programy
kategorie

Natrętne komary. Domowe sposoby na ich zwalczanie

Na zewnątrz coraz cieplej, dni stają się coraz dłuższe, więc i komary stają się coraz bardziej uciążliwe. W tym roku, z powodu ciepłej zimy, może ich być znacznie więcej niż w poprzednich latach. Sprawdź, jak uchronić się przed ugryzieniami i swędzącymi bąblami. Dziś pokażemy wam kilka domowych sposobów na odstraszenie natrętnych owadów. Część z nich jest do wykorzystania na balkonie, a inne możesz stosować na skórę. Są bezpieczne, gdyż nie zawierają niepotrzebnej chemii. To ważne głownie w przypadku dzieci, które sklepowy preparat może uczulać. Oto kilka prostych sposobów, które pozwolą ci zapomnieć o komarach, meszkach i innych owadach.

102 reakcje
47
37
18
Podziel się
Komentarze (18)
19-06-2020
panP
nie ma żadnego sposobu na komary, tylko siatki na okna i moskitiery. te wszystkie wasze magiczne olejki i wywary sprawia ze predzej my sie obudzimy rano z bolem glowy a...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (18)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(18)
panP
4 lata temu
nie ma żadnego sposobu na komary, tylko siatki na okna i moskitiery. te wszystkie wasze magiczne olejki i wywary sprawia ze predzej my sie obudzimy rano z bolem glowy a komar jak latal zadowolony, tak dalej lata i to jeszcze upity krwia.
strażak
4 lata temu
Rozpalić ognisko w domu i po komarach
siwagrzywa
4 lata temu
pokazuje wrzos i twierdzi z to lawenda?żałosne.
afga ni stan
4 lata temu
Krychę P. w oknie i nic nie wleci.
gryźć to grze...
4 lata temu
najlepiej komary odstraszać szatanem
Najnowsze komentarze (18)
Honorowy hodo...
4 lata temu
Na WP była prowadzona dyskusja pod jednym z artykułów, że jest coraz mniej małych ptaków, jak np. jeżyki; żywiących się m.in. komarami. Również była mowa, o nietoperzach, których też jest coraz mniej; z tego samego powodu. Brak komarów tłumaczono suszą i brakiem kałuż, gdzie najlepiej rozwijają się larwy komarów. Mieszkam niedaleko jeziora, gdzie potencjalnych zywicieli komarów jest dosyć, bo w ładne dni plaża jest zatłoczona. Moimi skromnymi środkami wziąłem się za hodowlę komarów. W moim ogródku umieściłem naczyńka z wodą, z których mogą napić się ptaszki, ale również mogą się w nichwylęgać komary. Komary mnie nie kłują, bo wiedzom, że ze mną nie ma żartów, bo zlikwiduję im naczyńka do wylęgu. Mogą latać nad jezioro, gdzie mogą się stać łupem ptaszków, lub nietoperzy.
proboszcz
4 lata temu
Modlitwa we wszystkim ci pomoże, a na komary Zdrowaśki najlepsze ale na tace trzeba dać
Lekko alergic...
4 lata temu
Ta pani na filmiku użyła ten preparat za późno, gdyż widać, że jakiś komar musiał ją wcześniej solidnie ukąsić.
Lil
4 lata temu
Postaw lawendę na parapecie a na filmie wrzos hahaha. Co za łosie.
Emeryt
4 lata temu
Powiedział co wiedział.Powinno być mniej bo większość owadów wybudziła się wcześniej ze względu na kilka okresów ciepłych,i prawie wszystkie wybudzone padły z powodu braku pożywienia.
sdfghjk963,36...
4 lata temu
Bzdury gadasz bo ja mam sposób na te natręty i to skuteczne zielone!!!!!!!!!!!!! U mnie na balkonie nie mam tych natrętów a było ich mnóstwo!!!!!!!!! Jak się nie znasz to nie pisz takich głupot!!!!!!!!!!!!!!! Jest taka roślina wsioku, która po ludzku nazywa się komarzyca.
afga ni stan
4 lata temu
Krychę P. w oknie i nic nie wleci.
epidemia koma...
4 lata temu
maseczka na komary i po sprawie
czytelnik
4 lata temu
Ten artykuł to tytuł by wstawić reklamę.
Jest
4 lata temu
PanieP, oczywiście, że jest sposób na komary, jak i na każdy inny problem: szczere nawrócenie się, uwolnienie i modlitwa oraz posłuszeństwo Bogu.
RReklAA
4 lata temu
NAJLEPSZY SPOSÓB TO OLEJ W GŁOWIE !!!
chemialos
4 lata temu
Najlepszy jest aceton albo zmywacz do paznokci o podobnej zapachem formie ! Aceton działa rozpuszczalnie na białka i tłuszcze a komar i inne nie chcą się rozpuścić, więc z daleka omijają, na wirusa działała podobnie, lepiej niż spirytus ale więcej ostrożności, tylko na zewnątrz !
tom
4 lata temu
Tylko siatka na okno i spokój z komarami i muchami! koszt ok.10 zł .
siwagrzywa
4 lata temu
pokazuje wrzos i twierdzi z to lawenda?żałosne.