bDyIGlfU
bDyIGlfY
bDyIGlgc
programy
kategorie
bDyIGlfV

Jak skutecznie pozbyć się kleszcza? Lekarka pokazała nagranie z gabinetu

Zaczął się sezon na kleszcze. Jak ocenią eksperci, w tym roku może być ich znacznie więcej niż w ubiegłych latach. Po spacerze w parku czy lesie nie zapominajmy o dokładnym obejrzeniu ciała. Gdy znajdziemy wbitego w skórę kleszcza, spróbujmy go usunąć za pomocą pęsety. Jak zrobić to prawidłowo, pokazała na swoim istagramowym koncie Magdalena Krajewska, znana jako Instalekarz. Jak słyszymy na nagraniu, pasożyta nie należy przypalać, ani niczym smarować. Kleszcz to również nie śruba, więc nie powinniśmy nim kręcić. Zobaczcie nagranie i nie popełnijcie błędu, gdyż niewłaściwe usuwanie kleszcza może zwiększyć szansę na zakażenie się boreliozą.

21-05-2020
347 reakcji
140
132
75
Podziel się
Komentarze (75)
21-05-2020
No dobraNa foto widać że zostaje on zmiażdżony poprzez złapanie pęsetą.Ciekawe czy w takim przypadku też się nie wypluje?
zobacz więcej komentarzy (75)

Programy Wirtualnej Polski

bDyIGlgh
KOMENTARZE
(75)
No dobra
8 miesięcy temu
Na foto widać że zostaje on zmiażdżony poprzez złapanie pęsetą.Ciekawe czy w takim przypadku też się nie wypluje?
Lukasz
8 miesięcy temu
Pani powinna brać udział w reklamach a tak się marnuje
Pislak lepkoł...
8 miesięcy temu
A nie wystarczy się pomodlić?
bDyIGlgz
Spooky
8 miesięcy temu
Jestem Lekarzem Weterynarii od kilkunastu lat - kiedy słyszę takie brednie to mi ręce opadają i przyzna mi to każdy kolega po fachu. To nie lekarz medycyny człowieczej usuwa kilkadziesiąt jeśli nie kilka set kleszczy tygodniowo u zwierząt tylko właśnie MY. Jeżeli ta Pani twierdzi, że kleszcza się " ciągnie" a nie wykręca to zapraszam na praktyki do siebie i nie zwykłą pincetą ale pincetą samozaciskową ( jest mnóstwo rodzai na rynku - wiele firm farmaceutycznych weterynaryjnych wypuszcza je na rynek - 10zł za sztukę ). Przez te kilkanaście lat pracy nie zdarzyło mi się uszkodzić kleszcza wykręcając go a przez takie właśnie porady ludzie zapadają na choroby transmisyjne (odkleszczowe) znacznie częściej.
emerytka
8 miesięcy temu
czy żadnego z naUKOWCÓW nie stać na opracowanie skutecznej biologicznej metody całkowitej likwidacji kleszczy to będzie osiągnięcie na miarę światową
Najnowsze komentarze (75)
KAMA
3 miesiące temu
Czy ta dziunia, TikTokowo influencerka, moze w kilku prostych slowach wyjasnic, dlaczego krecenie kleszcza jest niewlasciwe? Proste, kiedy krecimy kleszczem to... i tutaj kilka madrych slow od dziuni. Nik nigdy ni epowiedzial dlaczego kreceni ekleszcza jest NIEWLASCXIWE, a jest to najlepszy sposob, by wyszedl, zywy, zadowolony i w calosci. Wiec jak pani rezyser z TIK TOKA, dowiemy sie?
pyra
5 miesięcy temu
Ludzie się zachwycają? Bociana nie widzieli? Szok.
dziadek
6 miesięcy temu
Ja tam bardziej od kleszczy boje się mediów. Od 60 lat mnie kleszcze gryzą i żyję a od "sensacyjnych" mediów miałem już prawie zawał.
kleszczor
8 miesięcy temu
To jest lekarka?Jakiej specjalności? Z gabinetu takiej lekarki to bym szybciej uciekł jak został bym zbadany. Coś mi podchodzi na stomatologa ale od zwierząt.
gdg
8 miesięcy temu
tak jak ta pani pokazuje to dramat- wyciągałam tak kleszcza z kota- i rozpołowił się- całe szczęście że nie był zarażony boreliozą/ babeszjozą. W dodatku chyba wszystko wypluł z siebie do organizmu kota- a to właśnie najedzony kleszcz wymiotuje i wtedy zaraża. Gwarantuje że laik- tak jak ja tylko może zagrozić zwierzęciu czy człowiekowi wyciągając tak kleszcza- może doświadczeni lekarze potrafią to dobrze zrobić- ale ktoś kto robi to pierwszy raz- tylko w taki sposób naraża na zakażenie. Myślę że lepsze jest wykręcanie za pomocą kleszczołapek, ale nie wiem na pewno. To że kleszcz nie jest śrubą to każdy widzi, ale to nie znaczy że nie można go obracać- ja też mogę kręcić się w kółko i to znaczy że jestem karuzela....?
asd
8 miesięcy temu
jednymi słowy, "szansa na sukces" panie "dziennikarzu"
plask
8 miesięcy temu
Cyt: "niewłaściwe usuwanie kleszcza może zwiększyć szansę na zakażenie się boreliozą." ..może zwiększyć nie SZANSĘ a PRAWDOPODOBIEŃSTWO zakażenia się. Szansa to jest coś czego co najmniej oczekujemy ale dążymy do pewniku.
Oglądacz
8 miesięcy temu
Przepraszam bardzo, pytanie do Pana/ni piszącego artykuł. Czy niewłaściwe usuwanie kleszcza może zwiększyć szansę czy ryzyko na zakażenie się boreliozą? Bo ja takiej szansy bym nie chciał.
bDyIGlgr
Wojtek
8 miesięcy temu
ja zanim go wyciągnę , zamrażam chlorkiem etylenu- znieczula skórę a jednocześnie delikwent jest twardy
mania
8 miesięcy temu
Może zwiększyć szansę na zarażenie się boreliozą. Szkoda stracić taką szansę. Dziennikarze teraz nie wyczuwają znaczenia słów. Szansa to coś pozytywnego, a nie zarażenie się boreliozą. To raczej szansa dla kleszcza.
alma
8 miesięcy temu
pocwicz na krowach jeszcze.Najmniej 1 rok .
Xdx
8 miesięcy temu
Jak prawidłowo wydobyć kleszcza to raczej z tego filmiku się nie można dowiedzieć. Za dużo lansu za mało konkretu.
majkkk
8 miesięcy temu
Jak, dziewczę, nie potrafisz, to po co pokazujesz źle? Wcisnęłaś zawartość kleszcza w tkankę chorego. Jeśli nie mam żadnego narzędzia, a kleszcz jest mały, to wykorzystuję 2 igły sterylne, żeby równocześnie podważyć z obu stron kleszcza i go wyjąć. Jeśli duży to pętla z nitki. Najważniejsze, żeby nie wcisnąć zawartości brzucha kleszcza do pacjenta. Jak zostanie jakaś szczęka to sama odpadnie albo wyropieje. Ważne, żeby przez pół roku obserwować miejsce ugryzienia pod kontem zmian kolorów, bólu itp. Pozdrawiam.
aaa
8 miesięcy temu
Kto to dopuścił do emisji? traageediaa
...
Następna strona
bDyIGlgT
bDyIGlga
bDyIGlha
bDyIGlhb