bFgkgYKs
bFgkgYKw
bFgkgYKA
programy
kategorie
bFgkgYKt

Konflikt na granicy Kosowa i Serbii. Powodem tablice rejestracyjne

Do dużego napięcia doszło na granicy Serbii i Kosowa w poniedziałek 20 września. Wszystko przez nowe przepisy uchwalone przez władze Kosowa, które nakazały każdemu samochodowi wjeżdżającemu z Serbii do Kosowa usuwanie serbskich tablic rejestracyjnych. Według Serbów jest to akcja odwetowa, ponieważ Serbowie od lat praktykują takie przepisy wobec samochodów wjeżdżających z Kosowa. Specjalne jednostki policji z wozami opancerzonymi pojawiły się na granicy obu państw. Setki kosowskich Serbów protestuje przeciwko nowym przepisom. Doszło do zablokowania przez nich jednego z przejść granicznych. Serbia nie uznaje niepodległości swojej byłej prowincji Kosowa i uważa ją nadal za swoją jednostkę administracyjną a wspólną granicę, za tymczasową. Na wtorek 21 września prezydent Serbii – Aleksander Vučić, zwołał nadzwyczajne posiedzenie rady bezpieczeństwa narodowego, na którym będą omawiane kolejne kroki Serbów, wobec zaistniałej na granicy sytuacji.

55 reakcji
23
7
25
Podziel się
Komentarze (25)
20-09-2021
olo
Kosowo to Serbia .Prędzej czy pużniej wróci do Serbii .Tam w Kosowie tworzyły się zręby państwa Serbskiego przed wiekami. To tak jakby Polsce zabrać Małopolskę ....Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (25)

Programy Wirtualnej Polski

bFgkgYKF
KOMENTARZE
(25)
olo
4 miesiące temu
Kosowo to Serbia .Prędzej czy pużniej wróci do Serbii .Tam w Kosowie tworzyły się zręby państwa Serbskiego przed wiekami. To tak jakby Polsce zabrać Małopolskę . Serbowie w życiu nie odpuszczą.
Na temat.
4 miesiące temu
To jest właśnie dobry przykład żeby nie przyjmować islamskich uchodźców.W Albanii doszedł do władzy Enver Hodża.Jego rządy to terror własnego społeczeństwa więc litościwy Tito uchylił granicy i pozwolił uchodźcom osiedlić się w Kosowie.W ciągu dwóch pokoleń Serbowie stali się mniejszością w tej prowincji. I tak Kosowo kolebka Serbskiej państwowości stało się państwem muzułmańskim a wielu Serbów musiało opuścić własne domy.
Ss-18
4 miesiące temu
Kosowo je serbskie
bFgkgYKX
AAK 47
4 miesiące temu
Naprzód bracia serbowie odebrać swoje Kosowo-rdzenne ziemie Serbi.
Edward
4 miesiące temu
Im więcej państewek tym więcej polityków i pociotków na różnych posadach administracyjnych.
Najnowsze komentarze (25)
Max
4 miesiące temu
Kosowo jest Serbskie
Bartek
4 miesiące temu
Szable w dłoń i na Kowno.
yuil
4 miesiące temu
Kosovo je Srbia
Beograd
4 miesiące temu
Kosovo je Srbija!!!
Hercegowianin
4 miesiące temu
Kogoś to obchodzi ?
andree
4 miesiące temu
Kosowo to kolebka serbskiej państwowości, tak jak w Polsce Gniezno czy Kraków. Amerykanie celowo rozbili jedność Jugosławii a później bombardowali Serbię aby osłabić wpływy Rosji. Ale Serbia jest wielka i nigdy się nie podda w sprawie Kosowa.
1939
4 miesiące temu
CCCC
cynik
4 miesiące temu
Serbia to ścisły sojusznik Rosji. Dokładnie jak Białoruś. Czyli Rosja wywołuje kolejny w Europie (poza Białorusią i wschodnią Ukrainą) punkt w którym jest stan zapalny. I UE coś musi z tym zrobić...
bFgkgYKP
lea
4 miesiące temu
Kosowo to pomysł amerykański. chodziło o osłabienie Serbii, a sekwencja zdarzeń była taka: najpierw bombardowanie Serbii, później wejście wojsk NATO do Kosowa, wysiedlenie Serbów i referendum. Dziś na 15 członków Rady Bezpieczeństwa (w tym nie stałych) Kosowa nie popiera 8.
Tomasz
4 miesiące temu
natomiast w Albanii, dwa auta serbskie i kosowskie parkują obok siebie ich kierowcy grają w kości popijając piwko marki Tirana.. ot i Bałkany
Alex
4 miesiące temu
Kosowo należy do Serbii. NATO, które tam narobiło w 1999 roku tego zamieszania, powinno do dzisiaj osobiście pilnować zaprowadzonego przez siebie porządku i wziąć odpowiedzialność za wszelkie dokonywane tam przestępstwa. Ciekawe, kto za to zapłaci. Wstyd dla Polski, że była to jej pierwsza interwencja w ramach NATO. Serbowie zawsze byli nam jak bracia i za ten wybryk powinniśmy ich przeprosić.
lolek
4 miesiące temu
mój dziadek Marcin, walczący w kanonach w armii Hallera w 1 WŚ zawsze mówił: uważajcie na Serbów !
duda
4 miesiące temu
To gangsterzy amerykańscy oderwali Kosowo od Serbii ale wkrótce Kosowo wróci do Serbii jak w USA zacznie się wojna secesyjna Południa z Północą
kknb
4 miesiące temu
Kosowo jest serbskie !
bFgkgYLr
bFgkgYKy
bFgkgYLy
bFgkgYLz