bCXVxCbo
bCXVxCbs
bCXVxCbw
programy
kategorie
bCXVxCbp

Najstarsza świątynia Majów. Przez setki lat była pogrzebana pod ziemią

W Meksyku odkryto najstarszą i największą świątynię Majów. Budowla przez setki ukryta była na jednym z płaskowyżów. Dopiero analiza zdjęć satelitarnych zespołu naukowców z Uniwersytetu Arizona pozwoliła odkryć to niezwykłe miejsce. Świątynia znajduje się w prowincji Tabasco, blisko dzisiejszej granicy Meksyku z Gwatemalą. Budowla o nazwie Aquada Fenix ma ponad 3000 lat i jest wysoka na około 15 metrów.

97 reakcji
56
10
31
Podziel się
Komentarze (31)
04-06-2020
ale to jestbardzo zabawne, Amerykanie robią badania, Rosjanie szpiegują.
zobacz więcej komentarzy (31)

Programy Wirtualnej Polski

bCXVxCbB
KOMENTARZE
(31)
ale to jest
4 miesiące temu
bardzo zabawne, Amerykanie robią badania, Rosjanie szpiegują.
abuksan
4 miesiące temu
Jak na dżunglę to sieć dróg jest dość gęsta.
Nicki
4 miesiące temu
Ludzkosc jest starsza niz podaje nauka! Pozdro dla myslacych!
bCXVxCbT
Najnowsze komentarze (31)
Oczy
3 miesiące temu
Jasne - a moj komentarz obnazajacy beznadziejnosc tego rodzaju "newsow" usunieto, bo za bardzo dotykal senda sprawy. Nie bede go powtarzal, bo nie jest mi to warte. I tak wszyscy wiedza, ze klikamy na brukowcu.
qwq
3 miesiące temu
Mógł być brak wody. To ma być ten dowod, że coś moglo być a nie było? Przecież to tylko przypuszczenie!
mimss
3 miesiące temu
Trudno w to uwierzyc, ze tam kiedys zyli ludzie, handlowali, mieli rodziny, uprawy, ze to nie sa tylko zabytki, ale czyjes domy, ulice, swiatynie. DO tego cywilizacja tak odmienna, nie powiazana z nasza europejska. Jakaz to strata, ze Kolumb odnalazl Ameryke (tak wiem, ze to nie jego wina, ze akurat to miasto opustoszalo duzo wczesniej do tego), bo ciekawe by bylo gdyby nowoczesny swiat odnalazl takie cywilizacje i jak one by sie rozwinely do dzis.
hi
3 miesiące temu
"egzekucja miała być demonstracją potęgi Majów z Uxul". a skąd taki wniosek? może nie mogli ich wyżywić! zresztą każdy motyw jest dobry!!
Wyborca
3 miesiące temu
Trzaskowski boi się, że znowu nałga a cała Polska to usłyszy i dlatego definitywnie przegra. Boi się pytań od wyborców które padną W Końskich. Cykor.
Maria
4 miesiące temu
Do Jan. A ile zarabiają na stołkach w ministerstwach ?
jurek
4 miesiące temu
a ja się złapałem za portfel, jak usłyszałem , że rząd p. Morawieckiego jest NAJLICZNIEJSZY od 89 roku... i nie pracują społecznie!
pi246
4 miesiące temu
Macie pojęcie ile jest ruin do odkrycia z przed Wielkiego Potopu i wcześniejszych ..... pomyśleliście kto w każdej religii napisał Biblie i czemu wiele naszych religii są do siebie podobne ...ktoś na świecie istniał przed nami i to mądrzy ludzie byli
bCXVxCbL
łoś
4 miesiące temu
wie ktoś kiedy będzie odstrzał kaczek -nielotek dubeltówkę czarno prochową mam ,iestem gotowy na zbiorowe polowanko pan łoś
xxx
4 miesiące temu
Ale to już było...
Teokplik
4 miesiące temu
To nie są zdjęcia satelitarne a zdjęcia LIDAR. Niestety zdjęcia LIDAR wykonuje się tylko za pomocą samolotu/śmigłowca. Dlaczego? Warstwa chmur, lecący ptak itd. zakłóciłyby odczyty.
wrwr
4 miesiące temu
heh fajna sprawa
erty
4 miesiące temu
niech bandyckie firmy z usa przestana niszczyc tysiacami hektarow lasy uprawy !!!!!!!!!! takich firm jest duzo i maja jeden cel od szatana,niszczyc nasza ziemie!!!!!!!!!!!! usa to SODOMA a azja GOMORA ..........
kombinator
4 miesiące temu
Te nagłówki są coraz lepsze,ale wszystko po to by kliknąć w artykuł.proponuję robić konkurs na nagłówek przed ukazaniem się artykułu.
bCXVxCcn
bCXVxCbu
bCXVxCcu
bCXVxCcv