bDnAUnys
bDnAUnyw
bDnAUnyA
programy
kategorie
bDnAUnyt

Magdalena Biejat o oświadczeniu Julii Przyłębskiej: skandaliczne

- To oświadczenie jest skandaliczne - tak samo, jak ten wyrok. Sugeruje, że osoby, które wyszły na ulice, są "wyprowadzane", że ktoś wykorzystuje politycznie TK. Jeśli ktoś go wykorzystuje, to nie Lewica, nie osoby, które demonstrują, tylko władza. Zdajemy sobie wszyscy sprawę, niezależnie od zaklęć Julii Przyłębskiej, że ten wyrok TK został wykorzystany do tego, żeby rozgrywać wewnętrzne potyczki w Zjednoczonej Prawicy. Jego celem nie było ani dbanie o praworządność, ani o prawa człowieka, ani dobro kobiet - mówiła posłanka Lewicy Magdalena Biejat w programie "Tłit", komentując pierwsze oświadczenie Przyłębskiej po decyzji ws. aborcji. - Słyszę w tym niezrozumiale zdziwienie, że Polki i Polacy wreszcie się wkurzyli. Że to rażące naruszenie praw człowieka, wejście z butami w prawo samostanowienia w samym środku epidemii z nadzieją, że nikt się nie zorientuje, nagle zaskoczyło państwa w TK - kontynuowała Biejat. - To wyrok na polityczne zamówienie partii...

rozwiń
Tranksrypcja:Jeszcze raz zacytuję króciutko panią Przyłębską: "Orzeczenie...
rozwiń
Czytała pani to oświadczenie? Jak się pani do tego odnosi?
No, to jest doświadczenie, które jest skandalicznego, tak samo jak ten wyrok. Dlatego, że sugeruje, że ktokolwiek - przede wszystkim sugeruje, że te osoby, które poszły na ulicę, są przez kogoś wyprowadzane.
Że ktoś wykorzystuje politycznie Trybunał Konstytucyjny i naprawdę, jeśli ktoś go wykorzystuje politycznie, to zapewniam, że nie jest to ani Lewica, ani osoby, które dzisiaj demonstrują, tylko władza.
Bo wszyscy zdajemy sobie absolutnie sprawę, niezależnie od wszelkich zaklęć pani Przyłębskiej, że ten wyrok Trybunału i Trybunał w ogóle, został wykorzystany do tego, żeby rozgrywać wewnętrzne potyczki Zjednoczonej Prawicy.
I na pewno nie było jego celem ani dbanie o praworządność, ani dbanie o prawa człowieka. Zacytuję kolejny fragment pani poseł.
Według pani Julii Przyłębskiej, akceptowanie agresji, brutalnego, wulgarnego języka, zachęcanie do dewastowania mienia publicznego, miejsc kultu religijnego, bezczeszczenie miejsc pamięci, symboli polskiej kultury, zakłócanie modlitwy, a więc prawa do sprawowania praktyk religijnych, to jawny gwałt na prawa, które chroni także Konstytucja.
Ja tu słyszę uderzenie w Lewicę bezpośrednio.
Ja tu słyszę przede wszystkim zdziwienie - dość niezrozumiałe dla mnie - że Polki i Polacy wreszcie się wkurzyli.
Że to co się wydarzyło w Trybunale Konstytucyjnym, czyli tak rażące naruszenie praw człowieka, tak rażące wejście z butami w prawo do samostanowienia, prawo do wolności od tortur, prawo do życia prywatnego i do podejmowania decyzji na temat własnego życia.
W samym środku epidemii z nadzieją, że po prostu nikt się nie zorientuje i że to przejdzie bez echa, nagle zaskoczyło państwa w Trybunale Konstytucyjnym.
Czyli prezes, Julia Przyłębska jest odpowiedzialna za ten wybuch społecznych emocji, za ten gniew na ulicy - to na ponosi odpowiedzialność? Absolutnie tak.
Ona, ale również rządzący. Ponieważ chyba nikt nie wierzy w jej autonomię. To jest wyrok powstały na polityczne zamówienie. Polityczne zamówienie Jarosława Kaczyńskiego, czy kogo, pani poseł?
Na polityczne zamówienie dla partii rządzącej. Ja nie będę teraz wnikać w to, kto tam dokładnie co zamawia.
To co jest istotne, to to, że niezależne od zaklęć pani Przyłębskiej, niezależne od zaklęć różnych przedstawicieli rządu - przy czym jest to interesujące, że ani prezydent, ani premier się nie wypowiadają w tej sprawie - to to, co się w tej chwili dzieje, to jest na ich rękach.
To jest ich odpowiedzialność. Nie mogą tego zrzucić na nikogo innego. Ani na Lewicę, ani na osoby demonstrujące, na nikogo innego.
1 reakcja
0
0
1
Podziel się
Komentarze (1)
28-10-2020
endy.Panie dziennikarzu co się pan tak dziwi i podnieca odpowiedziami interlokutorki.Jak panu nie pasują odpowiedzi polecam TVP Info.
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

bDnAUnyF
KOMENTARZE
(1)
endy.
miesiąc temu
Panie dziennikarzu co się pan tak dziwi i podnieca odpowiedziami interlokutorki.Jak panu nie pasują odpowiedzi polecam TVP Info.
Najnowsze komentarze (1)
endy.
miesiąc temu
Panie dziennikarzu co się pan tak dziwi i podnieca odpowiedziami interlokutorki.Jak panu nie pasują odpowiedzi polecam TVP Info.
bDnAUnzr
bDnAUnyy
bDnAUnzy
bDnAUnzz