programy
kategorie

Mieszkańcy Jakucji zaskoczeni obecnością niedźwiedzia polarnego

Mieszkańcy Jakucji zaskoczeni wizytą niedźwiedzia polarnego. Drapieżnik był widziany 60 km na południe od Batagai. Jak podkreślają lokalne władze, od razu na miejscu pojawiły się odpowiednie służby. Zabezpieczono ślady niedźwiedzia, lecz nie udało się go znaleźć. Podjęto odpowiednie działania, by pomóc drapieżnikowi, który oddalił się od swojego naturalnego środowiska arktycznego o 460 km. Nie jest to pierwsza taka sytuacja w Jakucji. W 2017 roku dziesięciomiesięczna samica oddaliła się o około 700 km od wybrzeża Arktyki. Dzięki staraniom władz niedźwiedzicę udało się uratować. Początkowo naukowcy mieli ją wypuścić na jednej z arktycznych wysp, ale jej młody wiek i kontakt z ludźmi sprawił, że drapieżnik trafiło do moskiewskiego zoo. Przyrodnicy podkreślają, że tego typu zjawiska mogą być coraz częstsze, ponieważ klimat się zmienia. Zwierzęta zapuszczają się w głąb lądu, bo to nich ostatnia szansa na znalezienie pożywienia.

76 reakcji
30
23
23
Podziel się
Komentarze (23)
01-04-2021
miki
Klimat się zmienia to i zwierzaki wędrują, kiedyś w Gdańsku rosły mandarynki czyli było dosyć ciepło, a za jakiś czas tak się wszystko zmieniło że na zamarzniętym Bałtyku...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (23)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(23)
miki
3 lata temu
Klimat się zmienia to i zwierzaki wędrują, kiedyś w Gdańsku rosły mandarynki czyli było dosyć ciepło, a za jakiś czas tak się wszystko zmieniło że na zamarzniętym Bałtyku zimą budowano knajpy jako postoje w podróży do Szwecji. Czyli musiały być bardzo niskie temperatury zimą skoro lód utrzymywał takie drewniane budowle. Niestety eko terroryści wiedzą wszystko lepiej a nawet najlepiej.
aaben
3 lata temu
Zmiana klimatu ma wpływ na wędrówki zwierząt w celu znalezienia łatwiejszego do zdobycia pożywienia. Globalne ochłodzenie powoduje migracje fauny na południe. Taka prawda
ceper
3 lata temu
Też mi coś , na Krupówkach też można spotkać białego niedźwiedzia , zapewne przywędrował przez Rosję bo czuć od niego choryłku.
Ayv Ay
3 lata temu
a co robi Lempart w Polsce?
kkk11
3 lata temu
wiecie dlaczego nie widać słonia na jarzębinie ,............ bo ma czerwone oczy
Najnowsze komentarze (23)
Greta T
3 lata temu
To oczywiste ze polarne Niedziwiedzie ruszaja na połódnie bo sie klimat ociepla. Jak powszechnie wiadomo w rosyjskiej części kuli ziemskiej czym bardziej na połódnie tym zimniej-czego nie rozumiecie??? PS:Jakucja-geograficznie stanowi wschodnią część Syberii. Białe Niedziwedzie w calej Syberji nie sią niczym szczególnym.
bolo
3 lata temu
Rozumiem, że z powodu globalnego ocieplenia niedżwiedzie polarne wędrują na południe. Czy coś pomyliłem?
xyz
3 lata temu
Przyrodnicy podkreślają, że tego typu zjawiska mogą być coraz częstsze, ponieważ klimat się zmienia - czekałem na ten fragment! :D
HerrFlick
3 lata temu
Myślałem, że chodzi o las katyński.
Sami eksperci
3 lata temu
Czekałem na tą puentę. Brakuje tylko słowa ekspert.
Iga
3 lata temu
Dobrze, że wirus mutuje. Te wszystkie tragedie są przez ludzi. psychopatów którzy myślą tylko o mamonie
Herbatnik
3 lata temu
Cywilizacja poszukiwaczy diamentów i złota zwierzęta przegoniła, o wydobyciu gazu i ropy już nie muszę chyba wspominać. To są całe miasta już przemysłowe. W Czernobylu gdzie ludzka interwencja w środowisku zakończyła sie 1986 roku zwierząt przybywa i w dodatku osobniki które brano za wymarłe ku zaskoczeniu przybywa i żaden klimat nie mu tu żadnego znaczenia.
niedźwiedzia ...
3 lata temu
Udało się uratować niedźwiedzicę, tylko jak? Wywieźli ją skąd przyszła, ponieważ nie było tam pokarmu? Jak tak to fajna przysługa.
Wujek z USA
3 lata temu
Wcale się nie dziwię, że w Rosji straszy.
kkk11
3 lata temu
wiecie dlaczego nie widać słonia na jarzębinie ,............ bo ma czerwone oczy
wolf
3 lata temu
REKLAM JEST stanowczo za dużo. Nie tyle kryją wasze koszty ile przysparzają niebotycznych zysków. Powinni was skosić równo z trawą
sahara
3 lata temu
głód głód, zwierzęta są głodne, ratunku
Poeta Fikande...
3 lata temu
No a jakby tak wywieźć misia na Antarktydę,tam jest mnóstwo fok i pingwinów na brzegu napewno by się sam wyżywił
jaja
3 lata temu
a ja myślałem że putin w stringach - to byłaby sensacja