programy
kategorie

Koronawirus w Brazylii. Dramatyczna sytuacja w kraju

Brazylijski stan Sao Paulo ogłosił zwiększenie nakładanych na mieszkańców ograniczeń w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. W niektórych częściach kraju dochodzi do załamania systemu opieki zdrowia - szpitale są przepełnione. Rośnie też liczba zgonów. - Młodzi zabierają tę chorobę do domu i zabijają nią starszych. Przez 17 lat pracy w pogotowiu ratunkowym nigdy nie widziałem czegoś takiego - podkreśla Jose Neto, ratownik medyczny, który właśnie pochował swoją matkę. Według brazylijskiego resortu zdrowia, oddziały intensywnej terapii w ponad połowie stanów już są zapełnione w 90 proc. Rzędy wykopanych masowych grobów świadczą o tym, jakie wirus zbiera żniwo. Tworzą się kolejki do pochowków. Liczba zgonów wzrosła gwałtownie we wtorek 9 marca do 517 osób tylko w Sao Paulo i do 2,286 w całej Brazylii. To nowy dobowy rekord.

12-03-2021
0
0
69
Podziel się
Komentarze (69)
12-03-2021
marekLudzie przestali zupełnie umierać ze starości na nowotwory czy na niestrawność . Covid zaczyna być super bo wyeliminował w 99 procentach inne choroby.Brawo cowid.
zobacz więcej komentarzy (69)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(69)
marek
3 lata temu
Ludzie przestali zupełnie umierać ze starości na nowotwory czy na niestrawność . Covid zaczyna być super bo wyeliminował w 99 procentach inne choroby.Brawo cowid.
kolarz
3 lata temu
Takie bajeczki to pokazujcie dzieciom na dobranoc!!! Gdzie u nas te stosy trupów??? Pokazują wynik huraganu, który niedawno przeszedł w San Paulo!!!
JA123
3 lata temu
Miasto wielkosci 1/3 Polski ,a on zdziwiony !!!iloscia zgonow!!!!!!!!!!!
Ja_K
3 lata temu
2200 zgonów w 210 milionowej Brazylii, to odpowiednik około 400 zgonów w Polsce. mamy więc w zasadzie to samo w przeliczeniu na mieszkańca (a przecież było już gorzej, bo mieliśmy i ponad 500 zgonów na dobę).
pol
3 lata temu
Brazylia jest dużym krajem to nie jest jeszcze dużo zgonów pół kraju nie pochowali WP nie strasz,pokazuja minimalne zgony jak u nas, Powierzchnia Brazylii to ponad 8,5 mln km 2, jest największym krajem w Ameryce Południowej - zajmuje blisko 48 proc. powierzchni kontynentu. Brazylię zamieszkują 204,5 mln ludzi. To młode społeczeństwo, biorąc pod uwagę, że przeciętny wiek Brazylijczyka to 30,3 lat. 2.
Najnowsze komentarze (69)
ziut
3 lata temu
czemu mają służyć te bzdurne informacje i komu. Przecież tam przebywają teraz youtuberzy z Polski ,którzy na bieżąco przekazują relacje stamtąd i jakoś tego nie zauważyli, jak również miejscowi ich goszczący.
gość
3 lata temu
Ludzie, nie dajcie się nabrać. Te groby to już w zeszłym roku pokazywano, wykopano je, bo spodziewano się fali zgonów. Jak widać na tym filmie, doły są puste, niektóre porośnięte już jakimś zielskiem. Przyjrzyjcie się uważnie. Owszem, kogoś tam pochowano, bo w Sao Paulo, zamieszkałym przez 20 milionów ludzi (dla porównania cała Polska liczy około 38 milionów), nie brak biedaków, którzy nie mają opieki medycznej, a cóż dopiero miejsca na miejskim cmentarzu. Wyobrażacie sobie, że biedacy, którzy za życia nie mają domów, tylko mieszkają w skleconych z blachy i tektury szałasach, są po śmierci grzebani w murowanych grobach z granitowym pomnikiem? No nie, ciało biedaka wrzuca się do dołu, przysypuje ziemią i tyle. Takie filmy, jak ten, powstają dla forsy, im bardziej kontrowersyjny film, im większa bzdura, tym więcej wyświetleń, a to oznacza kasę, czyli pieniądze. Tak się dzisiaj zarabia w internecie.
Cadyk Melhiz
3 lata temu
Cudne, kocham. W końcu wszystko wraca do normy, czyli naturalnej selekcji która towarzyszyła nam zawsze do momentu wynalezienia penicyliny i antybiotyków. Kocham.
ANTYPIS
3 lata temu
Dlaczego nie podali ile osob nie doczekalo sie pomocy lekarza bo umierali na cos innego jak covid.teraz jak nie masz covida to cie lekarz nie przyjmie do szpitala.Tylko covid i zadnej innej choroby.Ofiary wypadków tez umarły na covid?
Mamut
3 lata temu
Nich nasz rzad zobacz i weznie przklad z Brzylii jak tanio i szybko mazna pochowac zmarlego.
Goryl
3 lata temu
Nich nasz rzad zobacz i weznie przklad z Brzylii jak tanio mazna pochowac zmarlego
XXX
3 lata temu
Czy oni o tym wiedza?
asdasd
3 lata temu
u mnie covid trwał 5 dni, gorączki brak, lekki kaszel, utrata wechu, poza tym wszystko ok. jak lekkie przeziębienie i gdyby nie ten zapach wogóle bym nie wiedział. niektórzy niestety mają gorzej ale nie ma co siać paniki.
hmm
3 lata temu
Grzebanie kolektywne pewnie po jakiejś katastrofie która nawiedziła Brazylie , a zdjęcia jak zawsze wszystkim można sie pod nimi podpisywać.
Bajka gebelso...
3 lata temu
Takie bajki to na TVP myślałem że lecą, pokażcie jeszcze jak wożą zwłoki po zamachu i łańcuch trumien i napiszcie że covid zbiera żniwo.
Leoni
3 lata temu
Mądre odpowiedzi wielu z nas czytelników. Ten artykuł to istna demagogia Naprawdę nie znam nikogo kto by zachorował i tak ciężko to przechodził ze aż umierał jak pokazują to reportaże i artykuły wspierając artykuły zdjęciami z masowymi grobami w Brazylii. A co na Białorusi ??
KX1
3 lata temu
a czego się spodziewacie ? państwo gdzie ogromna cześć obywateli żyje w skrajnej biedzie w fawelach zbudowanych z blachy i śmieci .. bez dostępu do lekarzy.. będą umierać i nie należy się temu dziwić . A statystyka mówi jasno że umierają głównie starzy i schorowani. Niech wymierają najwyzszy czas za duzo jest starych debili z okresu powojennego jaka tyranizuje młodych... W Polsce rocznie przez następne piec lat będzie ubywało ponad 100 tysięcy ludzi bo wymiera pokolenie wyżu powojennego .
L0T
3 lata temu
Samoloty dostarczają stale nowe szczepy koronawirusow
SKANDAL
3 lata temu
Żenująca propaganda ! A fotki zupełnie jak we Włoszech - sfałszowane !!!
...
Następna strona