bFfhCvtw
bFfhCvtA
bFfhCvtE
programy
kategorie
bFfhCvtx

Nazistowskie "rakiety terroru". Niezwykłe odkrycie na polu w Anglii

Zespół brytyjskich archeologów odkrył na polu przy Saint Mary's Platt, w południowo-wschodniej Anglii, fragmenty pierwszej nazistowskiej broni naddźwiękowej – rakiety V2. Superbroń stworzona w czasach II wojny światowej była wielką nadzieją niemieckich konstruktorów. Rakieta V2, czyli Vergeltungswaffe Zwei ("Broń Zemsty Dwa") trafiła do żołnierzy Wehrmachtu w 1944 r. Miała być odwetem i nadzieją nazistów na wygraną z aliantami. Broń naddźwiękowa była niezwykle przerażająca w tamtych czasach – nie było jej słychać i nie można było jej przechwycić. Badacze nazywają ją "rakietami terroru". Brytyjczycy odkryli na głębokości 6 m pozostałości rakiety, której celem był Londyn. To kolejne takie odkrycie. Rakieta została wystrzelona z Hagi 14 lutego 1945 r. ok. 12:25, dotarła na miejsce 5 minut później, osiągając pięciokrotną prędkość dźwięku w pierwszych minutach po starcie. Obiekt nie uderzył w stolicę i nie spowodował żadnych obrażeń – rakieta robiła się na polu. Co...

rozwiń
62 reakcje
12
19
31
Podziel się
Komentarze (31)
12-10-2021
Zenon
"Nazistowska broń skonstruowna przez niemieckich konstruktorów". Zacznijmy wreszcie nazywać rzeczy po imieniu. Nie było takiego panstwa ani narodu jak "Naziści" i nie...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (31)

Programy Wirtualnej Polski

bFfhCvtJ
KOMENTARZE
(31)
Zenon
3 miesiące temu
"Nazistowska broń skonstruowna przez niemieckich konstruktorów". Zacznijmy wreszcie nazywać rzeczy po imieniu. Nie było takiego panstwa ani narodu jak "Naziści" i nie "Naziści" wypowiedzieli wojne Polsce, rozorali calą Europe, budowali obozy koncentracyjne i gazowali ludzi, tylko Niemcy. W imie wyższości narodu Niemieckiego i rasy Aryjskiej.Panie redaktorze, to są Niemieckie rakiety i Niemiecka broń.Tak jak Bayer,BASF,BMW,Mercedes-Benz,Mauser,Karl-Zeiss,Porsche to Niemieckie firmy które na tej wojnie zarobiły.
Bartek
3 miesiące temu
Nie ma i nie było takiego państwa jak Naziści. Proszę pisać że to byli Niemcy. Niemcy rozpętali II wojnę światową i Niemcy mordowali ludzi.
Rumar
3 miesiące temu
Nazista to jest członek/działacz Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotniczej (NSDAP). Natomiast rakieta była wystrzelona przez wojskowych III Rzeszy Niemieckiej, którzy niekoniecznie należeli do NSDAP. Również konstruktorzy nie musieli (chociaż pewnie w większości byli) być członkami NSDAP. Uproszczenie jest mniej więcej takie, jakby obecne Wojsko Polskie określić mianem "pisowców". Czy WP było "peowcami" za Tuska, a "komuchami" za Kwaśniewskiego i Millera? Czy Bundeshwera to "merkelowcy" albo "chadecyści"?
bFfhCvub
zaciekawionaI...
3 miesiące temu
jeśli 88% Polaków jest za pozostaniem w UE,w tym 94% wyborców PiS, to z tego wynika,że procentowo więcej wyborców PO SLD PSL i Chołowni chce wyjścia Polski z UE,niż wyborców PiS?
Hela i Nela
3 miesiące temu
chcemy powrotu bezrobocia 13% i stawek godzinowych w przeliczeniu 0,9 EUR brutto, jak za Tuska było, a nie bezrobocia 6% i stawek w przeliczeniu 4 EUR brutto,jak jest za PiS i dlatego na PO i Chołownię,zagłosujemy
Najnowsze komentarze (31)
Krzysztof
3 miesiące temu
O ile wiem to naddźwiękowe to one nie byly. Jak bowiem wytłumaczyć fakt ,że nasi piloci na Hurrican'ach/Spitfire'ach dawali radę je doganiać i zestrzeliwać ???
olo
3 miesiące temu
Mundurki SS zaprojektował Hugo Boss
Pshemos
3 miesiące temu
Tak sobie patrzę i oczom nie wierzę... I słuch jakby zawodził... V2 Opracowali Niemcy, a nie Naziści, bo takiego kraju na mapach nigdy nie było. Tylko jakby dziennikarzom tego nigdy nie powiedziano...
Niemiec
3 miesiące temu
a nazistowska broń to jaka? Gdzie jest ten kraj zwany Nazją? czas walczyć wteszcie z zakłamywaniem Historii czas mówić o NIEMCACH
Heheheh
3 miesiące temu
Nazistowskie ?Znaczy niemieckie były te rakiety ?
lolo
3 miesiące temu
a co ma piernik do rakiety V2???
dnoJEST
3 miesiące temu
Szacunki PIS czegokolwiek oni sie dotkna zawsz e ..sa GRUBO przesadzone...albo w lewo albo w prawo....PIS ma ogromny rozrzut w trafnosci prognoz ZAWSZE...
marek
3 miesiące temu
Nazistowskie, czy niemieckie? Mojego wujka zamordowali w Auschwitz Niemcy, tak mi mówiła Mama, Do Birkenau pod koniec wojny zawlekli moją Babcię też Niemcy, nie naziści.Połowa rodziny ze strony Matki i Ojca harowali jak woły w niemieckich gospodarstwach na przymusowych robotach! A reparacje wojenne mają nam płacić jacyś naziści? Pierwsze komunikaty o wybuchu wojny mówiły o niemieckiej agresji! W czyim interesie jest takie przekłamywanie historii? To dlaczego Żydzi boją się w Niemczech nosić jarmułki? Czyżby to jednak Niemcy byli winni holokaustowi?Przecież nikt mi nie wmówi,że w Niemczech mieszkają naziści! A może ten mityczny naród jednak nie wymarł?
bFfhCvtT
JMK
3 miesiące temu
Bla, Bla , Bla. Hitler robił wszystko aby wycofać się z wojny z Angolami. "Ułaskawił" 336 tysięcy żołnierzy alianckich pod Dunkierką w 1940., oferował wycofanie się z Francji i Polski za rozejm. Niemcy kanałami dyplomatycznymi w państwach neutralnych ( Szwecja , USA) starali się o zawarcie rozejmu, wysłali Hessa z misją do Anglii ale Churchill parł do wojny od momentu kiedy jeszcze nie był premierem. Zabronił jakichkolwiek kontaktów dyplomatycznych z Niemcami. Z pominięciem d-ctwa RAF zarządzał bombardowania miast na płn. Niemiec w połowie 1940-go roku. Dopiero potem była bitwa o Anglię. W sprawie gen. Sikorskiego Roosevelt powiedział do niego "przecież nie kazałem ci go zabijać". Jest to zaprotokołowane. Wg mnie jest gorszym zbrodniarzem od Adolfa. A historyczne bajki opowiadają "zwycięzcy" od 1940 roku całej światowej gawiedzi bo to zwycięzcy piszą historię.
Marrs
3 miesiące temu
Już wtedy Niemcy robili na angielskich farmach! Nawet rakiety. rakieta robiła się na polu. Orobiła się na smierć.
Janusz
3 miesiące temu
Niemców nie nazistów
Jola
3 miesiące temu
Jacy naziści? To NIEMCY wywołali II wojnę światową i ukatrupili miliony niewinnych ludzi włącznie z dziećmi. Proszę nazywać prawdę po imieniu.
E tam
3 miesiące temu
Rakieta niemiecka a nie nazistowska !!! Słowa - naziści, nazistowskie - używają dziś media proniemieckie narzucając światu zapominanie o winie Niemiec za Drugą Wojnę Światową, Holocaust, itd..
Mart74
3 miesiące temu
przecież Windsorowie to niemiecka rodzina, więc te podziały to pic dla gawiedzi
bFfhCvuv
bFfhCvtC
bFfhCvuC
bFfhCvuD