bDzFrBXE
bDzFrBXI
bDzFrBXM
programy
kategorie
bDzFrBXF

Jarosław Gowin jest persona non grata w TVP Info? "Chyba przestałem być interesującym partnerem"

TVP Info nie chce rozmawiać z prezesem Porozumienia? - Rzeczywiście od wielu, wieli tygodni tak się zdarza, że nie mam zaproszenia - powiedział Jarosław Gowin w programie "Tłit". Dodał, że "chyba jako szeregowy poseł przestał być interesującym partnerem do rozmów dla dziennikarzy (...) mediów publicznych". Polityk skomentował również doniesienia związane z kulisami odejścia Jacka Kurskiego z TVP. - Wiem, że tego typu interpretacje wydarzeń się pojawiły, jakobyśmy prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i ja dążyliśmy do wymiany prezesa telewizji. Chcę zdecydowanie zdementować te pogłoski - zaznaczył Gowin. I powiedział, że "nigdy w ciągu ostatnich 4,5 roku takich działań nie podjął".

Tranksrypcja:Pan powiedział o swoich uwagach, generalnie do mediów public...
rozwiń
Panie redaktorze, to byłoby nie fair z mojej strony wobec Jarosława Kaczyńskiego i wobec Zbigniewa Ziobry, aby o tym co ja zamierzam im powiedzieć.
Dowiadywali się z wywiadu, nawet z tak dociekliwym dziennikarzem, jak Michał Wróblewski. Kiedy ostatni raz panie premierze, był pan w TVP INFO?
To jest dobre pytanie, ale zaskoczę pana - byłem w TVP w ubiegłym tygodniu.
Natomiast rzeczywiście od wielu tygodni, jakoś tak się zdarza, że nie mam zaproszeń do telewizji publicznej. Właśnie, bo chciałem się zapytać czy pan nie ma zaproszenia?
Czy pan po prostu nie chce przychodzić do tej telewizji?
Chyba jako szeregowy poseł, przestałem być interesującym partnerem do rozmów dla dziennikarzy telewizyjnych i radiowych.
Mam na myśli media publiczne. A czeka pan na powrót pana prezesa, byłego prezesa, przynajmniej na razie - Jacka Kurskiego, ponownie na stanowisko szefa telewizji publicznej?
Będzie konkurs i żadnego liderowi partii nic do rozstrzygnięcia takiego konkursu.
Jako pierwsi pisaliśmy w Wirtualnej Polsce, kilka miesięcy temu, o tak zwanym ultimatum Andrzeja Dudy - to znaczy Andrzej Duda domagał się dymisji Jacka Kurskiego.
W zamian za to podpisał ustawę o przekazaniu prawie dwóch miliardów złotych mediom publicznym.
Wedle moich informacji pan, może nieformalnie, ale w jakimś stopniu wspierał pana prezydenta w tym działaniu, na niekorzyść pana prezesa Jacka Kurskiego. Czy to prawda?
Wiem, że tego typu informacje, czy interpretacje wydarzeń się pojawiły, jakoby pan prezydent Andrzej Duda, pan premier Mateusz Morawiecki i ja, jak byśmy dążyli do wymiany prezesa telewizji.
Otóż chce zdecydowanie zdementować te pogłoski.
Moja ocena funkcjonowania telewizji publicznej, to jest jedna rzecz, ale domaganie się zmiany prezesa telewizji, to jest druga rzecz.
Nigdy - podkreślam. Nigdy w ciągu ostatnich czterech i pół roku, takich działań nie podjąłem.
3 reakcje
1
0
2
Podziel się
Komentarze (2)
19-05-2020
Kaczynsyny
Gowin. O tobie można wiele wiedzieć. Miałki, bez treści, nudny, miękki ale na pewno nigdy nie byłeś interesujący. Jedynie co TVP od ciebie kiedykolwiek oczekiwało to...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (2)

Programy Wirtualnej Polski

bDzFrBXR
KOMENTARZE
(2)
Kaczynsyny
8 miesięcy temu
Gowin. O tobie można wiele wiedzieć. Miałki, bez treści, nudny, miękki ale na pewno nigdy nie byłeś interesujący. Jedynie co TVP od ciebie kiedykolwiek oczekiwało to lojalność wobec cara.
gmw
8 miesięcy temu
O co Ci chodzi. Przecież TV Info jest telewizją PiSu a nie twoją.
Najnowsze komentarze (2)
gmw
8 miesięcy temu
O co Ci chodzi. Przecież TV Info jest telewizją PiSu a nie twoją.
Kaczynsyny
8 miesięcy temu
Gowin. O tobie można wiele wiedzieć. Miałki, bez treści, nudny, miękki ale na pewno nigdy nie byłeś interesujący. Jedynie co TVP od ciebie kiedykolwiek oczekiwało to lojalność wobec cara.
bDzFrBYD
bDzFrBXK
bDzFrBYK
bDzFrBYL