bDYzhLck
bDYzhLco
bDYzhLcs
programy
kategorie
bDYzhLcl

Jechał lubelską ekspresówką za dostawczakiem. Nie spodziewał się tego, co się za moment stanie

Świdnicka policja udostępniła nagranie z groźnej sytuacji na drodze ekspresowej S-17. Nieoznakowany radiowóz nagrał samochód osobowy, który musiał wykonać niebezpieczny manewr, aby uniknąć zderzenia z bryłą lodu. Wszystko przez samochód dostawczy jadący przed nim, z którego zaczęły spadać odłamki zamarzniętego śniegu i lodu. Gdyby trafiły w jadącą za nim osobówkę, mogłoby dojść do tragedii. Policjanci zatrzymali kierowcę samochodu dostawczego. Mężczyzna dostał mandat i sześć punktów karnych. Wyjeżdżając na drogę, musimy się upewnić, czy nasz samochód nie będzie stwarzał zagrożenia dla innych podróżujących. Wiąże się to również z odśnieżeniem samochodu oraz usunięciem lodu z jego powierzchni. Prognozy pogody na kolejne dni nie są optymistyczne i dlatego należy być szczególnie ostrożnym podczas jazdy. Pamiętać trzeba również o przygotowaniu samochodu do jazdy.

09-02-2021
187 reakcji
104
18
65
Podziel się
Komentarze (65)
09-02-2021
"Rosomak"
Kierowcy "Tirowcy" nie mają czasu aby zbić lód pod rampą, no bo po co. Osobówki jak Rosomaki przyjmą wszystko na przednią szybę albo maskę i pojadą dalej… Karać i to...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (65)

Programy Wirtualnej Polski

bDYzhLcx
KOMENTARZE
(65)
"Rosomak"
3 miesiące temu
Kierowcy "Tirowcy" nie mają czasu aby zbić lód pod rampą, no bo po co. Osobówki jak Rosomaki przyjmą wszystko na przednią szybę albo maskę i pojadą dalej… Karać i to srogo za taką bezmyślność !
Kierowca
3 miesiące temu
Standard w zimie, bezpieczny ODSTĘP od poprzedzającego!
TomaszP69
3 miesiące temu
Te muły z tirów nie dość, że nie odśnieżają to do tego jeszcze trzymają ciągle telefony w łapie, kierując zestawami do 40 ton dmc. Jak by tego mało ostatnio w śnieżycy notorycznie ścinają łuki na drogach przecinając w ten sposób oś jezdni. W ostatni podziałek musiałem wręcz zjechać na zaśnieżone pobocze, bo inaczej straciłbym życie. Kto takim mułom daje prawo jazdy !
bDYzhLcP
mirek
3 miesiące temu
Nie się wezmą za ciężarówki, z nich to się sypie. Mogę im pożyczyć drabinę. Szyba poszła do wymiany.
Asertywny
3 miesiące temu
Powiem tak, prawdziwy problem leży gdzie indziej. Goście na ciężarówkach i na dostawczakach rzadko odśnieżają z prostej przyczyny, bo gonią ich szefowie. Bo muszą być na czas, bo trzeba dowieźć szybko, bo kasa. A jak nie dowieziesz, to ci z pensji zabiorą. Wiem, że stwarzają zagrożenie, ale moim zdaniem kontrola to się powinna odbywać na miejscach załadunku/rozładunku. Taki szefuncio firmy inaczej by śpiewał i z uśmiechem na gębie sam by z łopatą zasuwał dookoła tira, jakby obok smerfy stały. Także ten mandat dla gościa od dostawy to nie kierowca, a jego szefu powinien dostać, za to by pozwolił że auto nieodśnieżone wypuścił w trasę. Ale jak się ma złotówki zamiast oczu, to tak się dzieje a nie inaczej.
Najnowsze komentarze (65)
qwer
3 miesiące temu
Na granicy z Niemcami kierowcy TIR od razu pamietają o odsniezeniu zestawu. Kara 80-120Euro.
klucha
3 miesiące temu
ostatnio widziałam takich kilkanascie na ulicach, z jednego tak bardzo leciały tafle lodu, że zadzwoniłam na nr z plandeki, oczywiście zero reakcji, miał kilka miejsc do zjechania i tego nie zrobił, a mi kilka odłamków z szybę trafiło, na szczeście się nie potłukła. Karałabym srogo, mają obowiązek przygotowac auto tak, aby nie stwarzać zagrożenia.
tran
3 miesiące temu
Mandaty są za niskie aby nimi straszyć. Chamstwa na drogach co nie miara. Policji malutko.
Pablo
3 miesiące temu
Niestety to jest nagminne. Sam kiedyś jadąc autem oberwałem taflą lodu w auto. Efekt Rozbity reflektor i zderzak. Nie miałem kamery a kierowca się nie zatrzymał. Poszło z AC. Teraz mam AC i kamerę.
EDY
3 miesiące temu
po co ta nagonka na kierowcow ciezarowek to tak jak na kobiety i ich dzieci ta nagonka to powinna byc na nasz niezad pytam sie gdzie stanowiska do czyszczenia plandek a podatek wzieli co ?
123
3 miesiące temu
to co spadało z dostawczaka niebezpieczne nie było, ale zdarza się że spadają naprawdę duże bryły lodu i wtedy może się to źle skończyć
barbapappa
3 miesiące temu
Włącz myślenie. Wystarczy zachować "bezpieczną odległość" by nie dostać lodem po masce.
Simon
3 miesiące temu
Ten unik przed spadającym lodem był bardziej niebezpieczny niż sam lód.
bDYzhLcH
kierow chlodn
3 miesiące temu
Kierowcy ciezarowki nikt nie placi za taka prace kiedy ma usuwac snieg z samochodu. A zreszta jak ma to zrobic jak nie ma drabiny ani szufli i miotly do odsniezania. Jest to do tego praca na wysokosci a gdzie zabezpieczenia dla kierowcy ? To ma dzieciom odjac chleb od ust i kupowac takie wyposazenie pojazdu za pobory ?
kss
3 miesiące temu
Niemczech mandaty są wyższe, ale na parkingach przy autostradach są rampy przeznaczone do ściągania śniegu z dachu. A czy u nas ktoś widział taką konstrukcję? Czy to jest zbyt skomplikowane dla naszych budowniczych autostrad?
Osioł
3 miesiące temu
Wystarczy, aby Policja zrobila kontrole Czy zawsze musi stac z suszarka
tadziu
3 miesiące temu
Mamy polskie stacje tankowania chwalebny Orlen , Lotos i inne prywatne ale też Polskie Orlen kupuje Gazety i media, Na stacjach chociaż autostrady i drogi szybkiego ruchu powinny stać rampy, żeby ten"tirowiec" z telefonem w łapie zgarnoł rano lód i śnieg z naczepy. Tyle w temacie.
Adam
3 miesiące temu
No cóż, na pińcet + brak kasy, przez plandemię dziura budżecie jak lej po bombie atomowej, to czas golić frajerów. Nic tylko podwyżki, podatki od wszysktiego i mandaty , mandaty, mandaty.
juw
3 miesiące temu
To nie dostawczak, który zgodnie z prawem o ruchu drogowym ma ładowność do 3,5 t, tylko regularna ciężarówa o ładowności szacunkowej co najmniej 8 t
...
Następna strona
bDYzhLdj
bDYzhLcq
bDYzhLdq
bDYzhLdr