bCYarizo
bCYarizs
bCYarizw
programy
kategorie
bCYarizp

Najbardziej jadowity pająk w Polsce. Żyje w Bieszczadach

Sekrety bieszczadzkich jaskiń. Bieszczady kojarzą nam się z lasami, potokami i czystym powietrzem. Mało kto jednak wie, że region ten może pochwalić się również kilkoma sekretami, które znajdują się... pod ziemią. Jaskiń w Bieszczadach jest niewiele i zwykle nie są one tak długie i imponujące, jak te np. w Tatrach. Jednak można w nich spotkać ciekawych przedstawicieli fauny. Jednym z nich jest sieciarz jaskiniowy, który jest najbardziej jadowitym pająkiem w Polsce. Jego cechą charakterystyczną jest biały, łezkowaty kokon, w którym umieszcza nawet 500 jaj.

204 reakcje
97
71
36
Podziel się
Komentarze (36)
13-08-2020
goch13No i teraz będą je zabijać przy każdej okazji. Po co o tym piszecie!. Żyły sobie spokojnie, a Wy szukacie naciąganej sensacji.
zobacz więcej komentarzy (36)

Programy Wirtualnej Polski

bCYarizB
KOMENTARZE
(36)
goch13
miesiąc temu
No i teraz będą je zabijać przy każdej okazji. Po co o tym piszecie!. Żyły sobie spokojnie, a Wy szukacie naciąganej sensacji.
obserwator
miesiąc temu
Sieciarz jaskiniowy żyje nie tylko w jaskiniach bieszczadzkich. Występuje praktycznie we wszystkich jaskiniach w Polsce. Pozdrawiam.
Znużony
miesiąc temu
Nie żebym się czepiał, ale czy na prawdę, każda dyskusja pod artykułem na jakikolwiek temat, musi kończyć się dyskują o polityce?!! Czy to o pająkach, czy o samochodach czy o złamanym paznokciu Mariolki, wszędzie tylko polityka i polityka. Ludzie ogarnijcie się w końcu, to jest chore....
bCYarizT
Najnowsze komentarze (36)
Polak
miesiąc temu
A nasi zieloni nie protestują? To większe od kornika a chcą zabić. No nie. Ja bym zaprosił chińskich restauratorów i pozwolił łapać do zjadania. W kilka miesięcy dopadliby każdego węża.
esterka
miesiąc temu
Partii Kler ,,,straszy
Greebo
miesiąc temu
A w jakim języku on mówi? Bo z wyglądu inteligentny...?
jaja
miesiąc temu
Podobno unia eu. chce rozwiązać "problem" pająków krzyżaków itp. z powodu symbolu jaki mają na plecach. Wyczytałem to w jednym z projektów brukselskich instrukcji "Pająk Krzyżak(w oryginale łacińska nazwa) - niefrasobliwy żart matki natury czy niebezpieczna ideologia?" To teraz będą im malować tęczę na plecach???
turysta
miesiąc temu
A jak je omijać , z której strony ?
klawisz
miesiąc temu
Biedne dziecko, pewnie Magnum było za ciężkie dla niego. Mama powinna za to też pozwać państwo.
bekannter
miesiąc temu
w ojcowie w jaskini i w stodole tez takiego zlapalem,ale nie przegryzl skory ,pieklo troche tylko,
marek W (NN)
miesiąc temu
Ilu krotnie to zostało powiększone,10,20 razy
bCYarizL
arachnofobist...
miesiąc temu
Czy on ma krzyż na plecach?
zenek
miesiąc temu
To ten co zabił moją teściową chyba zacznę je hodować będzie dobry biznes.
NAUKOWIEC
miesiąc temu
A MÓJ MODEL MÓWI ŻE dajcie mi kase a udowodnie ze buty sie rozpadną po miesiącu skóra zblednie 0 3% i co roku rewelacja ZA 80 LAT ZGAŚNIE SŁONCE ZAPALI SIĘ KSIĘŻYC
Kramer
miesiąc temu
Nic jej nie bedzie prawo jazdy Pan Ziobro przyniesie w zebach - taka Polska
tomson
miesiąc temu
Nie prawda pająk ten nie tylko żyje w Bieszczadach, jest powszechnie spotykany na Pomorzu na bagnach w gminie Dziemiany. Ukąszenia jego są dosyć dobrze znane w szpitalu w Kościerzynie.
Anna
miesiąc temu
Matka wytoczyła szkole proces a ojciec powinien odszukać i wytoczyć z szafy porządny pasek i przywrócić dyscyplinę latorośli.
bCYariAn
bCYarizu
bCYariAu
bCYariAv