bFFgUpZw
bFFgUpZA
bFFgUpZE
programy
kategorie
bFFgUpZx

Korona królowej Jadwigi. Królowa musiała zadowolić się podrzędną obręczą

Królowa Jadwiga nie mogła nosić należnej jej korony Piastów, bo trzymała ją w skarbcu jej matka, królowa Węgier. Jadwidze zaproponowano skromną, kobiecą obręcz, która zupełnie nie nadawała się do reprezentowania jej statusu. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Królowa Jadwiga wcale nie nosiła polskiej korony. Jej wyrodna matka na to nie pozwoliła.

26-03-2021
61 reakcji
13
26
22
Podziel się
Komentarze (22)
26-03-2021
Jan
do "olo" nie kompromituj się - ciekawe co to za przekazy, bo to właśnie w średniowieczu bardziej dbano o czystość niż w tak lansowanym oświęceniu, perukowo - pudrowym i...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (22)

Programy Wirtualnej Polski

bFFgUpZJ
KOMENTARZE
(22)
Jan
rok temu
do "olo" nie kompromituj się - ciekawe co to za przekazy, bo to właśnie w średniowieczu bardziej dbano o czystość niż w tak lansowanym oświęceniu, perukowo - pudrowym i kąpielach ale nie w wodzie tylko np. w mleku. Wystarczy pójść na Wawel i zobaczyć jak wyglądały rękawiczki Królowej Jadwigi - widać że nie zakładała je na brudne dłonie. Ale wszelka antypolska propaganda robi wszystko aby pomniejszyć zasługi tak wybitnej królowej w dziejach Polski i Europy. Czy była/był w Europie w tych czasach władca, który znał 5 języków i tak dużo zasług włożył w rozwój edukacji czy dbałości o poddanych? Większość władców zbijała majątek natomiast Królowa Jadwiga przeznaczała go na szczytne cele np. edukację - uniwersytet. Nawet królewskie klejnoty kazała spieniężyć aby wesprzeć uczelnię. Który władca tak postępował?
d_f
rok temu
Jadwiga nie była żadną królową. W Polsce królowa, w przeciwieństwie do Wielkiej Brytanii, to tylko żona króla. Jadwiga była koronowana na króla polski. Po koronacji Jagiełły Polska miała dwóch królów.
bili2
rok temu
biedna królowa zostałą podstępem wmanipulowana przez ówczesnych biskupów w ożenek, była bardzo nieszczęśliwą osobą odkąd przyjechała na Wawel. Oszukiwana od samego początku przez swoja matkę i księży byle tylko nie stracic tronu w PL. Jest ona przykładem jak bardzo przedmiotowo traktowano dobrze urodzone dziewczynki w tamtych czasach. Szczerze mi jej szkoda!
bFFgUqab
ada
rok temu
A cóż to za nowy autorytet historyczny -"Wielka-Historia.pl"? Czy odkryto jakieś nowe źródła historyczne? Kolejna agenda fałszująca historię.
tadeusz59
rok temu
Świętych władców mają prawie wszystkie narody europejskie z wyjątkiem Niemców (Francuzi-św.Ludwika, Czesi-św.Wacława,Węgrzy-sw.Stefana, Ruś-św.Włodzimierza ale tylko polska święta jest wśród nic największa i najbardziej święta. Święta Jadwiga jes moją swiętą i wybitną polską królową.
Najnowsze komentarze (22)
koerw
rok temu
kosciol mial panszczyzne i byl za brakiem edukacji by sterowac..... i juz tak zostalo......panszczyzna to teraz konkordat i dotacje i zwolnienia podatkowe...........
jzsdt
rok temu
Obecni władcy garną co mogą z zasobów państwa ,co ukradnie to jego., Nie było tylu ministrów i był porządek..Obecnie odbywa się kradzież ,korupcja i złodziejstwo
Qnik
rok temu
Z ostatniej chwili!! KRÓLOWA JADWIGA PRZERYWA MILCZENIE!!! Sensacyjne doniesienia o feldze na głowę!
Deon
rok temu
Będąc niemowlakiem zrobiono ze mnie katolika. Dlatego w spisie powszechnym zaznaczę odpowiedź "NIE NALEŻĘ DO ŻADNEGO WYZNANIA"
moderator"
rok temu
tego rodzaju prawda wychodzi jedynie w medialnych szambiarniach , które niewątpliwie synu prezentujesz..
moderator"
rok temu
tego rodzaju prawda wychodzi jedynie w medialnych szambiarniach , które niewątpliwie synu prezentujesz..
Macius
rok temu
Historyk Rudi Volks,POlakom zaczol historie ukladac z POmoca Rzeszy
czytelnik
rok temu
pewnie koleżanki zaczęły plotkować i wszystko się wydało
bFFgUpZT
MASZCZYK
rok temu
oto,,,czym ,jest KATOLICYZM, I POLSKIE CHRZEŚCIJAŃSTWO ,słowa zawarte w starym destamencie , s przed czasów, FARAONÓ,, , fikcje,jakie zostały zmanipulowane , przez , takich ,nierobów ,,oraz ludzi ,którzy chcieli ,,tylko jednego , ZAWŁADNIĘCIA ,,ŚWIATEM I LUDZMI ,, KTOŚ ,NAPISAŁ książkę, ,,i nazwał ją, ,PISMEM od BOGA,,;;;TO BUŁO,, grubo ,przed ,,stworzeniem, FIKCJI o świętej rodzinie, skojarz sobie, pewne słowa, głoszone od ,,,X,,,lat przez tych ,,KŁAMCÓW, ,,NIEROBÓW, KSIĘŻY,, ,,,pan bóg, stworzył człowieka , tak ,, ok,, Adama I Ewe, ,,,żeby Adamowi się nie nudziło, nie będę wnikał w szczegóły,, ludzie powstali od Adama I EWY,, ok, mieli 2 uch synów, TYLKO 2uch ,...KAIM zabił Abla ..ZOSTAŁ ,,,JEDEN,,, prawda,,,I CO od tego jednego SYNA,,, powstali LUDZIE , to jak to jak to on się sam ZAPŁADNIAŁ ,,i on RODZIŁ,, PUKNIJ się w głowe, A o JEZUSIE, to lepiej nie WSPOMNE ,,bo to jest DOPIERO ,,ŚMIESZNA stworzona ,,,bajeczka ,,CI w kickach mówią że żeby nie ten zmyślony Jezus,,nie było by KOŚCIOŁÓW, a wstarym pismie zwanym ,,STARYM DESTAMENTEM ,,,,już były ,,KSIĘŻA, KOŚCIOŁY ,, jeszcze przed ,faraonami ,,, więc gdzie tu PRAWDA, cały ten,,KATOLICYZM, to jedna ,bombowa, SEKKTA ,,ZMYŚLONA POTO BY TRZYMAĆ LUDZI ZA ,,,,ruja, PODOBNIE JAK OBECNIE ,,COWID,,,TO GDZIE ,,przykazanie 7me ,,NIE ZABIJAJ ,,,Akto SŁOWIAN MORDOWAŁ BY przystąpili do SEKTY KATOLICKIEJ,,,,,PYTAM SIĘ KTO,,,,,, i co BÓG ,,nato nic,,, JEZUS, też nic, Niepokalana też nic, DZIWNE ,, ŻADNEJ REAKCJI ,OD ICH STRONY ,,,,KONIEC JUŻ ,,SEKTY,,KATOLICKO CHRZEŚCIJAŃSKIEJ ,, ,,,,RZĄDY W POLSCE ,,,TRZYMAJĄ Z SEKTCIARZAMI ,,W KIECKACH ,,BO wiedzą że ciemny NARÓD w POLSCE, MA JUŻ ZAMÓROWANE ,,W GŁOWACH ,, TO BY WIERZYĆ, ,,,W ,,BOGA,,,,a przedewszystkim , z myślonego JEZUSKA , ,Magdalenkę, jego kochankę,,,, I w MARIE, ,,KONIEC TYCH ,,,KŁAMSTW,, I PASENIE Z NASZYCH PIENIĘDZY TYCH CO ,,POWTWRZAJĄ JAK NAJĘCIE ,,,SŁOWA KŁAMSTW,,,,
pipek
rok temu
WP dyskredytuje co polskie. Zacytować można chociażby to była opinia jednego człowieka na świecie chociaż są tysiące innych a wrażenie robi jakby. Polska to taka niedojda Sąsiedzi sa godni uznania.
VON
rok temu