bEBZfeic
bEBZfeig
bEBZfeik
programy
kategorie
bEBZfeid

Katastrofa w Niemczech i Belgii. Dramatyczne doniesienia po powodzi

Ponad 100 osób zmarło, a ponad tysiąc zostało uznanych za zginione na skutek powodzi, jaka przeszła przez Niemcy i Belgię. Woda zamieniła strumyki i ulice w szalejące potoki, które zmiotły auta i spowodowały zawalenie się domów. Rzeki i zbiorniki wodne wystąpiły z brzegów, powodując w nocy gwałtowne i niebezpieczne powodzie. Wśród najbardziej dotkniętych miejsc w Niemczech jest miejscowość Schuld, gdzie kilka domów się zawaliło. Z niektórych wiosek zostały tylko gruzy. Stare ceglane i drewniane domy nie wytrzymały naporu wody. Dziesiątki ludzi trzeba było ratować z dachów ich domów za pomocą pontonów i helikopterów. Do pomocy w akcji ratunkowej wysłano setki żołnierzy. W Belgii wzburzona rzeka Vesdre wdarła się do miasta Pepinster, w pobliżu Liège. Doszło tam do tragicznego wypadku podczas akcji ratunkowej. Strażacy wciągali na łódź trzy starsze osoby. Nagle zniknęły. W liczącym 200 tys. mieszkańców Liège wylała rzeka Moza. Burmistrz miasta apelował, by...

rozwiń
16-07-2021
429 reakcji
102
95
232
Podziel się
Komentarze (232)
16-07-2021
tolSzkoda ludzi .Szkoda tych pięknych miejscowości .Stracić dom z wszystkimi ulubionymi rzeczami ,pamiątkami .Niektórzy stracili bliskich. Bardzo współczuję.
zobacz więcej komentarzy (232)

Programy Wirtualnej Polski

bEBZfeip
KOMENTARZE
(232)
tol
2 miesiące temu
Szkoda ludzi .Szkoda tych pięknych miejscowości .Stracić dom z wszystkimi ulubionymi rzeczami ,pamiątkami .Niektórzy stracili bliskich. Bardzo współczuję.
Ana
2 miesiące temu
Wielka szkoda ,że tak się stało. Natura bywa bardzo niebezpieczna. Oby udało się odnalezć zaginionych
aqq
2 miesiące temu
u nas w 1997 roku było to samo. Ludzie dalej mieszkaja w tcyh zalanych ale osuszonych domach.
bEBZfeiH
sss
2 miesiące temu
Szkoda ludzi. W 1997r oni porównywali Polskę z Bangladeszem okazuje się ,że żywioł sprowadza każdego do parteru
zosia
2 miesiące temu
moja mama zawsze mówiła, że woda i pożar, to największy niszczyciel..jestem ostrożna, ale zwywioł robi swoje..strasznie mi żal tych ludzi..
Najnowsze komentarze (232)
pigwa
2 miesiące temu
W 1997 roku, kiedy południowo zachodnia Polska była pod wodą mieli tyle do powiedzenia i pouczania Polaków jak to źle zabezpieczają się przed powodzią - mieli dodatkowe 24 lata na zabezpieczenie swoich ludzi i co??? chyba burzyli w tym czasie swoje doskonałe zabezpieczenia. Jak zwykle w obliczu sił natury każdy król jest nagi....
marek56.b
2 miesiące temu
Te katastrofy będą zwalać na nas że produkujemy gazy cieplarniane. Gazy , nie tylko cieplarniane , których objętościowo jest 1% ogółu atmosfery w tym CO2 jest 0,04%. Wniosek prosty szykują się do obdarcia nas do białej kości.
marek56.b
2 miesiące temu
Niemcy Francja chcą normalnych stosunków gospodarczych i politycznych z Rosją. Biden pokazuje gdzie ich miejsce lejąc im wodę na łby.
makrela
2 miesiące temu
Gdyby zainwestowali w zbiorniki retencyjne a nie w imigrantów z azji i afryki to ich podatnicy nie cierpieli by dzisiaj. To wszystko wina lewackich polityków.
rura
2 miesiące temu
jakoś mi nie żal niemiaszków
Chochoo
2 miesiące temu
Ale jaja Panie Ferdku, ale jaja!
a ile
2 miesiące temu
polskich wsi w wojne tak załatwili
obozy
2 miesiące temu
Karma wraca zal mi zwierząt.
bEBZfeiz
taak...
2 miesiące temu
I to wszystko stało się prawie zaraz po tym, jak Makrela wysłała Tusk spowrotem do Polski ....
dfg
2 miesiące temu
A kto jest "schuldig" ???
niestety
2 miesiące temu
może ktoś dostrzeże, że to odpowiedz planety na krótkowzroczność, pazerność i głupotę współczesnych naczelnych. niestety szczucie w komentarzach jedynie to potwierdza. taki ,,ściek,, zostawiamy następnym pokoleniom.
komis aut
2 miesiące temu
to teraz będzie wysyp fajnych osuszonych autek do Polski zjeżdżał- prawie jak z salonu hehe
max
2 miesiące temu
I co się dziwia..... jak brzegi i koryta wybetonowane i wyprostowane a rozlewiska zlikwidowane i zabudowane. Woda "idzie" jak na autostradzie..... Na kazdej rzecze i strumieniu górskim powinny być "z ustawy" zbiorniki zaporowe dla ochrony niżej połozonych terenów. W obszarach podgórskich zbiorniki polderowe. Klimat naturalnie się zmienia i będa występowały opady błyskawiczne jak na terenach tropikalnych z monsunem - to normalne. Klimat ociepla się od 20 tysięcy lat.
HUBAL
2 miesiące temu
p BOG NIERYCHLIWY LECZ SPRAWIEDLIWY
...
Następna strona
bEBZfejb
bEBZfeii
bEBZfeji
bEBZfejj