bESKrces
bESKrcew
bESKrceA
programy
kategorie
bESKrcet

NATO chce powstrzymać zagrożenie ze strony Chin. Ekspert: to wciągnie nas w wojnę wielkoskalową

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w wywiadzie dla dziennika Financial Times stwierdził, że przeciwdziałanie zagrożeniu ze strony ciągle rozwijających się gospodarczo i militarnie Chin będzie ważną częścią nowej strategii NATO. Co to oznacza z polskiego punktu widzenia? Na to pytanie odpowiadał w programie ''Newsroom WP'' generał Waldemar Skrzypczak. - To jest poważne zagrożenie dla NATO. Jeżeli Amerykanie skonfrontują się z Chińczykami, NATO będzie stało po stronie Amerykanów, a to wciągnie nas w wojnę wielkoskalową. To znaczy dla nas wojnę - powiedział gen. Skrzypczak. Redaktor prowadząca dopytała gościa ''Newsroomu WP'', czy rzeczywiście sytuacja jest aż tak poważna. Generał Skrzypczak nie złagodził swojego zdania. - Jeżeli dojdzie do konfrontacji militarnej między Chinami a Amerykanami, ku czemu zmierza, to moim zdaniem my jako członkowie NATO, [...] zobligowani do działania kolektywnego, będziemy w ramach NATO zobligowani do udziału w wojnie -...

rozwiń
19-10-2021
502 reakcje
59
226
217
Podziel się
Komentarze (217)
19-10-2021
Jan
Chiny są agresorami? Ile Państw napadli, koloniści zabrali im część terytorium a teraz te zbuntowane prowincje wracają do Chin, to nie podoba się Ameryce. Ostoja pokoju...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (217)

Programy Wirtualnej Polski

bESKrceF
KOMENTARZE
(217)
Jan
miesiąc temu
Chiny są agresorami? Ile Państw napadli, koloniści zabrali im część terytorium a teraz te zbuntowane prowincje wracają do Chin, to nie podoba się Ameryce. Ostoja pokoju Ameryka wywołuje wojny na całym świecie i ma przyklaśnięcie reszty świata. Pytam kto tu jest agresorem?
wert
miesiąc temu
Jeżeli USA napadną na Chiny to nic nie musimy , bo ponoć NATO jest układem obronnym i tylko w przypadku zaatakowania któregoś z członków sojuszu mamy obowiązek pomocy . Zarówno wojna w Iraku , jak i Afganistanie była bandyckim napadem na suwerenny kraj i nie musieliśmy tam walczyć , przez co zapisaliśmy się na kartach hańby i każdy kto tam walczył nie powinien nazywać się żołnierzem tylko najemnikiem .
Rio
miesiąc temu
USa wywoluje wojenki a Europa jak te bezmozgowce daja sie wciagac w ich zagrywki ! Biden powiedzial ,ze wkroczyli , USA , do Afganistanu aby bronic amerykanskich interesow !AMERYKANSKICH !!!!!!! Szkoda ,ze za te ich interesy gineli zolnierze z kulkunastu krajow !!!! Amerykanie co jakis czas strasza Europe Rosja i bazuja na jej strachu !!!! A Rosji Europa jest tak potrzebna jak umarlemu kadzidlo !
bESKrceX
janko polak
miesiąc temu
USA musi zaatakować Chiny bo te mają tysiące miliardów dolarów bez wartości
dick
miesiąc temu
putin tylko na to czeka .
Najnowsze komentarze (217)
Darek
miesiąc temu
W Ameryce żyją potomkowie tych, którzy wymordowali Indian, już się wymieszali ale praktykę w tym mają..
Darek
miesiąc temu
NATO jest paktem militarnym, więc co ma do gospodarki światowej?!.. Stany mogą gospodarczo zablokować towary Chin, wyprodukować swoje lepsze i wypuścić a nie występować zbrojnie, bo ktoś zarzucił rynek światowy swoimi wyrobami.. Innym to też nie podoba się, bo prawie na każdym towarze Made In China.. Taka jest ta polityka, nie daję rady gospodarczo to wykończę ich militarnie, podkładając bombę zegarową..
Zofia
miesiąc temu
przeciez ameryka to imperium milosci na nikogo nie napada a bombuje ludzi bombami milosci wiec musza sie bronic przed chinczykami ktorzy stoia u amerykanskich granic
nico
miesiąc temu
A dlaczego niby miałoby się nam to opłacać? Co my z tego będziemy mieli? Chińczycy to nasz naturalny sojusznik, bo wiążą znaczące siły Rosji. W naszym interesie nie leży wojna z Chinami. Naszym problemem są jak zawsze nasi sąsiedzi, którym z kolei Ameryka nas sprzedaje w zamian za swoje doraźne interesy.
Jan
miesiąc temu
jak ty nie jesteś Stiopą przed wypłatą dingów to ja jestem agresorem.
Julian
miesiąc temu
Znana jst przepowiednia ze ostatni Papiez BEDZIE CZARNY i to sie spelnia jak u Makbeta choc ze strachu nie wybrali czarno skórego tyko zwanego u J ezuitow CZARNYM PAPIEZEM . To wyglada na dzialalnosc nadluzka z r0zsiewaniem zaraz kore niby same sie tworza bezkarnie jak wiele ludobujczych broni,kt.,ure nie obronia tylko zniszcza szczegulnie cywilow Chinska gwiazda- pentagram i smok-diobeł WSPOLPRACUJA z reinkarnowanym Razputinem który zapowiedzial przyjscie z wikszą moca, ma wielwbiace go cerkwie2 imiona znaczace ze jst Dwaputin.W,W.wielki teraz jeszcze W,wikszy niz byl władimir ,który omotal wiele panstw, kobiet i Merkel.Pieniadz cyfrowy bitkoin i inne ruwniez powoduja niebezpieczne zburzenia w wielu glowach a szczegulnie w gowach amerykansko zydowskich, dlatego zle zamiary szatana szczegulnie posługujacego s ie mamona moga sie spelnic szybko.
AAA
miesiąc temu
Będą bronić Tajwanu ? żeby rozpętać następny konflikt i przegrać z kretesem jak w Wietnamie i Afganistanie ...Tajwan jest nie do obrony ,przy potędze i determinacji Chin ,nikt ich nie powstrzyma.
Co?
miesiąc temu
Co? Wojna Norwegia kątra Chiny? Przecież Chiny właśnie zaprezentowały rakietę samonośną dookoła Ziemi, którą szybciej usłyszysz wybuch niż prędzej zobaczysz skąd wystartowała rakieta? Norwegio! Zaspałaś? I zegarka nie przestawiliście na abarot Klepsydrę w Waszych Norweskich odrzuttowcach? A piasek ciurkiem z nurtem i na nic nie nada ino na lejek umiarkowania Zoo logika Wagi? My Scytaci i PISaci Oraz Morały Wieki Od Wieków Znamy. A Babcie Śpiwojom: Pieją Kury, pieją w Biłgoraju, że My to znaju. Ale gdyby Norwegia się uparła i stanęła okonia ogonem? To musowo Tusk-Dziadków na Babcine bańki Kurację do Polski. To może nóg dostaną do Tanga, Oberka i Poloneza na kółkach. Tuska-Dziatków emerytury już tu są, ale nie ma elektrycznej deskorolka z fotelem. I Ni bydzie, bo Turów energii tyka tak: 0,5 mili. euro za dobę w przeliczeniu na km/kw to Am Peron by nie wydał do wyrównania do reszty, ale Orlen`em szybciej, prędzej tylko paralotni brak przyczepki latawicom? Com ja widzioła? To św. Mikołaj - Niet byłek! Bo za wcześnie! I mi pedzioł: Kielo mos Godzinę? To ja - Za wsześnie! Jeszcze lis na kurnik czycha! Albo kuna! I bydziemy bez jaj na śniedanie i naczczo w pole? A za jakie skaranie boskie? To Stasek klepie Jendrusia, a Jendruch klepsydry. Sund Sundem. A Śpra zjedliwość po Naszemu!!! Na biłgorajskim kurniku. I O! Klep na Cydr na procenty Stasek z Jendrulom! Babka kazanie słysała.
bESKrceP
asad
miesiąc temu
Jankesi są zadłużeni i to nie tylko w swoich bankach. Jedyny ratunek na podreperowanie budżetu to wojna. Na wojnach zawsze się bogacili ale pod jednym warunkiem, nie na swoim terenie. Ostatnio tylko napadają, wydoją i myk do domu. Aha,jeszcze wplątują w te wyprawy innych aby nadać pozory legalności i miłości do demokracji.Polska też napada razem z nimi w ramach sojuszu obronno-zaczepnego.Nic z tego nie mamy oprócz strat w ludziach i pieniądzach . I jeszcze się z tego cieszymy i duma nas rozpiera. Na Chiny? czemu nie? wystarczy tylko przejść Rosję i huraaaaa!
cynik
miesiąc temu
NATO to pakt północno atlantycki a nie północno czy południowo pacyficzny. Obecność NATO w Afganistanie to już było pogwałcenie traktatu. nie jesteśy zobligowani do udziału w wojnie na terenie Azji.
NATO
miesiąc temu
nic już nie powstrzyma. NATO to przeżytek, który się kończy jak dawniej Układ Warszawski.
a to dobre
miesiąc temu
To niech sobie walczą :) ja mam na Polskę wyrąbane za ten syf walczyć nie będę :)
st szeregowy
miesiąc temu
USA będą walczyły z Chinami do ostatniego polskiego żołnierza !!!!
mały
miesiąc temu
Jankesi będzie to wasz koniec, spróbujcie
...
Następna strona
bESKrcfr
bESKrcey
bESKrcfy
bESKrcfz