programy
kategorie

Koniec obchodzenia zakazu handlu w niedzielę. "Myślę, że prezydent to podpisze"

Uszczelnienie zakazu handlu w niedzielę. Czy prezydent Andrzej Duda poprze zmiany, które zaproponował w projekcie poseł PiS Janusz Śniadek? - Pan prezydent zgodził się rok temu na postulat rządu, aby jedna z tych wolnych niedziel w okresie okołoświątecznym przeznaczyć na cele handlowe. Ale tylko wtedy, gdy będzie to rozwiązane doraźne, jednorazowe - mówił w programie "Newsroom WP" Paweł Szrot, Szef Gabinetu Prezydenta RP. Zgodnie z nowymi przepisami sklep będzie mógł prowadzić działalność w niedziele niehandlowe jako placówka pocztowa tylko wtedy, gdy ten rodzaj działalności będzie dla niego przeważający, przychody przekroczą minimum 50 proc. Zdaniem wnioskodawców takie uszczelnienie jest konieczne, gdyż pojawia się coraz więcej sklepów, które obchodzą zakaz handlu w niedzielę.

902 reakcje
179
479
244
Podziel się
Komentarze (244)
16-09-2021
AjajPozamykać wszystko a obsrajtek tylko ręce zaciera na zwiększony obrót sklepów Orlenu
zobacz więcej komentarzy (244)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(244)
Ajaj
2 lata temu
Pozamykać wszystko a obsrajtek tylko ręce zaciera na zwiększony obrót sklepów Orlenu
Po co te zaka...
2 lata temu
A nie lepiej dać dodatek 300% za pracę w niedzielę i przestać z tym cwaniactwem. Chcesz handlować, to płać pracownikowi za niedzielę i tyle.
cyniol
2 lata temu
powinni mu w ramach rewanżu zamknąć w niedzielę stoki
Luk
2 lata temu
Po co uszczęśliwiać Polaków na siłę, skoro jednak większość jest za handlem w niedzielę. Zawsze można wypracować jakiś kompromis np. 2 handlowe/2 niehandlowe niedziele.
Wujek
2 lata temu
Adrian wszystko podpisze. Taka jego uroda
Najnowsze komentarze (244)
typ
9 miesięcy temu
Wolność i demokracja, w końcu do sklepów chodza klienci , którzy chcą bo zazwyczaj pracują pon-pt 07:00 18:00
jAN
2 lata temu
Na pewno podpisał już in blanco
emeryt
2 lata temu
Ludzie opamiętajcie się,sprzedawcy zadowoleni za świąteczne.Niezadowoleni to tylko związki zawodowe,ponieważ muszą się wykazać działalnością,księża krzywo patrzą a to siła niesamowita,i ci wszyscy co nigdy nie robią zakupów nawet w zwykły dzień.
Maestro
2 lata temu
Ty my mamy prezydenta ???
Ravona
2 lata temu
A szpitale,kwiaciarnie,restauracje,kluby etc. im sie wolne nie należy?Zamknijcie wszysko a najlepiej sami sie zamknijcie.
w końcu
2 lata temu
i bardzo dobrze.. ja chcę w niedziele siedzieć z mężem w domu (nie w kościele i nie w lidlu zapier..)
Teresa
2 lata temu
Panie trzymaj w swych ramionach naszego wodza Jarosława prezydenta Dudę premiera Morawieckiego i Pana Obajtka. To muszkieterowie naszego kraju i niewierni chcą im pokrzyżować plany w dążeniu do godnego życia w kraju. Niech was błogosławi Bóg o ojciec wszechmogący Jarosław. Amen
Wro
2 lata temu
A co z pracownikami stacji paliw
bajtek
2 lata temu
My uwielbiamy robic wszystko na przekór , a moze troche tylko pomyslec pchle ryneczki też musza byc i w koło tylko syf Biedronek i Lidlów pełno w miastach a takie sklepy powinny byc na przedmieściach p[on jednym w centrach by wystarczyło. tak jest na zachodzie czy w Rzymie macie tyle Biedronek i Lidlów w Centrum miasta albo Paryzu.
Daro
2 lata temu
Powinien być jak tu ktoś pisał znaczny dodatek za pracę w niedzielę jak i w sobotę trochę niższy . Żeby zlikwidować cwaniactwo pracodawców - bez względu na to czy jest to praca za wolne w tygodniu roboczym. Obecnie dają wolne w środku tygodnia a za to ludzie pracują za zwykłą stawkę w soboty i niedziele . Nikt tego nie widzi tylko ci co zmuszeni są iść do pracy gdy inni mają wolne.
Katole
2 lata temu
W niedzielę powinno być możliwe oglądanie Jędraszewskiego na wystawie za szybą w czerwonej spódniczce i w szpilkach.Szczególnie na Podkarpaciu
stop socjaliz...
2 lata temu
zakaz pracy dla chętnych w niedziele to bezprawne ograniczanie wolności
SZO
2 lata temu
Większość jest za handlem w niedzielę. Zawsze można wypracować jakiś kompromis !. Pracownik z większym wynagrodzeniem za te dni.
Inni
2 lata temu
W niedzielę to powinno być tylko dopuszczalne oglądanie Kaczyńskiego w tvppis
...
Następna strona