bDYwuKdg
bDYwuKdk
bDYwuKdo
programy
kategorie
bDYwuKdh

Najbardziej jadowity pająk w Polsce. Żyje w Bieszczadach

Sekrety bieszczadzkich jaskiń. Bieszczady kojarzą nam się z lasami, potokami i czystym powietrzem. Mało kto jednak wie, że region ten może pochwalić się również kilkoma sekretami, które znajdują się... pod ziemią. Jaskiń w Bieszczadach jest niewiele i zwykle nie są one tak długie i imponujące, jak te np. w Tatrach. Jednak można w nich spotkać ciekawych przedstawicieli fauny. Jednym z nich jest sieciarz jaskiniowy, który jest najbardziej jadowitym pająkiem w Polsce. Jego cechą charakterystyczną jest biały, łezkowaty kokon, w którym umieszcza nawet 500 jaj.

205 reakcji
97
73
35
Podziel się
Komentarze (35)
13-08-2020
obserwatorSieciarz jaskiniowy żyje nie tylko w jaskiniach bieszczadzkich. Występuje praktycznie we wszystkich jaskiniach w Polsce. Pozdrawiam.
zobacz więcej komentarzy (35)

Programy Wirtualnej Polski

bDYwuKdt
KOMENTARZE
(35)
obserwator
9 miesięcy temu
Sieciarz jaskiniowy żyje nie tylko w jaskiniach bieszczadzkich. Występuje praktycznie we wszystkich jaskiniach w Polsce. Pozdrawiam.
Znużony
9 miesięcy temu
Nie żebym się czepiał, ale czy na prawdę, każda dyskusja pod artykułem na jakikolwiek temat, musi kończyć się dyskują o polityce?!! Czy to o pająkach, czy o samochodach czy o złamanym paznokciu Mariolki, wszędzie tylko polityka i polityka. Ludzie ogarnijcie się w końcu, to jest chore....
Pająk morderc...
9 miesięcy temu
najbardziej jadowity to prawda ale jad nie jest niebezpieczny dla życia ludzkiego Autor chciał błysnąć jakie potwory w jaskiniach mieszkają Dajcie im żyć w spokoju i nie straszcie nimi ludzi to nie są nasi wrogowie
bDYwuKdL
znowu beka
9 miesięcy temu
"Jego cechą charakterystyczną jest biały, łezkowaty kokon, w którym umieszcza nawet 500 jaj." Istotnie, po tym najłatwiej go poznać, bo się z nim praktycznie nie rozstaje...
Bom
9 miesięcy temu
Żyje nie tylko w Bieszczadach.
Najnowsze komentarze (35)
Polak
9 miesięcy temu
A nasi zieloni nie protestują? To większe od kornika a chcą zabić. No nie. Ja bym zaprosił chińskich restauratorów i pozwolił łapać do zjadania. W kilka miesięcy dopadliby każdego węża.
esterka
9 miesięcy temu
Partii Kler ,,,straszy
Greebo
9 miesięcy temu
A w jakim języku on mówi? Bo z wyglądu inteligentny...?
jaja
9 miesięcy temu
Podobno unia eu. chce rozwiązać "problem" pająków krzyżaków itp. z powodu symbolu jaki mają na plecach. Wyczytałem to w jednym z projektów brukselskich instrukcji "Pająk Krzyżak(w oryginale łacińska nazwa) - niefrasobliwy żart matki natury czy niebezpieczna ideologia?" To teraz będą im malować tęczę na plecach???
turysta
9 miesięcy temu
A jak je omijać , z której strony ?
klawisz
9 miesięcy temu
Biedne dziecko, pewnie Magnum było za ciężkie dla niego. Mama powinna za to też pozwać państwo.
bekannter
9 miesięcy temu
w ojcowie w jaskini i w stodole tez takiego zlapalem,ale nie przegryzl skory ,pieklo troche tylko,
marek W (NN)
9 miesięcy temu
Ilu krotnie to zostało powiększone,10,20 razy
bDYwuKdD
arachnofobist...
9 miesięcy temu
Czy on ma krzyż na plecach?
zenek
9 miesięcy temu
To ten co zabił moją teściową chyba zacznę je hodować będzie dobry biznes.
NAUKOWIEC
9 miesięcy temu
A MÓJ MODEL MÓWI ŻE dajcie mi kase a udowodnie ze buty sie rozpadną po miesiącu skóra zblednie 0 3% i co roku rewelacja ZA 80 LAT ZGAŚNIE SŁONCE ZAPALI SIĘ KSIĘŻYC
Kramer
9 miesięcy temu
Nic jej nie bedzie prawo jazdy Pan Ziobro przyniesie w zebach - taka Polska
tomson
9 miesięcy temu
Nie prawda pająk ten nie tylko żyje w Bieszczadach, jest powszechnie spotykany na Pomorzu na bagnach w gminie Dziemiany. Ukąszenia jego są dosyć dobrze znane w szpitalu w Kościerzynie.
Anna
9 miesięcy temu
Matka wytoczyła szkole proces a ojciec powinien odszukać i wytoczyć z szafy porządny pasek i przywrócić dyscyplinę latorośli.
bDYwuKef
bDYwuKdm
bDYwuKem
bDYwuKen