bFGQyPgA
bFGQyPgE
bFGQyPgI
programy
kategorie
bFGQyPgB

Kłomino - polskie miasto widmo. Dawna baza nazistów i ZSRR na Pomorzu

Kłomino to miasteczko leżące w woj. zachodniopomorskim. Jeszcze w 1992 r. mieszkało tu ok. 5 tys. osób. Miejscowość włączono do polskiej administracji w 1993 roku. Wcześniej nie znajdowało się na żadnych mapach. Historia miasta sięga lat 30. XX wieku. Naziści zorganizowali tu m.in. obóz jeniecki, którym kierowali do 1945 r. Gdy na tereny Polski wkroczyła Armia Czerwona, Kłomino zostało przejęte przez ZSRR. 50 niemieckich budynków rozebrano, a cegły wysłano do Warszawy na plac budowy Pałacu Kultury i Nauki. Rosjanie rozbudowali pomorską miejscowość. Powstały bloki, sklepy a nawet kino. Polacy nie mieli jednak prawa wstępu do miasta. Stacjonowało tu wojsko ZSRR. Miasteczko opustoszało dopiero wraz z ewakuacją Armii Radzieckiej z terenów Polski w 1992 roku. Od 2008 r. Kłomino zaczęto wyburzać. Pozostały tu jedynie resztki po niemieckiej i rosyjskiej działalności.

153 reakcje
39
48
66
Podziel się
Komentarze (66)
30-05-2020
@ Kasia...Naziści Katiu... byli sprzymierzeńcami i towarzyszami broni rosyjskich morderców w mundurach CA w 1939 roku...
zobacz więcej komentarzy (66)

Programy Wirtualnej Polski

bFGQyPgN
KOMENTARZE
(66)
@ Kasia...
2 lata temu
Naziści Katiu... byli sprzymierzeńcami i towarzyszami broni rosyjskich morderców w mundurach CA w 1939 roku...
Kasia
2 lata temu
Naziści to jakie państwo i narodowość?Opamiętajcie się,ja wy coś zrobicie wprost o was napiszą.
TURR
2 lata temu
Byłem tam zaraz po ich wyjezdzie, to było całkiem ładne miasteczko, ładne bloki, trawniki, rosły kwiaty, SZKODA, ŻE POLACY NIE MIELI NA NIEGO POMYSŁU, NAJŁATWIEJ JEST ZBURZYĆ. MIESZKANIA W TYCH BLOKACH BYŁY ŁADNE.
bFGQyPhf
ajj
2 lata temu
Wy się dziwicie, że na niemieckim portalu nie ma słowa o niemcach tylko są bliżej nieokreśleni naziści? No mnie to nie dziwi. Mnie jedynie dziwi, że stale używają WP zamiast VP (Virtuelles Polen).
ala
2 lata temu
Wyburzyć do gołej ziemi i zalesic. Bedzie las i czyste powietrze. Gruz można wykorzystać na wiele sposobów
Najnowsze komentarze (66)
koko
rok temu
Bywałem tam wielokrotnie w latach 80-tych. Odwiedzałem mieszkania oficerów z którymi sie handlowało, kupowałem w tamtejszym sklepie różne przydatne rzeczy ( pontony, koce, namioty), ubrania, papierosy itd. Co wy za głupoty piszecie o jakimś zamkniętym mieście i ukrywaniu go na mapach. Takie idiotyczne mity tworzy się dla ciemniej masy, by budować antyrosyjskie fobie. Cała okoliczna ludność kupowała od nich benzynę i ropę. Dzieci z pobliskiego Sypniewa bawiły się z rosyjskimi na ich placach zabaw. Ciemna masa kupuje jednak inna prawdę.
dario
2 lata temu
Pis rządzi 5 lat, czemu ten portal nie jest Polski tyko niemecki. Pis to tylko krzykacze, tylko Bosak i Konfederacja może coś zmienić w tym KRAJU.
Zygmunt
2 lata temu
Za komuny by to przejęto i przekazano do użytku nowym mieszkańcom. Demokracja potrafi tylko niszczyć.
Zygmunt
2 lata temu
Za komuny by to przejęto i przekazano do użytku nowym mieszkańcom. Demokracja potrafi tylko niszczyć.
gospodarza br...
2 lata temu
Wyburzyc = koszta. Borne Sulimowo i dochody
polo
2 lata temu
Rosjanie z ZSRR, a naziści z Nazistanu ?
klt
2 lata temu
no standardy WP jak zwykle przewidywalne .Baza nazistów ale pózniej to juz ZSRR .Brawvo ,bravo .
Openhajmer
2 lata temu
A co to ma wspólnego z Czarnobylem? Tamto miasto opustoszono w związku z awarią elektrowni jądrowej. Z tego wyjechała jednostka wojskowa BEZ związku z atomem. "Polski Czarnobyl" - ale jądra!
bFGQyPgX
BHO
2 lata temu
Jacy kurna znowu naziści??????? Niemcy. Nazizm to niemiecki, podkreślam NIEMIECKI nacjonalizm.
Janusza Tracz
2 lata temu
Chyba Prypeć, a nie Czarnobyl
suflr
2 lata temu