bGZjcjjE
bGZjcjjI
bGZjcjjM
programy
kategorie
bGZjcjjF

Niektóre ryby mogą być szkodliwe dla zdrowia

Badania wykazały, że w rybach bogatych w wiele cennych składników znajdują się również m.in. rtęć, ołów i szkodliwe dioksyny. Wszystkie trzy substancje mogą zawierać dorsz, łosoś i śledź. Tuńczyk, okoń, płotka, dorsz i węgorz mogą mieć dioksyny. Z kolei najwięcej rtęci ma w sobie szczupak – ryba, która znajduje się na szczycie łańcucha pokarmowego. Pamiętajmy, że zawartość szkodliwych substancji w rybach hodowlanych nie przekracza dopuszczalnych norm. Należy wiedzieć, że dioksyny to bardzo toksyczne substancje występujące w żywności, szczególnie pochodzenia zwierzęcego. Spożywanie żywności zawierającej dioksyny negatywnie wpływa na zdrowie człowieka, powodując nowotwory, cukrzycę, choroby układu krążenia, trądzik oraz bezpłodność.

15-12-2020
208 reakcji
15
125
68
Podziel się
bGZjcjjH
Komentarze (68)
15-12-2020
mkk
Co za kretyńskie informacje... i sformułowania typu "mogą zawierać" , "mogą być szkodliwe". Które ryby w takim razie są nieszkodliwe ?? Jeszcze tylko brakuje...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (68)

Programy Wirtualnej Polski

bGZjcjjR
KOMENTARZE
(68)
mkk
2 lata temu
Co za kretyńskie informacje... i sformułowania typu "mogą zawierać" , "mogą być szkodliwe". Które ryby w takim razie są nieszkodliwe ?? Jeszcze tylko brakuje sformułowania, że najzdrowsza jest paanga!
***** ***
2 lata temu
mięso i jajka mogą mieć salmonellę w chlebie może być mysz a w mleku robale w makaronie mogą być mole a w ryżu arsen . MOGĄ BYĆ .A co do ryb z hodowli to chyba cię pogięło że są zdrowsze od dziko żyjących
fala
2 lata temu
Czemu nie piszecie o piciu coli i pochodnych napojów szczególnie przez dzieci
bGZjcjkj
sad
2 lata temu
he he , trochę chyba ściemy , przed świetami, taka tam kryptoreklam,a chodowli przed boomem na ryby, a niby czemu łosoś norweski hodowany w odach morskich ma nie mieć rtęci?
lobby?
2 lata temu
niechcesz nie jedz kogo to obchodzi ot rozpisal sieinteligent szkoda ze jeszcze marki nazwy firmy i konkretnej ryby nie podal takie pisanie bzdur bardziej szkodzi niz jedzenie
Najnowsze komentarze (68)
Fischer
2 lata temu
Nie musicie zniechęcać do jedzenia ryb. I tak są zbyt drogie.
LEOŚ Z POCZTY
2 lata temu
Wychodzi na to że "najzdrowsze" jest kubeł wody i wiązka siana.
Marek
2 lata temu
"Pamiętajmy, że zawartość szkodliwych substancji w rybach hodowlanych nie przekracza dopuszczalnych norm" Reklama lub elementy tzw. "tarczy" tym razem na rzecz hodowców ryb.
serologista
2 lata temu
Ryby są super !!! Zdrowe , Smaczne i Pożywne , nic tylko jeść :)
JKB
2 lata temu
Wszystkie ryby w hipermarketach mogą zawierać związki toksyczne. Lepsze te - z łowiska.
romans
2 lata temu
Wyjątkowo głupawe są tego typu informacje. Juz w Paracelsus mówił, że wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Wszystko zależy od dawki. A czy kiedykolwiek w takich, pożal się Boże, wypocinach można zapoznać się z jakąkolwiek analizą omawianych produktów? NIGDY! A autorzy tych wypocin skaczą z portalu na portal, zawsze anonimowo i nadal publikują te głupoty. Zero rzetelności!!!
polak mały
2 lata temu
A co robią te wszystkie opłacane z budżetu państwa instytucje jak Sanepid, Inspekcja Handlowa, Główny Inspektorat Sanitarny itd.? A i należałoby jeszcze dodać wydaliny Wawki wraz z resztkami chemii domowej i przemysłowej dzięki szambelanowi.
brutus3001
2 lata temu
dzieki nieudolnosci prezydenta Warszawy ryby w Baltyku maja caly syf warszawski
bGZjcjkb
brutus3001
2 lata temu
jakim cudem mintaj jest ryba hodowlana to chyba pisal idota
Jakub Polak
2 lata temu
To jest fe.... ale smaczna szczepioneczka to rarytasek jak niegdys koreczki helskie
jj.
2 lata temu
Totalne bzdury!!!
Bzdety.
2 lata temu
Kolejny artykuł dla "ćwierćwałków" nie znających języka polskiego. Pytanie tylko co za "półwałek" takie rzeczy wypisuje, a kolejny aprobuje to do publikacji ??? Jak już gdzieś słyszę lub widzę słowo "może" lub jego synonim to wiem, że to jest adresowane do "lemingów" żyjących na ziemiach Polskich, czymś ich trzeba karmić niby wiadomościami naukowymi, badaniami, opiniami ekspertów itp.
O rybach
2 lata temu
Każda ryba kumuluje w sobie rtęć w mniejszym czy większym stopniu i ta rtęć zostaje, odkłada się, nigdy nie zostanie wydalona z organizmu. Wydaje się dziwne że szczupak ma tak dużo rtęci. Jednak jest drapieżnikiem z końca łańcucha, magazynuje w sobie rtęć wszystkich innych ryb którymi się żywi. Podobnie jest z Tuńczykiem , Rekinem, Miecznikiem, Marlinem i Królewską Makrelą. W miarę zdrowe ryby to Pstrąg, Śledź, Makrela atlantycka i Łosoś ale dziki nie hodowlany. Wszystkie ryby hodowlane powinno się jeść z umiarem z racji pestycydów, karmy GMO, hormonów i antybiotyków.
aleheca
2 lata temu
dodam ,że trzeba jeść tylko gotowane ryby ,nie smażone na żadnej polskiej białej mące, kiełbas , olejów roślinnych no i nie jeść potraw w żadnych restauracjach ,barach ,nie pić tam już nigdy żadnego alkoholu, piwa ,bo marskość wątroby murowana poza kawą ,herbatą a będziesz zdrowszym niż teraz .
...
Następna strona
bGZjcjkD
bGZjcjjK
bGZjcjkK
bGZjcjkL