bEizgges
bEizggew
bEizggeA
programy
kategorie
bEizgget

"Maseczki były niepotrzebne na świeżym powietrzu". Dr Tomasz Rożek w programie "Newsroom"

Gościem programu "Newsroom" był dr Tomasz Rożek, dziennikarz, doktor fizyki i popularyzator nauki. Na jego stronie internetowej opublikowany został raport dotyczący noszenia maseczek i tego, jak wpływa to na ludzki organizm. Dokument jest opracowaniem raportu, który przygotował dr hab. Marcin Napiórkowski, semiotyk kultury, adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim i autor bloga Mitologia Współczesna. Raport zawiera badania dotyczące kwestii noszenia maseczek w miejscach publicznych. Obala wiele mitów, które podawane są dalej przez użytkowników portali społecznościowych.

14-05-2021
202 reakcje
91
41
70
Podziel się
Komentarze (70)
14-05-2021
qazNa śiweżym powietrzu maseczki są niepotrzebne, a więc w Polsce należy je nosić cały rok - szczególnie w zimie!!!
zobacz więcej komentarzy (70)

Programy Wirtualnej Polski

bEizggeF
KOMENTARZE
(70)
qaz
miesiąc temu
Na śiweżym powietrzu maseczki są niepotrzebne, a więc w Polsce należy je nosić cały rok - szczególnie w zimie!!!
dj_
miesiąc temu
Skoro czuję zapach kwiatów przez maskę to i wirusy latają. Maska jest dobra dla osób, które nie używają chustek do nosa. Pomyśleć, że są w Europie kraje, gdzie maski nie są obowiązkowe na ulicy, gdzie nigdy nie zamknięto lasów i jest zalecany ruch na świeżym powietrzu (np. w Belgii).
Twój nick
miesiąc temu
Natomiast przy takim wybitnym naukowcu jak dr jaki to nawet kąt prosty może mieć 360°😜😁
bEizggeX
Marek 34
miesiąc temu
Bardzo lubie jak fizycy, reumatolodzy i pediatrzy wypowiadaja sie o wirusach:) tzw Eksperci WP
p.r
miesiąc temu
A w Norwegii nawet w sklepach nie ma potrzeby nosić maski.Po piweczko spokojnie sobie idę. Znaczy co... ich eksperci nie kumaci, nie douczeni?
Najnowsze komentarze (70)
Marianna
miesiąc temu
Maseczki są po to, aby nauczyć się oddychać dwutlenkiem węgla, prawda pis?
sgdsg
miesiąc temu
no raczej wiadomo że niepotrzebne. ale w sklepach spożywczych bym zostawił, maseczki i odkażanie. będzie mniej gronkowcam, shigelli i innych paskudztw
Anna
miesiąc temu
Jakiego materialu uzyto do uzycia popularnych niebieskich masek bo nie mozna jej spalic topi sie podobnie jak plastikowa butelka po wodzie.To chyba prawda,ze Chinczycy wykorzystali odpady z recyklingu.
lekarz
miesiąc temu
Na świeżym powietrzu maseczki są niepotrzebne ??? Jak jesteś sam w lesie lub w szczerym polu - to nie ! Ale jeśli wokół ciebie jest "troche" ludzi (bez maseczek) - to są potrzebne ! I nie radzę sprawdzać, kto ma rację, bo Wszechmogący takich idiotów karze podwójnie !!!
Publicysta
miesiąc temu
Jeśli raport przygotował semiotyk kultury, a nie lekarz, to gratulacje. Pan Rożek - jeśli uważa raport za rzetelny - powinien o tym powiedzieć ministrowi zdrowia rok temu.
covid-19
miesiąc temu
Te maseczki na powietrzu i w pomieszczeniu były i są zabójcami naszego organizmu - maseczki pyłoodporne mają inne zadanie niż zakładane szmatki przeciw wirusowe .
Maski nam
miesiąc temu
założono, bo tak zaplanowała Fundacja Rokefehlera w swoim "scenariuszu" a nasi władcy co do joty spełnili to żądanie. Co do skuteczności. Ona chroni pacjenta na stole operacyjnym aby chirurg mu do otwartego brzucha przypadkowo nie napluł czy nasmarkał. Jeśli ktoś próbował użyć jej jako maski przeciwpyłowej przy pracach w zapyleniu, to wie, że ona niemal nic nie daje, bo powietrze przepływa szczelinami przy twarzy. I na koniec. Znalazłem atest masek chirurgicznych firmy Adriano Damiani. Jeśli chodzi o bakterie, to w warunkach laboratoryjnych maska jest ok. Była badana na najmniejsze cząstki fi 650nm i takie zaczyna już puszczać. Problem w tym, że wirusy mają średnicę 70 - 120nm i przechodzą przez nią jak przez siatkę z płotu.
gggoooooooooo...
miesiąc temu
Karać bogatych którzy w zimie palą śmieci to oni są winni złego stanu zdrowia ludzi . Kara dla nich ,rozebrać do naga i wystawić na pośmiewisko ,może nauczą się szanowania środowiska . Bo za kasę zdrowia się nie kupi ......... Tak zakochani w węglu złej jakości polacy ...............
bEizggeP
Grisza
miesiąc temu
Ktoś może mieć jakieś wątpliwości przecież tu chodziło tylko i wyłącznie o tresurę wywołaną przez epidemię strachu? Wyszczepienie też jeszcze nie jest celem.
Basia
miesiąc temu
Nie musiałam czekać na opinię jakiegoś konowała,żeby chodzic bez maseczki na powietrzu budowlańcy cały czas pracują bez maseczek trzeba być imbecylem ,żeby czekać na pozwolenie chodzenia bez maseczek na powietrzu .
CCCC
miesiąc temu
A co na to nasi PSEUDO specjaliści jak Simon i Horban ?
maseczko trwa...
miesiąc temu
teraz wymyślili, chcą karać niezaszczepionych - a dali komuś gwarancję na piśmie, na przeżycie i zadośćuczynienie w razie zgonu - kto ma prawo decydować o naszym życiu - tylko Bóg i niech nikt z PiS nie wchodzi w drogę - ile zgonów jest w Polsce?
chudy
miesiąc temu
Jak zrobić nowy porządek świata ? ,wystarczy wymyslić coś co nie istnieje i nikt tego w żaden sposób nie jest w stanie sprawdzić ,do tego dokładamy mechanizmy psychologi strachu ,dezinformacji ,media szerzące panikę ,opłaconych pseudo ekspertów .manipulacje ,służby specjalne no i mamy to co mamy
enter
miesiąc temu
Nanoplastik. To jego cząsteczki wchłaniamy na potęgę. Gorszy od każdego wirusa.
...
Następna strona
bEizggfr
bEizggey
bEizggfy
bEizggfz