programy
kategorie

Kontrowersje wokół ministra zdrowia. Prof. Krzysztof Simon: zdumiewające i nieprzyjemne

- Jako wnuczek legionisty natychmiast podałbym się do dymisji, gdybym miał coś na sumieniu. Może minister nie ma i dlatego się nie podaje - powiedział w programie Newsroom WP prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego szpitala we Wrocławiu, pytany o reakcje ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego na kontrowersje wokół rodzinnych interesów. - To jest kwestia etyki, moralności i wiarygodności tego, co się robi - dodał prof. Simon. Zastrzegł, że nie wiarygodnych danych, aby oceniać całą sprawę. - Widziałem te wszystkie przekazy dość zdumiewające i bardzo nieprzyjemne. Od tego są odpowiednie służby, które to sprawdzą. Mam nadzieję, że jeśli nie jest to prawda, to minister zostanie przeproszony, a jeśli jest, to nie będzie to "zamiecione pod dywan" - powiedział gość WP. - Myślę, że ministerstwo się spóźniło z decyzjami. Nie było masek i sprzętu. Tu jest olbrzymia pretensja: nie zostaliśmy jako personel właściwie przygotowani do epidemii - mówił prof....

rozwiń
Tranksrypcja:Panie profesorze, jak z perspektywy przede wszystkim zwykłeg...
rozwiń
Ale też w kontekście tych wszystkich informacji, które pojawiają się na temat biznesów jego rodziny, jego żony i jego brata. I tych wszystkich powiązań.
Jak pan ocenia jego działanie? I czy nadal powinien być na tym stanowisku? Proszę państwa, to jest bardzo trudna sytuacja. Ja nie mam żadnych wiarygodnych danych.
Nie chcę się opowiadać na aspektach prawnych tych wszystkich rzeczy, które są w tym, co jest przedstawiane, informowane. Widziałem te wszystkie przekazy dość zdumiewające i bardzo nieprzyjemne.
Natomiast od tego, co mam nadzieję - ostatnio jakieś służby, które to wszystko rozpatrzą i sprawdzą, prawda? Mam nadzieję, że nie zostanie to - albo zostanie to rozproszone, albo absolutnie jest to wszystko prawdziwe.
I zostanie to zamiecione pod dywan jak większość afer w tym kraju w ostatnich kilku latach, prawda? Zdecydowanie większych. Nie wiem w ogóle, czy to jest afera jako tako.
Myślę, że minister z tymi decyzjami i ministerstwo spóźniło się, jeśli chodzi o restrykcje w tym kraju. Choć one były na początku - w ogóle ich nie było, bo nie było masek, sprzętu.
W ogóle byliśmy nieprzygotowani i tu jest ogromna pretensja, że nie przygotowano nas do epidemii - specjalnie nas - zabezpieczenia personelu.
Druga sprawa: bardzo dobrze, że wprowadzono te wszystkie restrykcje i wydaje się dobrze, że je rozmrażamy, bo musimy jakoś żyć. Ale oczywiście trzeba to robić bardzo wolno i ostrożnie.
Natomiast do sytuacji finansowej, prawnej ministra Szumowskiego w ogóle bym się nie odniósł.
Jeśli jakiekolwiek miałbym zarzuty tego rodzaju, to jako wychowanek - dziadek legionista i cała ta moja tradycja rodzinna od czasu Chocimia i Grunwaldu.
Chyba bym się natychmiast podał do dymisji, jeśli miałbym cokolwiek sobie na sumieniu.
Pan minister być może nie ma i się nie podejmuje. To jest kwestia etyki, moralności i wiarygodności tego co się robi.
120 reakcji
93
23
4
Podziel się
Komentarze (4)
14-07-2020
jarekniech ten człowiek już się nie odzywa publicznie.
zobacz więcej komentarzy (4)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(4)
jarek
3 lata temu
niech ten człowiek już się nie odzywa publicznie.
mac
3 lata temu
BEŁKOT dyżurnego celebryty.
Patriota
3 lata temu
Doktorze Simon weź się do roboty nie toleruję leserstwa za moje podatki politykować to na emeryturze lub po dymisji
pacjent
3 lata temu
i znowu lekarzyna pseudo profesor marudzi.Zacznij leczyć pacjentów
Najnowsze komentarze (4)
jarek
3 lata temu
niech ten człowiek już się nie odzywa publicznie.
pacjent
3 lata temu
i znowu lekarzyna pseudo profesor marudzi.Zacznij leczyć pacjentów
Patriota
3 lata temu
Doktorze Simon weź się do roboty nie toleruję leserstwa za moje podatki politykować to na emeryturze lub po dymisji
mac
3 lata temu
BEŁKOT dyżurnego celebryty.