bDzNXzxg
bDzNXzxk
bDzNXzxo
programy
kategorie
bDzNXzxh

Niebezpieczne tłuszcze trans

Tłuszcze trans to utwardzone oleje roślinne. Są wyjątkowo szkodliwe dla zdrowia. Bardzo często obecne są w chipsach, fast foodach czy sosach. A także w budyniach i ciastach w proszku, czekoladach, lodach i sosach. Przyczyniają się do podwyższenia złego cholesterolu we krwi, a w konsekwencji zwiększają ryzyko zachorowania na choroby sercowo-naczyniowe.

263 reakcje
127
74
62
Podziel się
Komentarze (62)
14-01-2021
pytek
jak żyję tak margaryna była w użyciu i było dobrze teraz ,nagle szkodliwa.A skoro szkodliwa to po jakiego .... ją produkujecie i sprzedajecie.Narkotyki też są szkodliwe...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (62)

Programy Wirtualnej Polski

bDzNXzxt
KOMENTARZE
(62)
pytek
7 dni temu
jak żyję tak margaryna była w użyciu i było dobrze teraz ,nagle szkodliwa.A skoro szkodliwa to po jakiego .... ją produkujecie i sprzedajecie.Narkotyki też są szkodliwe ale ich w sklepach nie ma , więc ?
tank
7 dni temu
Ilość chemii w żywności sprzedawanej w Polsce, przekracza o 1300%, unijne normy.
aka
7 dni temu
Jak szkodliwa to trzeba ją opodatkować jak napoje słodzone. Będziemy zdrowsi i rząd też.
bDzNXzxL
Oczy
7 dni temu
W tym dziwnym kraiku cały czas jeszcze sa dietetycy (Boże wybacz, ze tak nazwałem tych (...)), którzy twierdzą, ze "dobra margaryna" jest lepsza, niż masło. Chciałbym zobaczyć, jak oni to wcinają! "Cud", czyli oszustwo margaryny jest bardzo proste: coś, co kosztuje 1/5 produkcji masła sprzedaje sie za 2/3 jego ceny wciskając ludziom w reklamach, jakie to zdrowe i to nie tylko w postaci czystej, czyli margaryny, ale także w wypiekach i słodyczach. Jest biznes? I to jaki!
alessandro
7 dni temu
Kiedyś wmawiali nam, że masło to jest trucizna. To było przed wprowadzeniem na polski rynek rożnego rodzaju "margarynek".
Najnowsze komentarze (62)
Rysiek
6 dni temu
Mądrzy zakazują , a w Polsce rządzi PIS i Kaczyński !!!
lilka
6 dni temu
Zgadzam się z tezą, że skoro szkodzą, to kto zezwala z nich korzystać? Gdzie tu jakieś kontrole jakości? Gdzie kontrole PIH? Sanepid? Wszak to przyklaskiwanie truciu Polaków.
65+
6 dni temu
Chcielibyśmy jeść zdrowo. smacznie i tanio - to reaktywujmy gospodarstwa rolne , przydomowe chlewiki , ogródki. Dzisiaj cała wieś zaopatruje się w Biedronce, ogródki warzywnicze zamieniono na parki więc jemy to co nam oferują , zwłaszcza gdy cena jest niska.
Dorsaj
6 dni temu
Kilka lat temu przeprowadzono w Polsce badanie kilkudziesięciu tłuszczów do smarowania pieczywa i najmniej było ich w miękkich margarynach kubkowych, maksymalnie 0.1%, praktycznie nieobecne. W maśle i mixach było powyżej 1%, a najwięcej powyżej 2% w margarynach twardych do pieczenia. Mam cały ten artykuł zachowany, ale jest za duży do wklejenia.
ZAGŁOBA
6 dni temu
WYGLĄDA NA TO ŻE JESTEŚMY SKAZANI NA WYTRUCIE=WSZYSCY DBAJA O SWÓJ NARÓD W POLSCE NIE BARDZIEJ LICZA SIE INTERESY TE CO NAS TRUJA=??
Inż tech żywn
6 dni temu
Jako inż. Technolog żywności powiem Wam ludzie, że na rynku jest tylko 1 margaryna zawierająca tłuszcze trans, zobaczcie sobie palmę z murzynkiem i przeczytajcie skład, "nie w pełni utwardzone/uwodornione tłuszcze roślinne" to właśnie są tłuszcze trans, reszta tego nie ma
jori
6 dni temu
Masło jest naturalne a margaryna sztuczna. co wolicie jeść? jak musicie to polecam jak Włosi umaczać chlebek w oliwie (dobra: nawet w oleju!) i wsuwamy! Chyba że ktoś woli produkt wysoce przetworzony w wielu procesach chemicznych z katalizatorami? Smacznego !)
Autor
6 dni temu
Pewnie jakiś producent chce wypuścić na rynek inny produku, rzekomo lepszy, to musi skrytykowac istniejący produkt, żeby ludzie kupowali to co nowe. To, ze to równiez bedzie dziadostwo, to nie ma znaczenia, waze , ze nowośc, tak to działa niestety
bDzNXzxD
gosc
6 dni temu
mam 78 lat i od 60 jem margaryne oczywiscie z tych drozszych i zyje masla tez sa mixowane z olejami
anonim
6 dni temu
Niemcy zakazują oleju palmowego a większość ich rodzimych produktów takowy zawiera jak to wyjaśnić? :)
ekono
6 dni temu
Za komuny masło do zarobków było bardzo drogie to reklamowali margarynę. Ale -margaryna wtedy była produkowana z oleju rzepakowego a rzepak nie był suszony Randapem. Za PO przedsiębiorca musiał mieć zarobek to pozwalali na suszenie rzepaku rakotwórczym Randapem bo Polski rolnik musi mieć zysk. Za pisu też nikt tego nie zabrania, bo pis ma wywalone na wszystko, aby koryto pełne było. Więc zdychają Polacy, nawet nie wiedzą od czego bo półki się uginają a tak naprawdę to nie ma co jeść. Iluzja dobrobytu - twoja płaca starcza na miskę prawdziwego ryżu a dzięki oszustwom na żywności wyjeżdżasz ze sklepu w wyładowanym wózkiem. Tylko że to nie jest jedzenie tylko chemia spożywcza.
W11
6 dni temu
To jest kłamstwo na temat tych tłuszczy . Jeżeli były by faktycznie szkodliwe służby odpowiedzialne za kontrole żywności w tym kraju wycofały by je z sklepów !
tjk
6 dni temu
Jak byście mieli uczciwą chemię w szkole średniej zamiast religii to wiedzielibyście iż aby olej roślinny ( jakikolwiek ) zamienił się w tłuszcz stały to trzeba go przeciskać przez katalizatory niklowe, a nikiel jest silnie rakotwórczy
tjk
6 dni temu
Jak byście mieli uczciwą chemię w szkole średniej zamiast religii to wiedzielibyście iż aby olej roślinny ( jakikolwiek ) zamienił się w tłuszcz stały to trzeba go przeciskać przez katalizatory niklowe, a nikiel jest silnie rakotwórczy
...
Następna strona
bDzNXzyf
bDzNXzxm
bDzNXzym
bDzNXzyn