programy
kategorie

Kradzież, klątwa i uzdrowienie. Niezwykła historia obrazu Matki Boskiej Kodeńskiej

Początkowo nazwany "Matka Boża Gregoriańska" wisiał w prywatnej kaplicy papieża Grzegorza I w Rzymie. Jego historia jest jednak silnie związana z Polską i Księciem Mikołajem Sapiehą. Obraz został skradziony z Rzymu i przewieziony do Kodnia. Stamtąd był wywożony m.in. w trakcie rozbiorów. Przetrwał dwie wojny światowe i czasy komunizmu. Dziś Matka Boska Kodeńska nieprzerwanie zdobi Bazylikę św. Anny w Kodniu.

Tranksrypcja:
rozwiń
h&m
kilometrówka
78 reakcji
38
15
25
Podziel się
Komentarze (25)
26-06-2020
Ewaczyli zawsze w kościele chodziło tylko o władze i pieniądze, a swoje czyny zasłaniali Bogiem
zobacz więcej komentarzy (25)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(25)
Ewa
4 lata temu
czyli zawsze w kościele chodziło tylko o władze i pieniądze, a swoje czyny zasłaniali Bogiem
OT TAKA PRAWD...
4 lata temu
CHRZESCIJANSTWO BYLO WPROWADZANE OGNIEM I MIECZEM ORAZ ZBRODNIĄ TO BYŁA GRUPA LUDZI KTÓRA NARZUCAŁA LUDZIOM CIEMNY,\M TE WSZYSTKIE BREDNIE A SAMI W TO NIE WIERZYLI WIĘCEJ UŚWIADAMIAĆ LUDZI TO ZROZUMIĄ ZE TO WSZYSTKO PO TO ABY LUDZI STRASZYC KARĄ BOSKĄ I ICH PONIEWIERAC
Emerson00
4 lata temu
Uzdrowiony przez obraz. W co ci ludzie wierzą
Basia
4 lata temu
kaaaazda wiara, przez wieki rozrastania się , była wypaczana przez kapłanów rządnych władzy. A im starsza wiara, tym ma więcej krwi na rękach. Chrześcijaństwo wprowadzono w Polsce ,ze względu na potrzeby polityczne, na zamówienie nie z potrzeby ducha..Jesteśmy chrześcijanami z przymusu, krwawo wprowadzanego do społeczeństwa.
nie czarnej m...
4 lata temu
inkwizycja ,krucjaty zawsze im chodziło o władze i kase ale o tym religia nie wspomni,teraz jest to samo tylko o kase i władze chodzi czarnej mafi komu pomagają tylko sobie ,cała ta religia to wymysł ,ściema chodzi tylko o władze i kase
Najnowsze komentarze (25)
Dom
4 miesiące temu
Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi św. Jak była na początku teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen
Dom
4 miesiące temu
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus
Bogdan
4 lata temu
Tylko przestepstwa przeciwko ludzkosci- które sie nigdy nie przedawniaja w wykonaniu koscioła- wystarczaja do delegalizacji tej organizacji. Mienie ukradzione ofiarom- inkwizycja- zawlaszczone tzw "ciepłą " lub "zimna" reka od psychicznie uzaleznionych , badz chorych winno wrocic do Suwerena. Napisze wyraznie ciepłą reka za zycia ofiary przejecie, zimna po jej smierci przejecie majatku ofiary tzw kosciola.To jest ciagły rabunek mienia.
mnm
4 lata temu
Przecież to nie żaden "wykreślony sobór". W historiografii jet to tzw. "synod zbójecki", którego nikt nigdy nie uznał. A o tym w każdej historii Kościoła...
Zagłoba
4 lata temu
Zawsze magnateria duchownych wszystko co korzystne przyciagała do siebie a prawde i nie korzystne sprawy okładali =klatwami koscielnymi=i tak ambicjonalny interesik biskupów krecił sie az do dnia dzisiejszego=przeciez od tamtych czasów tak na prawde nic sie nie zmieniło =rabunek maluczki trwa nadal a nawet teraz z podwóina siła=Czyzby przed ich końcem??
Wyborca
4 lata temu
Katolicyzm był zawsze wyznacznikiem poziomu inteligencji i wykształcenia danego narodu , na którym etapie jest Polska przekonamy się dziś .
reskacz1
4 lata temu
chlubna karta historii kościoła i katolików....polak papieżem .....reszta jest nie ważna ...a i nasz papierzyna skrzętnie ukrywał pedofil. Swoje jakieś tam homilie i inne bzdety zrzynał od kś. Tischnera. Jedynego WIELKIEGO POLAKA...w tym całym folwarku pasibrzuchów.
obserwatoryst...
4 lata temu
Cała istota kościoła katolickiego to oszustwo zbudowane na urojeniach chorego Żyda,psychopaty,impotenta-Szawła vel Pawła z Tarsu. W oparciu o tę niedorzeczną ideologię religijną ta przestępcza organizacja, od wieków grabi morduje zniewala psychicznie naiwne masy wiernych indoktrynowanych od kołyski.Kościół i wiara religijna to szkodliwe zjawisko społeczne,.porównywalne z alkoholizmem narkomanią czyli zachowaniami świadczącymi o zachwianiach psychiki.
joanna1
4 lata temu
To nie sensacja tylko norma tego kościoła
wrr
4 lata temu
radosny ochlaj wojsk faszystowskich okupacyjnych Reichu i Russiji
ktoś
4 lata temu
Jeden sobór??? Cała historia tej sekty zbudowana zbrodni, krwi i stosach itd. więc cała powinna zostać wymazana!!!
wsx
4 lata temu
kk to siedlisko zła od wieków. niestety ludzie nie zmądrzeli i ciągle dają się wykorzystywać przez tych czarnych zbrodniarzy.
jaktrwoga to ...
4 lata temu
Znam wielu takich "hej do przodu" co to wyzywali kler i wyśmiewali "za życia" .ale im się odmieniło tuż przed śmiercią i błagali aby ksiądz dał im ostatnie namaszczenie i odprawił po śmierci mszę.Tacy to kozacy!
nie czarnej m...
4 lata temu
inkwizycja ,krucjaty zawsze im chodziło o władze i kase ale o tym religia nie wspomni,teraz jest to samo tylko o kase i władze chodzi czarnej mafi komu pomagają tylko sobie ,cała ta religia to wymysł ,ściema chodzi tylko o władze i kase