziś mam 75 lat i dwa lata temu miałem zawał, mam wstawione 3 stenty.Leczę się na serce i cholesterol, ale jaja żrę dalej.Wszystko teraz mam w normie. Fakt, że żyłem bardzo aktywnie i uprawiałem wszystkie sporty i to codziennie, od alkoholu nie uciekałem. Dziś wróciłem z nart - po 30 km dziennie zjazdu /razy 7=ok200km. Jeśli nie przejdę 5 km dziennie czuję się fatalnie. Jaja uwielbiam. Jak skończę 80 lat odezwę się
perski_dziadz...
3 lata temu
Kilkadziesiąt lat temu przeprowadzono w Zach. Niemczech badania dot. wpływu spożywania jaj na poziom cholesterolu. Okazało się, że spożywanie dużej ilości jaj może ten poziom nawet zmniejszać. Warunkiem jest spożywanie jaj w całości, a nie tylko żółtek (białko niweluje niekorzystny wpływ żółtka).
tom
3 lata temu
jak naturoterapeuta mowi ze zoltka jaj od dobrego hodowcy sa zdrowe i nie powoduja podwyzszonego horesterolu a wrecz przeciwnie obnizaja horesterol bo w zoltku jest naturana substancja obnizajaca horesterol to mowia naukowcy ze znachor a oni badali 30 lat czy to jest naukowiec
facet po 50-t...
3 lata temu
w Japoni srednie spozycie,to przeszlo 10 jaj na obywatela dziennie,ja czasami robie jajecznice z 6-8 jaj,nie mam podwyzszonego cholesterolu mimo 57lat,wlosy mam dlugie,naturalny kolor,siwizna tylko na baczkach i brodzie.
bGkNBNJn
facet po 50-t...
3 lata temu
w Japoni srednie spozycie,to przeszlo 10 jaj na obywatela dziennie,ja czasami robie jajecznice z 6-8 jaj,nie mam podwyzszonego cholesterolu mimo 57lat,wlosy mam dlugie,naturalny kolor,siwizna tylko na baczkach i brodzie.
oxox
3 lata temu
Badania nad jajkiem trwaly 30 lat, badania nad szczepionkami wcale... to ci naukowcy !!!
medyczny nied...
3 lata temu
W jajecznej polityce wcale nie chodzilo o zdrowie. Chodzilo o " leczenie " cholesterolu i to leczenie przynosilo niezly dochod firmom farmaceutycznym. Poziom cholesterolu nie wzrastaod jedzenia jajek, tluszcz w nim zawarty zostaje w calosci zuzyty jako zrodlo energii. Zreszta caly zjadany tlusz jes spalany przez organizm a niespalony jest wydalany. Poziom cholesterolu jest sprawa indywidualna kazdego z nas i jezeli jest wysoki, to dlatego, ze nasz organizm produkuje go na nasze potrzeby w takiej ilosci jakie sa naszych cial potrzeby.
dietetyk
3 lata temu
Nic co ekologiczne nie jest szkodliwe. Szkodliwa jest chemia w żywności
jan
3 lata temu
w japoni to nawet koronawirus pisze podanie o zarazenie petenta
grzesiek
3 lata temu
Kto żył w błędzie, ten żył w błędzie. Jak się jest lemingiem to się wierzy we wszystkie brednie które różne media i różnej maści politycy podają do publicznej wiadomości. A już pan prezydent Komorowski radził: kochaj, ufaj sprawdzaj. I wcale nie chodzi o żonę Baracka Obamy, tylko właśnie o różne media i polityków. Zamiast oglądać ogłupiające filmy seriale na milionach kanałów TV i w internecie to zacznijcie sprawdzać informacje które podają różne media. A najbardziej te które usłyszycie lub przeczytacie w swoich ulubionych mediach.
...
Następna strona
bGkNBNJP
bGkNBNIW
bGkNBNJW
bGkNBNJX