programy
kategorie

Karmili więźniów w obozie drewnem. Przerażające skutki eksperymentu nazistów

To miała być kaloryczna "superżywność" dla milionów ludzi. Jedzenie z drewna i starych szmat - na taki pomysł stworzenia taniego pożywienia wpadli naziści w 1943 r. Ponieważ człowiek nie trawi celulozy z drewna, pomóc miały grzyby i w trakcie fermentacji przetworzyć je w białko. Tym szalonym planem zachwycony był sam Heinrich Himmler. Niemcy szybko rozpoczęli testy na więźniach z obozu koncentracyjnego Mauthausen. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Naziści chcieli żywić miliony ludzi drewnem. Eksperymenty na więźniach obozów zakończyły się katastrofą.

309 reakcji
19
72
218
Podziel się
Komentarze (218)
30-04-2021
W.K.Eksperymenty prowadzili "naziści" a zyski czerpią już NIEMCY.
zobacz więcej komentarzy (218)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(218)
W.K.
3 lata temu
Eksperymenty prowadzili "naziści" a zyski czerpią już NIEMCY.
Polak
3 lata temu
jacy naziści niemieccy bandyci zbrodniarze i dzisiaj chcą nas uczyć kultury
lech
3 lata temu
... to robili niemcy ! Nie ma narodu - naziści ! To niemcy ! Najgorszy naród na świecie, naród zdegenerowanych potworów. Powinni po wsze czasy być zakuci w kajdany i pracować dla ludzkości za miskę strawy.
obużony
3 lata temu
Co to za nacja naziści i w jakim języku oni mówią nazistowskim-nigdy nie słyszałem. Dajcie se siana to byli Niemcy i Austryjacy i tak piszcie a nie jacyś naziści może marsjanie
Arun
3 lata temu
Od tamtych czasów technologię udoskonalono. Poczytajcie sobie skład parówek. A wiecie jak się wyrabia cukier z buraków? Zupełnie inaczej niż z trzciny. Jacy nazisci? NIEMCY i AUSTRIACY, bo już za chińskiego boga nie da się wmówić, że Mauthausen to był polski obóz przecież.
Najnowsze komentarze (218)
koko
3 lata temu
Cześć pamięci ofiar zbrodniczych eksperymentów .Bedziemy o tym pamiętać.
Linux
3 lata temu
Ludzie to nie termity nie zeżrą drewna. Nawet przez grzyby przerobionego.
tyle w temaci...
3 lata temu
Przestańcie ludzie wymyślać jakąś historię alternatywną. Nazizm był wymyślony przez Niemców dla Niemców. Wyłącznie dla Niemców. To oni mieli czerpać z tego korzyści. Z definicji nazistami mogli być wyłącznie przedstawiciele rasy panów, tzw. Aryjczycy - Ubermensch (nadludzie) a nie wszyscy inni - Untermensch (podludzie). Austriacy po anszlusie byli uznawani za Niemców. Reszta czyli Norwegowie, Holendrzy, Francuzi, Goralenvolk, ROA, RONA, SS Galizien etc. to byli zwykli zdrajcy i kolaboranci a nie żadni "naziści". To, że Niemcy przyjmowali takich do SS, nie zmienia faktu. Był nawet legion hinduski i muzułmańska dywizja albańska Skanderbeg. Oni też byli nazistami? Tak samo nazistami nie byli włoscy faszyści, japońscy militaryści, demokratyczni Finowie i inni sojusznicy Hitlera.
d_f
3 lata temu
Co ci mityczni "naziści" śpiewali? "Deutschland, Deutschland uber alles" - Niemcy, Niemcy ponad wszystko.
edoop
3 lata temu
Lepiej się Panom Niemcom nie narażać dlatego panowie pismaki piszą naziści bo można stracić pracę no ale przecież wszyscy wiedzą kto przeprowadzał eksterminację.
bezgłowy Nick
3 lata temu
I polska po tym wszystkim pozwala na swoich świętach by narodowcy szli i zig hajlowali. Gdzie tu logika. Każdy kto zig hajluje powinien być zamknięty w więzieniu bo to polskie święta a nie tych śmierdzieli łysych nazioli faszyzujących Hitlerowi po dzień dzisiejszy.
traw
3 lata temu
Niemieckie eksperymenty medyczne to malutki pan pikuś w porównaniu do obecnie trwającego na całym świecie eksperymentu genetyczno-eugenicznego.
Pan Krzysztof
3 lata temu
Dział płatnej prawdy znowu sączy sowicie opłacaną niemiecką propagandę jakoby winni są faszyści. Autor nawet się nie podpisał i wcale nie dziwi mnie to, bo jest za co się wstydzić.
Lipski
3 lata temu
Niemcy poprzez gebelsowską propagandę i szmalcowników jak Tusk i jego PO chcą znowu Polskę i Polaków oddać w ręce tej najokrutniejszej nacji . Rządzenia światem , nigdy Niemcy nie wyzbyli się tej idei.
Andrzej
3 lata temu
syn byłego więźnia obozów w Oświęcimiu, Buchenwaldu i Nojbrandenburga, wcześniej Pawiaka. Po jakiemu, w jakim języku Ci Naziści się wysławiali? A czemu Polakom a nie Komunistom zarzucają antysemityzm? Czemu antypolonizm nie jest traktowany równo z antysemityzmem? Nie wszyscy Niemcy co nas mordowali byli zaraz nazistami. Stauffenberg nie był antynazistą, To nie był ruch oporu. Cała akcja miała na celu wygranie wojny przez Niemców, Niemców? Nazistów? Naziści nas zaatakowali w 1939 roku czy Niemcy? No gdyby tylko Naziści, to może byśmy sobie poradzili. A Palestyńczyków to zabijają Syjoniści, Demokraci? czy Żydzi?
Nefelem
3 lata temu
Tak się kończy smutny los przegrywajacego wojnę... Kto się poddaje ten ... jak to mówią rzymianie Vae Victis.
Zibi
3 lata temu
Jak skończy się pandemia , jadę na urlop do nazistów w Alpy.
kurajoint
3 lata temu
Bartoszewski niby profesor mówił że warunki były znośne mleko dla dzieci czasami nawet dostawały czekolade samo to ze pan bartoszewski wyszedł z Auschwitz na stan zdrowia.
Szczepienia t...
3 lata temu
A teraz podają szepionki na COVID i eksperymentują w majestacie prawa, Hitler i Mengele by w majty ze szczęścia zrobił
...
Następna strona