programy
kategorie

Lądowanie na Marsie. NASA pokazała niezwykłe nagranie

NASA zabrała widzów w niesamowitą podróż, publikując nagranie z lutego. Naukowcy agencji udostępnili wideo z lądowania łazika Perseverance z perspektywy bezzałogowej sondy. Dzięki temu widzowie mają niecodzienny widok na Marsa, z wyobrażeniem jakby sami byli w tym miejscu. Obiekt wydaje się gwałtowanie poruszać, ale to manewr poszukiwania bezpiecznego miejsca do lądowania. W tym celu Perseverance użył systemu Terrain-Relative Navigation podczas opadania, który zrobił serię zdjęć. NASA połączyła je razem, tworząc krótką animację. Nagranie z niesamowitej perspektywy kończy się uderzeniem kół w zakurzonym gruncie Czerwonej Planety. Od tego czasu łazik zmierza w kierunku krateru Jezero, który 3,5 mld lat temu był jeziorem i miał wodę w stanie ciekłym. To tu Perseverance rozpoczął ponad dwuletnią misję poszukiwania śladów życia z przeszłości, badania klimatu Marsa i jego geologii.

268 reakcji
56
109
103
Podziel się
Komentarze (103)
12-03-2021
martaDlaczego połowę ekranu zasłaniają tymi durnymi napisami, które można przeczytać na dole pod filmem. Chyba na złość!
zobacz więcej komentarzy (103)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(103)
marta
3 lata temu
Dlaczego połowę ekranu zasłaniają tymi durnymi napisami, które można przeczytać na dole pod filmem. Chyba na złość!
Peter
3 lata temu
Ktoś wie czy Mars tak samo jak Ziemia jest płaski?
slawol 355
3 lata temu
Juz tyle filmow sf.obejrzalem ze ten mnie nie podnieca.No ale najwazniejsze ze wyladowal caly i bedziemy mogli sie dowiedziec czegos wiecej o Marsie.Piatka dla calej ekipy ktora nad tym pracowala.
MATURA
3 lata temu
PYTANIE NASUWA SIE JEDNO CZY GRAFIK KOMPUTEROWY KTÓRY TWORZYŁ TĄ SCIEMĘ JEST CHOCIAŻ PO MATURZE ?
Robak
3 lata temu
Szukamy innych form życia...gorzej jak po znalezieniu "inne formy życia" wybiją nas jak robaki... życie w kosmosie pewnie gdzieś jest ale jesteśmy dla nich mało atrakcyjni.
Najnowsze komentarze (103)
Krys
2 lata temu
A skad sie wiziela druga kamera nagrywa.Sciema
kola
3 lata temu
Zabierzcie, do cholery, te napisy z ekranu, tylko przeszkadzają. Tępi jesteście, że nie dociera do was co ludzie piszą?
wróbelek
3 lata temu
Nasa już mnie raz w 1969 oszukała,jak wróbla na plewy,oglądałem na żywo transmisję z lądowania hamerykanów na Księżycu,flaga USA powiewała,w studio nagraniowym ktoś zapomniał wyłączyć weentylator
bug
3 lata temu
Najpierw ludzie uciekli z Marsa na Ziemię, a teraz znowu chcą tam wracać. Bez sensu. Znowu trzeba będzie wężami wodę przepompować. Ciekawe kto za to zapłaci?
MATURA
3 lata temu
PYTANIE NASUWA SIE JEDNO CZY GRAFIK KOMPUTEROWY KTÓRY TWORZYŁ TĄ SCIEMĘ JEST CHOCIAŻ PO MATURZE ?
Olo
3 lata temu
ale lipa
lotnik
3 lata temu
lipa
tteedd
3 lata temu
Niesamowite to by było jakby łazik który już jest na marsie nagrał lądowanie innego łazika
xyz
3 lata temu
Dlaczego pojedyncze zdjęcia a nie film? Za krótka klisza?
Elvis
3 lata temu
Ludzie co to za brednia! Filmik o rozdzielczości jak za czasów PRL, przecież lazik kosztował fortunę, a kamery maja najwieksza rozdzielczość jaka występuje na świecie. Filmik jak z noki 3510i. Każdy może nagrać na żwirowni taki filmik
Faraon
3 lata temu
I znów na koniec w głównej roli filmowca Spielberg i jego odjazd kamery.
Polak
3 lata temu
hahahahahahahahahahahahahahaha NASA POkazal je swiatu!!!?? hahahahahahahaaha ich klastwa po ujawnieniu wbija niejednego w asfalt doslownie
Kilof
3 lata temu
chinczycy buduja domy na marsie a Usa podnieca sie ladowaniem lajzy, u nas w Polsce podniecaja sie najwiekszym Chrystusem
Pomyśl
3 lata temu
W dobie obrazu 8K i procesorów technologii 3nm NASA opublikowała czarnobiały film o rozdzielczości 640x480 i 4 klatki na sekundę. Ile to miliardów $ na to wydano? jakie inwestycje można by było urzeczywistnić na Ziemi za te pieniądze?
...
Następna strona