bEgYlwhw
bEgYlwhA
bEgYlwhE
programy
kategorie
bEgYlwhx

Niebezpieczne tłuszcze trans

Tłuszcze trans to utwardzone oleje roślinne. Są wyjątkowo szkodliwe dla zdrowia. Bardzo często obecne są w chipsach, fast foodach czy sosach. A także w budyniach i ciastach w proszku, czekoladach, lodach i sosach. Przyczyniają się do podwyższenia złego cholesterolu we krwi, a w konsekwencji zwiększają ryzyko zachorowania na choroby sercowo-naczyniowe.

513 reakcji
226
124
163
Podziel się
Komentarze (163)
14-01-2021
pytek
jak żyję tak margaryna była w użyciu i było dobrze teraz ,nagle szkodliwa.A skoro szkodliwa to po jakiego .... ją produkujecie i sprzedajecie.Narkotyki też są szkodliwe...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (163)

Programy Wirtualnej Polski

bEgYlwhJ
KOMENTARZE
(163)
pytek
5 miesięcy temu
jak żyję tak margaryna była w użyciu i było dobrze teraz ,nagle szkodliwa.A skoro szkodliwa to po jakiego .... ją produkujecie i sprzedajecie.Narkotyki też są szkodliwe ale ich w sklepach nie ma , więc ?
tank
5 miesięcy temu
Ilość chemii w żywności sprzedawanej w Polsce, przekracza o 1300%, unijne normy.
aka
5 miesięcy temu
Jak szkodliwa to trzeba ją opodatkować jak napoje słodzone. Będziemy zdrowsi i rząd też.
bEgYlwib
alessandro
5 miesięcy temu
Kiedyś wmawiali nam, że masło to jest trucizna. To było przed wprowadzeniem na polski rynek rożnego rodzaju "margarynek".
Oczy
5 miesięcy temu
W tym dziwnym kraiku cały czas jeszcze sa dietetycy (Boże wybacz, ze tak nazwałem tych (...)), którzy twierdzą, ze "dobra margaryna" jest lepsza, niż masło. Chciałbym zobaczyć, jak oni to wcinają! "Cud", czyli oszustwo margaryny jest bardzo proste: coś, co kosztuje 1/5 produkcji masła sprzedaje sie za 2/3 jego ceny wciskając ludziom w reklamach, jakie to zdrowe i to nie tylko w postaci czystej, czyli margaryny, ale także w wypiekach i słodyczach. Jest biznes? I to jaki!
Najnowsze komentarze (163)
xfgh
miesiąc temu
Bo u nas sanepid zamiast badać żywność wodę i powietrze promuje od zawsze szczepionki, szczególnie te kontrowersyjne jak na grypę czy koronawirusa.
Zbigniew
miesiąc temu
Wolę produkty pochodzenia roślinnego jak np. margaryna. Ma same zalety, bo obniża cholesterol, poprawia prace układu krążenia i serca. Mowa tu oczywiście o margarynach z górnej półki, bo te właśnie kupuję. Jedzenie masła prowadzi do sklerozy, miażdżycy i otyłości.
dasfas
miesiąc temu
skoro są szkodliwe to dlaczego są dopuszczone do stosowania ?
zibi
miesiąc temu
zobaczcie swklad lodow koral a kolejki po nich stoja
Jaco
miesiąc temu
Bo to polska właśnie :) :) :). Nie na darmo tak się tu wszystkie nieudaczniki pchają do władzy, komu na duszy leży dobro kraju i obywateli jak lepiej ustawić siebie i kolesiostwo. A jakim kosztem to już nieistotne. Jesteśmy śmietnikiem zachodu bo tak po 89 roku rządzą co jedni to lepsi. Ale aby własna kabza się zgadzała.
zcx
miesiąc temu
Zdrowa żywność produkowana w Polsce skończyła się w połowie lat 90, bo tu nie ma żadnych norm.
Polak
miesiąc temu
A co to Adamowi Małyszowi zabrakło nagle pieniędzy, że nachalnie reklamuje jakąś żywność - wstyd!
pawel
miesiąc temu
a więcej jest zatruć margaryną, czy lekarstwami panie dochtorze ?
bEgYlwhT
BARBARA
miesiąc temu
INFORMACJE SPOŁECZEŃSTWU SĄ NIE PODAWANE I GŁUPOTA SZALEJE TE CIASTECZKA RAMY , MASŁO ROŚLINNE ITP TO ZBRODNIA NARESZCIE ZACZNIJCIE PISAĆ A NIE TRUJĄC LUDZI ROBICIE KASĘ
Pozorovatel
miesiąc temu
Rządy mają znakomite narzędzie ochrony ludności przed niezdrowymi używkami. Politykę podatkową. Zamiast uganiać się za krzaczkiem konopi czy makówką w ogródku; należy wysoko opodatkować niezdrowe używki i niezdrową żywność. Uzyskane środki przeznaczyć na dotacje do ochrony zdrowia i zdrowej żywności.
Głos
miesiąc temu
Bzdury, jak zwykle nagonka na żywność pochodzenia roslinnego, najpierw jedzcie bo zdrowe teraz niebezpieczne, ludzie a masło z 82% tłuszczu zwierzęcego jest takie zdrowe ?
obserwator
2 miesiące temu
Jeśli do maszyny leją olej ,taki czy taki ,,lepszy ,czy gorszy ,a z maszyny wyskakują kostki ,to wyobraście sobie ile jest tam chemi , Smarujcie tym mazidłem ,bo dzięki temu ja jem masło w przyzwoitej cenie .
rolnik
2 miesiące temu
a niech sobie każdy je co lubi . ja tylko masło bo mi smakuje . margaryny nie daje rady a i mnie zniechęca świadomość co trzeba zrobić z olejem aby zrobiła się margaryna
chris
2 miesiące temu
W Polsce nikt nie dba o zdrowie Polaków, normy od czasów Komuny obniżono od 10 do kilkudziesięciu razy jeżeli chodzi o jakość jedzenia, o tym nikt nie mówi.
...
Następna strona
bEgYlwiv
bEgYlwhC
bEgYlwiC
bEgYlwiD