bDnnqJQQ
bDnnqJQU
bDnnqJQY
programy
kategorie
bDnnqJQR

Jak roznosi się koronawirus? Naukowcy pokazali, jak to wygląda bez maseczki

Naukowcy z Amerykańskiego Instytutu Fizyki przeanalizowali roznoszenie się koronawirusa w chmurze kaszlu. Porównali roznoszenie się chmury mikrokropelek z kaszlu w sytuacji, gdy ma się maseczkę, a także wtedy, gdy nie posiada się jej na twarzy. Okazało się, że w przypadku braku maseczki, chmura mikrokropelek z koronawirusem jest aż 7 razy większa, niż w przypadku, gdy ma się zwykłą maseczkę na twarzy. Specjalistyczna maska daje jeszcze większą ochronę dla innych, gdyż chmura jest wówczas aż o 23 razy mniejsza. UWAGA: Bardzo ważne jest jednak to, aby maska specjalistyczna N95 nie posiadała zaworu wylotowego, gdyż wypuszcza się z niej nieprzefiltrowane powietrze. Nie wolno używać takich masek, ponieważ wirus nadal będzie się rozprzestrzeniał podczas kaszlu i wydychania powietrza. W przypadku maski N95 należy korzystać z wersji, która nie posiada zawora wylotowego. Wyniki badań jasno pokazują, że noszenie maseczek i innych chroniących twarz przedmiotów, może...

rozwiń
22-10-2020
96 reakcji
24
22
50
Podziel się
Komentarze (50)
26-10-2020
pietrzakmk3To dajcie nam n95 i tyle. Nie TV, nie Rydzykowi tylko Narodowi.
zobacz więcej komentarzy (50)
bDnnqJRd
KOMENTARZE
(50)
pietrzakmk3
miesiąc temu
To dajcie nam n95 i tyle. Nie TV, nie Rydzykowi tylko Narodowi.
ojojoj!
miesiąc temu
Nic nowego! Od wieków wiadomo, że nie należy kaszlać i kichać komuś w twarz! Tylko teraz to jest ubrane w nowoczesne odkrycie!
Aza
miesiąc temu
Jakby tak roznosił się wirus, jak przedstawiony jest na ilustracji, to dawno byśmy byli po wszystkim, więc proszę nie pokazywać takich bzdur!
bDnnqJRv
alf
miesiąc temu
Ale bzdura. Ja mam wynik pozytywny a żona negatywny. No faktycznie zaraża łatwo ......
PabloE
miesiąc temu
Nie zgadzam sie!!! Maja byc Japonscy naukowcy, Ci sami ktorzy we Francji byli cytowani na poczatku pandemii i stwierdzili ze maska nic nie daje ( bo wtedy nie mieli wystarczajacej ilosci masek nawet dla lekarzy). Powtarzam, tylko Japonscy naukowcy, ci sami co stwierdzili ze przylbica jest lepsza, od 2 tygodni okazuje sie ze tez nic nie daje... I oczywiscie : do kosciola mozna, na basen nie,
Najnowsze komentarze (50)
maska
miesiąc temu
Na czyje zlecenie te niby badania, ale to że maski powodują niedotlenienie organizmu to , to już nie jest ważne
HAELLLLO
miesiąc temu
PANSTWOWCY W POLSCE I NA SWIECIE NIE MAJA POJECIA CO TO JEST,,PANDEMIA"NIECH TAKI KACZYNSKI LUB INNY NAPISZE ZNACZENIE TEGO SLOWA A NIE PO ANGIELSKU PISZA JAK BY PO POLSKU ZAPOMNIELI..!!!!!!!!!!!
Wnikliwy
miesiąc temu
Dlaczego na nagraniu rozważany jest przypadek kichania, a nie kaszlu? Może głupie pytanie ale ponoć ich nie ma.
Antek.
miesiąc temu
Nikt nie nosi maseczki na oczach, a tedy wirus tez wchodzi.
Ryszard
miesiąc temu
Zadam proste pytanie : czy maseczka zatrzymuje 100% wirusa ??? Nie kwestionuje epidemii, tylko pytam czy maska chroni w 100% ????
PawelN
miesiąc temu
Tylko, ze nikt nie kaszle w ten sposob ani nie kicha. Ludzie sa od najmlodszych lat uczeni, zeby zaslaniac usta (dlonia lub rekawem). Wiec te symulacje mozna sobie wsadzic.
szał
miesiąc temu
no odkrycie Ameryki. Żaden wirus się nie rozprzestrzenia tylko ten jedyny. Normalnie jestem pod wrażeniem.
Rob
miesiąc temu
Co za bzdury!
bDnnqJRn
demokracja
miesiąc temu
Trzeba chronić wirusy aby w maseczce jak najdłużej były aby ciągle je rozsiewać a nie tylko w czasie kaszlu. A może by tak maseczki co niszczą wirusy?
oldman
miesiąc temu
"aż o 23 razy"?. Badania są naukowe, ale wykształcenia z zakresu pierwszych klas szkoły podstawowej brak.
sami swoi
miesiąc temu
Wirus roznosi sie drogą medialną.
gacek
miesiąc temu
Piękne animacje tylko co one tłumaczą. i powodują.. Pewne jest jedno - w przyrodzie nic nie ginie . A jak to się ma do przedstawionych animacji. Oturz w momencie kaszlnięcia maseczka blokuje wyrzut aerozoli w dalszą przestrzeń, ale wirusy gromadzą się na maseczce i przy następnych wydechach są rozpylane na zewnątrz. Gdzie tu jakieś ograniczenie
oki
miesiąc temu
Naukowcy cały czas twierdzą i hooy z tego wynika
no dobra
miesiąc temu
a co z oczami? wiadomo, że jakieś 35-40% zaraża sie przez oczy - reszta przez błony śluzowe nosa i gardła.
bDnnqJRP
bDnnqJQW
bDnnqJRW
bDnnqJRX