bFHqPdLo
bFHqPdLs
bFHqPdLw
programy
kategorie
bFHqPdLp

Na Ziemię nadciąga katastrofa. Niepokojące dane naukowców z WMO

Naukowcy ze Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO) przedstawili najnowszy raport ich analiz dotyczących sytuacji klimatycznej na świecie. W ciągu najbliższych 5 lat, temperatura na Ziemi podniesie się o około 1,5 stopni Celsjusza. Prawdopodobnie nie będzie to jeszcze trwały wzrost. Nie mniej, specjaliści są przekonani, że jest to jasny sygnał ostrzegawczy, że na Ziemię nadchodzi katastrofa. W przypadku utrzymania się takiej wyższej temperatury, zmiany klimatyczne, które nastąpią, będą już nieodwracalne. Wpłynie to poważnie np. na wzrost poziomu mórz i oceanów, trudniejszy dostęp do żywności, znacznie więcej susz, huraganów, powodzi itd. Naukowcy apelują, aby jak najszybciej gospodarki światowe uzyskały neutralność węglową i zmniejszyły emisję gazów cieplarnianych. To jedyne wyjście, aby powstrzymać ocieplanie klimatu. Według statystyk prowadzonych przez ekspertów z WMO, rok 2020 był jednym z trzech najcieplejszych w historii świata. W kolejnych 5 latach...

rozwiń
136 reakcji
15
63
58
Podziel się
Komentarze (58)
01-06-2021
mamy wybór
Ograniczyc loty samolotów .Zutylizowc samochody gruchoty ,rozwinąc transport kolejowy,, rzeczny.Pandemia wymusiła wolniejsze tempo zycia i natura troche wróciła do...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (58)

Programy Wirtualnej Polski

bFHqPdLB
KOMENTARZE
(58)
mamy wybór
12 miesięcy temu
Ograniczyc loty samolotów .Zutylizowc samochody gruchoty ,rozwinąc transport kolejowy,, rzeczny.Pandemia wymusiła wolniejsze tempo zycia i natura troche wróciła do równowagi.Nie ma potrzeby by celebryci/ darmozjady/ kursowali do Zanzibaru i na inne wakacje . Jak chca niech ida piechota i nie piszcza ze planeta umiera. Jakby siedzieli na tyłku to planeta zyłaby dłuzej.
DEMAGOGIA
12 miesięcy temu
W tym roku zima była zwyczajna a wiosna zimniejsza niż zwykle mieszkam przy kanale portowym w Darłówku i od 50 lat wody nie przybyło. GDZIE TO OCIEPLENIE? JEST ZIMNO!
NOx
12 miesięcy temu
Globalne ocieplenie postępuje. Ale, że dwutlenek węgla miałby być jego przyczyną, to podłe kłamstwo.
bFHqPdLT
POLAK
12 miesięcy temu
USA, ROSJA, CHINY,INDIE MAJĄ TO GDZIEŚ I CAŁY TEN EFEKT CIEPLARNIANY------- FABRYKI PRACUJĄ PEŁNĄ PARĄ, TYLKO BIEDNA EUROPA COŚ TAM PRÓBUJE OGRANICZAĆ ALE TO KROPLA W MORZU.ŚWIAT JEST SKAZANY NA SAMOUNICESTWIENIE A KTO UCIEKNIE W KOSMOS TEN PRZEŻYJE.
geniusz
12 miesięcy temu
Dlatego trzeba zamknąć polskie elektrownie węglowe, na ich miejsce postawić elektrownie na gaz rosyjski kupowany z kierunku zachodniego. I trzeba się spieszyć, bo gaz jest obecnie tani, jak kredyty we frankach.
Najnowsze komentarze (58)
Vito
12 miesięcy temu
A kto sadzi drzewa w Amazoni?... A ile prób jądrowych jeszcze nas Czeka? I w końcu ile wulkanów się uaktywnia?... Temat z dwutlenkiem to porażka!
Z boku
12 miesięcy temu
I znowu będziemy w maju dogrzewali farelkami brrr Stek bzdur
inżynier
12 miesięcy temu
ludzi na świecie jest ponad 7 mld, każdy produkuje CO2 do tego je w tym mięso hodowlane, z tego jest CO2 i CH4. Nie ma możliwości zmniejszenia emisji CO2 bo wymagało by to pandemii śmiertelnej dżumy albo coś takiego. A najgłosniej krzyczą o CO2 ci co go najwięcje wytwarzają: najbogatsi, żądająć od biedniejszych żeby się ograniczali.
Gosc
12 miesięcy temu
Pogody nie potrafią przepowiedzieć na tydzień czy miesiąc do przodu a wiedzą co będzie za pięć lat
Golonka
12 miesięcy temu
No rzeczywiście ocieplenie - 28 zimą i opady śniegu w maju.
Jolasia
12 miesięcy temu
Głupota to też choroba. Niestety szczepionki brak:(
QASD
12 miesięcy temu
Jak by się nikt nie kapną, to jest koniec naszej ery czyli ryb która trwa lat, pewnie wszyscy wiedzą:) I kopalnie samoloty i fabryki razem z wymyślonym efektem cieplarnianym który służy wyłącznie do wyłudzania kasy nie ma tu nic do rzeczy, na kalendarz astronomiczny na szczęście ludzie wpływu nie mają.
czort
12 miesięcy temu
wystarczy historia wstecz gdzie był lodowiec . następnie pokrywała europę zielona masa drzew bez ludzi . i co wyciąć ludzi i zalesić czy czekać aż sama zarośnie .
bFHqPdLL
Ignacy
12 miesięcy temu
nadchodzą dni ostateczne i wszyscy mądrzy o tym wiedzą !!!
AKW
12 miesięcy temu
bzdura takim mysleniem nic nie osiagniecie karma energi kosmicznej przyspiesza ciągle wam pisze na portalach ze jestesmy jako ziemia przed kolejnym kataklizmem , jedna osoba ktora zajmuje sie zmiana przepływu energi kosmicznej to może byc zamało zajmujecie sie objawami nie dociekacie przyczyn i zniszczycie ziemie , musza pozamykac szpitale , koscioły i zmienic nauczanie aby uchronic ziemie, ale wy tego nie potraficie a mnie nie słuchacie temu znów sprowadzicie na ludzi w najblizszym czasie kataklizm
zigor
12 miesięcy temu