programy
kategorie

Moment zawalenia się komina w Elektrowni Adamów w Turku

W czwartek (17 grudnia) firma MK Explosion dokonała wyburzenia 150- metrowego komina w Elektrowni Adamów w Turku (woj. wielkopolskie). To najbardziej charakterystyczny element całego kompleksu, a cała akcja była zapowiadana od kilku tygodni. Do wyburzenia użyto dużej ilości materiałów wybuchowych. Film publikujemy dzięki uprzejmości serwisu iTurek.net. Elektrownia Adamów jest nieczynna. Na początku 2018 roku rozpoczęła się jej likwidacja. Przyczyną zamknięcia były wysokie koszty dostosowywania do norm emisji zanieczyszczeń. Oprócz produkcji energii elektrycznej Elektrownia Adamów dostarczała energię cieplną dla części miasta Turek i do zakładów w pobliżu elektrowni.

244 reakcje
57
130
57
Podziel się
Komentarze (57)
17-12-2020
dsv
To nie było zawalenie się komina, tylko jego wyburzenie. Nauczcie się polskiego niedouczone redaktorzyny zanim zaczniecie pisać do niemieckich mediów, w których z...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (57)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(57)
dsv
3 lata temu
To nie było zawalenie się komina, tylko jego wyburzenie. Nauczcie się polskiego niedouczone redaktorzyny zanim zaczniecie pisać do niemieckich mediów, w których z oczywistych względów język polski jest językiem obcym.
Trotyl
3 lata temu
Zawalić to można artykuł tak napisany a wyburzyc komin w Turku
KASA
3 lata temu
KONKURS KTO NA TYM ZAROBIŁ?
asd
3 lata temu
Uuuuu ! Kiepsko ! Gdyby robili to prawdziwi fachowcy to komin powinien usiąść a nie polecieć w bok. Słaba to reklama firmy to robiącej !
gruber
3 lata temu
nie wiecie to nie komentujcie. stary nieefektywny zakład bez węgla w pobliżu. szkoda tylko ludzi ale wszyscy jakoś sobie poradzili.
Najnowsze komentarze (57)
aser
3 lata temu
redaktorku. Nie zawalenia się, a wysadzenia.
lol
3 lata temu
Mi jak stoi i kobieta mi zwali stópkami, to najpierw staje jeszcze mocniej a za drugim razem również po eksplozji idzie na bok...
Olo
3 lata temu
Oj!!! Nie w ten bok poleciał!
klin
3 lata temu
Nawet komina nie potrafią wyburzyć tak żeby się złożył a nie przewrócił
edi
3 lata temu
Najlepiej w Polsce od 30 lat wychodzi niszczenie zakłócaczów pracy
jaca
3 lata temu
Straszne to było
tjk
3 lata temu
A wiecie prosumenci że w PGE po cichu szykują wam rozliczenie dwumiesięczne energiia nie półroczne jak teraz? Będziecie mieli 2 miesiące na odbiór wyprodukowanej przez fotowoltaike energii inaczej przepadnie :)).
ok0
3 lata temu
cyt[ Przyczyną zamknięcia były wysokie koszty dostosowywania do norm emisji zanieczyszczeń.] Trzeba było prowadzić inwestycje modernizacje stopniowo a nie tylko eksploatacja do końca i koniec
pająk
3 lata temu
w 1970 roku wraz z kolegami malowałem te pasy na kominie , wciągali nas na tz. pasach górskich , widoki wspaniałe i uczucie że komin chwieje się , wiatr hula i spodnie drelichowe sztywne od farby , ale fajnie było i zarobki dobre.
ok0
3 lata temu
A kto sprzedał PAK
Realista 1
3 lata temu
Partackie wyburzenie, ponieważ nie odpaliły ładunki umieszczone wyżej, przez co komin "położył się", zamiast "pójść w dół".
ninja
3 lata temu
Emocje jak na rybach.
Micho
3 lata temu
Firma fatalnie to przygotowała. Komin powinien zjechać w dół a nie obalać się na bok. Firma widać jeszcze wiele musi się nauczyć.
Saper
3 lata temu
Na dole tylko ładunki jaki budżet taki film!!!
...
Następna strona