programy
kategorie

Nie mieli żadnych objawów koronawirusa. Mimo to mają uszkodzone płuca

Kolejne badania nad koronawirusem ujawniają niepokojące informacje o chorobie. Naukowcy ze The Scripps Research Institute uważają, że około połowa ludzi chorujących bezobjawowo na COVID-19, może doznawać przez chorobę uszkodzeń płuc. Naukowcy dowiedzieli się tego poprzez analizę zdjęcia tomografii komputerowej zarażonych ze statku wycieczkowego Diamond Princess. Spośród 76 osób chorych bez objawów (kaszel, gorączka), około 54 proc, miało nieprawidłowości w płucach. Kolejne badania mają wykazać, czy zmiany te pozostają w płucach chorych na koronawirusa dłużej, już po wyzdrowieniu. Eksperci apelują, aby nadal zachowywać zasady odnośnie zakrywania twarzy i odległości od innych ludzi.

94 reakcje
15
35
44
Podziel się
Komentarze (44)
20-06-2020
observer
Żeby stwierdzić czy te zmiany to efekt korony należałoby porównać prześwietlenia tych ludzi z tym co było zanim weszli na statek i zarazili się wirusem przechodząc go...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (44)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(44)
observer
4 lata temu
Żeby stwierdzić czy te zmiany to efekt korony należałoby porównać prześwietlenia tych ludzi z tym co było zanim weszli na statek i zarazili się wirusem przechodząc go bezobjawowo. Wówczas można mówić , że te zmiany to efekt wirusa!! Tak właśnie wygląda informacja półprawdziwa, zbadali i wyszły zmiany. A może te 54% już wcześniej miało zmiany??
Klimek
4 lata temu
Skąd wiedzą, że mają zmiany? Musieliby mieć ich rentgeny sprzed choroby.
ski
4 lata temu
Zmiany w płucach ma ponad połowa dorosłej populacji, mieszkańców dużych miast.
adwarp
4 lata temu
Kolejne klamstwo dla straszenia. Kazde uszkodzenie płuc daje objawy w postaci duszności, kaszlu etc.
homog3nizowan...
4 lata temu
Ludzie,pomyslcie troche.Jak mozna nie miec objawow choroby majac zniszczone pluca przez dana chorobe??????????Przeciez to jakas totalna glupota.Mozna nie wiedziec ze sie ma zla morfologie krwii,ale nie mozna przeoczyc klopotow z oddychaniem;)
Najnowsze komentarze (44)
Gekon
4 lata temu
Czemu tylko połowa ma zmiany? Jak wyglądały ich płuca przed wirusem? Tyle pytań do "naukowców" i ich "rzetelnych" badań.
tragedia
4 lata temu
A dopiero WHO powiedziało wyraźnie że ZARAŻENIE SIĘ OD BEZOBJAWOWEGO NOSICIELA JEST NIEPRAWDOPODOBNIE NISKIE! Raz do tych artykułów bierze się informacje z jednego źródła, innym razem z innego. Tak się dobiera informacje, żebyśmy pozostali w maskach.
xxx
4 lata temu
Wy macie uszkodzony mózg. Kolejne badania nad głupotą ujawniają niepokojące informacje o głupocie. Naukowcy z instytutu GIJOE Research uważają, że około połowa ludzi chorujących bezobjawowo na głupotę, może doznawać przez chorobę uszkodzeń mózgu.
Ada
4 lata temu
Można mieć niestety, rak też na początku nie daje objawów...
czaskoski
4 lata temu
A "PO" co NAM "PŁÓCA" SKORO NIEMCY MAJĄ, "PO" co NAM POLSKA SKORO NIEMCY SOM, "PO" co NAM PREZYDENT SKORO JEST" KANtCLEŻ"
sdsd
4 lata temu
przeciez to powietrze jest strute i dlatego maja chore pluca
do tych co mó...
4 lata temu
a nie wzięliście pod uwagę tego,że zmiany w płucach u tych osób są charakterystyczne tylko dla koronawirusa i dlatego lekarze mają prawo tak twierdzić?
Ona
4 lata temu
Mądrzy ludzie są ostrożni i to naprawdę widać z obserwacji, Prawda jest taka że czym bardziej inteligetni ludzie tym większą obserwuje się rozwagę i zapobieganie. Wykształcenie jednak odgrywa istotną rolę w postrzeganiu realnych zagrożeń.
Analityk
4 lata temu
To nie jest takie niemożliwe, kilkanaście lat temu była ogromna panika związana z azbestem, którego włókna również powoduje znacznie uszkodzenia płuc, wtedy kto mógł to wymieniał dach a budynki z płyty azbestowej szybko oblepiano elewacją. Problem nastąpi w długim okresie, potencjalnie długość życia jeżeli nie mamy raka albo zniszczeń naczyń krwionośnych i innych organów to można żyć 100 lat, bo to spadek wydajności płuc doprowadza do zgonów u takich osób, krew nie jest odpowiednio natleniona i leci wtedy wszystko. O płuca trzeba dbać, rzucić fajki w szczególności.
A moze
4 lata temu
zamiast tylko straszyc i straszyc to podjac w koncu jakies drastyczne kroki wobec Chin, ktore sa zrodlem wszelkiej zarazy.
ed
4 lata temu
Jak zwykle ściemka dla biedy
wiadomość śmi...
4 lata temu
Jak nie mieli żadnych objawów, to skąd wiadomo, że zmiany w płucach są po koronawirusie?
nie straszcie...
4 lata temu
Uszkodzone płuca są u chorych na gruźlicę, po każdym zapaleniu płuc, u palaczy tytoniu, u osób chorych na pylicę, chorych na raka płuc, wdychających miejski smog i ze stu innych powodów.
PFFFF
4 lata temu
Typowy click bait z WP