bESSpcjU
bESSpcjY
bESSpckc
programy
kategorie
bESSpcjV

Jechał lubelską ekspresówką za dostawczakiem. Nie spodziewał się tego, co się za moment stanie

Świdnicka policja udostępniła nagranie z groźnej sytuacji na drodze ekspresowej S-17. Nieoznakowany radiowóz nagrał samochód osobowy, który musiał wykonać niebezpieczny manewr, aby uniknąć zderzenia z bryłą lodu. Wszystko przez samochód dostawczy jadący przed nim, z którego zaczęły spadać odłamki zamarzniętego śniegu i lodu. Gdyby trafiły w jadącą za nim osobówkę, mogłoby dojść do tragedii. Policjanci zatrzymali kierowcę samochodu dostawczego. Mężczyzna dostał mandat i sześć punktów karnych. Wyjeżdżając na drogę, musimy się upewnić, czy nasz samochód nie będzie stwarzał zagrożenia dla innych podróżujących. Wiąże się to również z odśnieżeniem samochodu oraz usunięciem lodu z jego powierzchni. Prognozy pogody na kolejne dni nie są optymistyczne i dlatego należy być szczególnie ostrożnym podczas jazdy. Pamiętać trzeba również o przygotowaniu samochodu do jazdy.

09-02-2021
187 reakcji
104
18
65
Podziel się
Komentarze (65)
09-02-2021
"Rosomak"
Kierowcy "Tirowcy" nie mają czasu aby zbić lód pod rampą, no bo po co. Osobówki jak Rosomaki przyjmą wszystko na przednią szybę albo maskę i pojadą dalej… Karać i to...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (65)

Programy Wirtualnej Polski

bESSpckh
KOMENTARZE
(65)
"Rosomak"
10 miesięcy temu
Kierowcy "Tirowcy" nie mają czasu aby zbić lód pod rampą, no bo po co. Osobówki jak Rosomaki przyjmą wszystko na przednią szybę albo maskę i pojadą dalej… Karać i to srogo za taką bezmyślność !
Kierowca
10 miesięcy temu
Standard w zimie, bezpieczny ODSTĘP od poprzedzającego!
TomaszP69
10 miesięcy temu
Te muły z tirów nie dość, że nie odśnieżają to do tego jeszcze trzymają ciągle telefony w łapie, kierując zestawami do 40 ton dmc. Jak by tego mało ostatnio w śnieżycy notorycznie ścinają łuki na drogach przecinając w ten sposób oś jezdni. W ostatni podziałek musiałem wręcz zjechać na zaśnieżone pobocze, bo inaczej straciłbym życie. Kto takim mułom daje prawo jazdy !
bESSpckz
mirek
10 miesięcy temu
Nie się wezmą za ciężarówki, z nich to się sypie. Mogę im pożyczyć drabinę. Szyba poszła do wymiany.
Asertywny
10 miesięcy temu
Powiem tak, prawdziwy problem leży gdzie indziej. Goście na ciężarówkach i na dostawczakach rzadko odśnieżają z prostej przyczyny, bo gonią ich szefowie. Bo muszą być na czas, bo trzeba dowieźć szybko, bo kasa. A jak nie dowieziesz, to ci z pensji zabiorą. Wiem, że stwarzają zagrożenie, ale moim zdaniem kontrola to się powinna odbywać na miejscach załadunku/rozładunku. Taki szefuncio firmy inaczej by śpiewał i z uśmiechem na gębie sam by z łopatą zasuwał dookoła tira, jakby obok smerfy stały. Także ten mandat dla gościa od dostawy to nie kierowca, a jego szefu powinien dostać, za to by pozwolił że auto nieodśnieżone wypuścił w trasę. Ale jak się ma złotówki zamiast oczu, to tak się dzieje a nie inaczej.
Najnowsze komentarze (65)
qwer
10 miesięcy temu
Na granicy z Niemcami kierowcy TIR od razu pamietają o odsniezeniu zestawu. Kara 80-120Euro.
klucha
10 miesięcy temu
ostatnio widziałam takich kilkanascie na ulicach, z jednego tak bardzo leciały tafle lodu, że zadzwoniłam na nr z plandeki, oczywiście zero reakcji, miał kilka miejsc do zjechania i tego nie zrobił, a mi kilka odłamków z szybę trafiło, na szczeście się nie potłukła. Karałabym srogo, mają obowiązek przygotowac auto tak, aby nie stwarzać zagrożenia.
tran
10 miesięcy temu
Mandaty są za niskie aby nimi straszyć. Chamstwa na drogach co nie miara. Policji malutko.
Pablo
10 miesięcy temu
Niestety to jest nagminne. Sam kiedyś jadąc autem oberwałem taflą lodu w auto. Efekt Rozbity reflektor i zderzak. Nie miałem kamery a kierowca się nie zatrzymał. Poszło z AC. Teraz mam AC i kamerę.
EDY
10 miesięcy temu
po co ta nagonka na kierowcow ciezarowek to tak jak na kobiety i ich dzieci ta nagonka to powinna byc na nasz niezad pytam sie gdzie stanowiska do czyszczenia plandek a podatek wzieli co ?
123
10 miesięcy temu
to co spadało z dostawczaka niebezpieczne nie było, ale zdarza się że spadają naprawdę duże bryły lodu i wtedy może się to źle skończyć
barbapappa
10 miesięcy temu
Włącz myślenie. Wystarczy zachować "bezpieczną odległość" by nie dostać lodem po masce.
Simon
10 miesięcy temu
Ten unik przed spadającym lodem był bardziej niebezpieczny niż sam lód.
bESSpckr
kierow chlodn
10 miesięcy temu
Kierowcy ciezarowki nikt nie placi za taka prace kiedy ma usuwac snieg z samochodu. A zreszta jak ma to zrobic jak nie ma drabiny ani szufli i miotly do odsniezania. Jest to do tego praca na wysokosci a gdzie zabezpieczenia dla kierowcy ? To ma dzieciom odjac chleb od ust i kupowac takie wyposazenie pojazdu za pobory ?
kss
10 miesięcy temu
Niemczech mandaty są wyższe, ale na parkingach przy autostradach są rampy przeznaczone do ściągania śniegu z dachu. A czy u nas ktoś widział taką konstrukcję? Czy to jest zbyt skomplikowane dla naszych budowniczych autostrad?
Osioł
10 miesięcy temu
Wystarczy, aby Policja zrobila kontrole Czy zawsze musi stac z suszarka
tadziu
10 miesięcy temu
Mamy polskie stacje tankowania chwalebny Orlen , Lotos i inne prywatne ale też Polskie Orlen kupuje Gazety i media, Na stacjach chociaż autostrady i drogi szybkiego ruchu powinny stać rampy, żeby ten"tirowiec" z telefonem w łapie zgarnoł rano lód i śnieg z naczepy. Tyle w temacie.
Adam
10 miesięcy temu
No cóż, na pińcet + brak kasy, przez plandemię dziura budżecie jak lej po bombie atomowej, to czas golić frajerów. Nic tylko podwyżki, podatki od wszysktiego i mandaty , mandaty, mandaty.
juw
10 miesięcy temu
To nie dostawczak, który zgodnie z prawem o ruchu drogowym ma ładowność do 3,5 t, tylko regularna ciężarówa o ładowności szacunkowej co najmniej 8 t
...
Następna strona
bESSpckT
bESSpcka
bESSpcla
bESSpclb