bGXrCFLo
bGXrCFLs
bGXrCFLw
programy
kategorie
bGXrCFLp

Nazistowskie "rakiety terroru". Niezwykłe odkrycie na polu w Anglii

Zespół brytyjskich archeologów odkrył na polu przy Saint Mary's Platt, w południowo-wschodniej Anglii, fragmenty pierwszej nazistowskiej broni naddźwiękowej – rakiety V2. Superbroń stworzona w czasach II wojny światowej była wielką nadzieją niemieckich konstruktorów. Rakieta V2, czyli Vergeltungswaffe Zwei ("Broń Zemsty Dwa") trafiła do żołnierzy Wehrmachtu w 1944 r. Miała być odwetem i nadzieją nazistów na wygraną z aliantami. Broń naddźwiękowa była niezwykle przerażająca w tamtych czasach – nie było jej słychać i nie można było jej przechwycić. Badacze nazywają ją "rakietami terroru". Brytyjczycy odkryli na głębokości 6 m pozostałości rakiety, której celem był Londyn. To kolejne takie odkrycie. Rakieta została wystrzelona z Hagi 14 lutego 1945 r. ok. 12:25, dotarła na miejsce 5 minut później, osiągając pięciokrotną prędkość dźwięku w pierwszych minutach po starcie. Obiekt nie uderzył w stolicę i nie spowodował żadnych obrażeń – rakieta robiła się na polu. Co...

rozwiń
62 reakcje
12
19
31
Podziel się
bGXrCFLr
Komentarze (31)
12-10-2021
Zenon
"Nazistowska broń skonstruowna przez niemieckich konstruktorów". Zacznijmy wreszcie nazywać rzeczy po imieniu. Nie było takiego panstwa ani narodu jak "Naziści" i nie...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (31)

Programy Wirtualnej Polski

bGXrCFLB
KOMENTARZE
(31)
Zenon
rok temu
"Nazistowska broń skonstruowna przez niemieckich konstruktorów". Zacznijmy wreszcie nazywać rzeczy po imieniu. Nie było takiego panstwa ani narodu jak "Naziści" i nie "Naziści" wypowiedzieli wojne Polsce, rozorali calą Europe, budowali obozy koncentracyjne i gazowali ludzi, tylko Niemcy. W imie wyższości narodu Niemieckiego i rasy Aryjskiej.Panie redaktorze, to są Niemieckie rakiety i Niemiecka broń.Tak jak Bayer,BASF,BMW,Mercedes-Benz,Mauser,Karl-Zeiss,Porsche to Niemieckie firmy które na tej wojnie zarobiły.
Bartek
rok temu
Nie ma i nie było takiego państwa jak Naziści. Proszę pisać że to byli Niemcy. Niemcy rozpętali II wojnę światową i Niemcy mordowali ludzi.
Rumar
rok temu
Nazista to jest członek/działacz Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotniczej (NSDAP). Natomiast rakieta była wystrzelona przez wojskowych III Rzeszy Niemieckiej, którzy niekoniecznie należeli do NSDAP. Również konstruktorzy nie musieli (chociaż pewnie w większości byli) być członkami NSDAP. Uproszczenie jest mniej więcej takie, jakby obecne Wojsko Polskie określić mianem "pisowców". Czy WP było "peowcami" za Tuska, a "komuchami" za Kwaśniewskiego i Millera? Czy Bundeshwera to "merkelowcy" albo "chadecyści"?
bGXrCFLT
zaciekawionaI...
rok temu
jeśli 88% Polaków jest za pozostaniem w UE,w tym 94% wyborców PiS, to z tego wynika,że procentowo więcej wyborców PO SLD PSL i Chołowni chce wyjścia Polski z UE,niż wyborców PiS?
Hela i Nela
rok temu
chcemy powrotu bezrobocia 13% i stawek godzinowych w przeliczeniu 0,9 EUR brutto, jak za Tuska było, a nie bezrobocia 6% i stawek w przeliczeniu 4 EUR brutto,jak jest za PiS i dlatego na PO i Chołownię,zagłosujemy
Najnowsze komentarze (31)
Krzysztof
rok temu
O ile wiem to naddźwiękowe to one nie byly. Jak bowiem wytłumaczyć fakt ,że nasi piloci na Hurrican'ach/Spitfire'ach dawali radę je doganiać i zestrzeliwać ???
olo
rok temu
Mundurki SS zaprojektował Hugo Boss
Pshemos
rok temu
Tak sobie patrzę i oczom nie wierzę... I słuch jakby zawodził... V2 Opracowali Niemcy, a nie Naziści, bo takiego kraju na mapach nigdy nie było. Tylko jakby dziennikarzom tego nigdy nie powiedziano...
Niemiec
rok temu
a nazistowska broń to jaka? Gdzie jest ten kraj zwany Nazją? czas walczyć wteszcie z zakłamywaniem Historii czas mówić o NIEMCACH
Heheheh
rok temu
Nazistowskie ?Znaczy niemieckie były te rakiety ?
lolo
rok temu
a co ma piernik do rakiety V2???
dnoJEST
rok temu
Szacunki PIS czegokolwiek oni sie dotkna zawsz e ..sa GRUBO przesadzone...albo w lewo albo w prawo....PIS ma ogromny rozrzut w trafnosci prognoz ZAWSZE...
marek
rok temu
Nazistowskie, czy niemieckie? Mojego wujka zamordowali w Auschwitz Niemcy, tak mi mówiła Mama, Do Birkenau pod koniec wojny zawlekli moją Babcię też Niemcy, nie naziści.Połowa rodziny ze strony Matki i Ojca harowali jak woły w niemieckich gospodarstwach na przymusowych robotach! A reparacje wojenne mają nam płacić jacyś naziści? Pierwsze komunikaty o wybuchu wojny mówiły o niemieckiej agresji! W czyim interesie jest takie przekłamywanie historii? To dlaczego Żydzi boją się w Niemczech nosić jarmułki? Czyżby to jednak Niemcy byli winni holokaustowi?Przecież nikt mi nie wmówi,że w Niemczech mieszkają naziści! A może ten mityczny naród jednak nie wymarł?
bGXrCFLL
JMK
rok temu
Bla, Bla , Bla. Hitler robił wszystko aby wycofać się z wojny z Angolami. "Ułaskawił" 336 tysięcy żołnierzy alianckich pod Dunkierką w 1940., oferował wycofanie się z Francji i Polski za rozejm. Niemcy kanałami dyplomatycznymi w państwach neutralnych ( Szwecja , USA) starali się o zawarcie rozejmu, wysłali Hessa z misją do Anglii ale Churchill parł do wojny od momentu kiedy jeszcze nie był premierem. Zabronił jakichkolwiek kontaktów dyplomatycznych z Niemcami. Z pominięciem d-ctwa RAF zarządzał bombardowania miast na płn. Niemiec w połowie 1940-go roku. Dopiero potem była bitwa o Anglię. W sprawie gen. Sikorskiego Roosevelt powiedział do niego "przecież nie kazałem ci go zabijać". Jest to zaprotokołowane. Wg mnie jest gorszym zbrodniarzem od Adolfa. A historyczne bajki opowiadają "zwycięzcy" od 1940 roku całej światowej gawiedzi bo to zwycięzcy piszą historię.
Marrs
rok temu
Już wtedy Niemcy robili na angielskich farmach! Nawet rakiety. rakieta robiła się na polu. Orobiła się na smierć.
Janusz
rok temu
Niemców nie nazistów
Jola
rok temu
Jacy naziści? To NIEMCY wywołali II wojnę światową i ukatrupili miliony niewinnych ludzi włącznie z dziećmi. Proszę nazywać prawdę po imieniu.
E tam
rok temu
Rakieta niemiecka a nie nazistowska !!! Słowa - naziści, nazistowskie - używają dziś media proniemieckie narzucając światu zapominanie o winie Niemiec za Drugą Wojnę Światową, Holocaust, itd..
Mart74
rok temu
przecież Windsorowie to niemiecka rodzina, więc te podziały to pic dla gawiedzi
bGXrCFMn
bGXrCFLu
bGXrCFMu
bGXrCFMv