bFeFmMMQ
bFeFmMMU
bFeFmMMY
programy
kategorie
bFeFmMMR

Niezwykłe odkrycie w Kurowie. Schron z II wojny światowej ukryty pod starym mostem

Niesamowite odkrycie w miejscowości Kurów w powiecie nowosądeckim w Małopolsce. W trakcie wyburzeń na starym moście przy DK75 odkryto schron. Pochodzi prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Tego przypadkowego odkrycia dokonali badacze Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego Sądecczyzny. Odkrywcy opublikowali w sieci obszerną relację zdjęciową komory. Jak podali, przez dziesiątki lat schron znajdował się niezauważony pod powierzchnią drogi, tuż na początku mostu, jadąc od strony Krakowa. Członkowie lokalnej grupy z Sądecczyzny poszukiwali w tym miejscu reliktów II wojny światowej. Takiego odkrycia się nie spodziewali. Ujawnione pomieszczenie liczy ok. 5 m długości i 2 m szerokości. Znajduje się 80 cm pod powierzchnią. Internauci szybko zwrócili uwagę, że to być może nie schron, a komora minerska do przechowywania materiałów wybuchowych.

28 reakcji
22
5
1
Podziel się
Komentarze (1)
04-12-2021
Inż. To nie jest schron,tylko komora na ładunki wybuchowe. Zanim coś puszczacie do sieci ,to sprawdzcie lub zapytajcie ludzi co mają o tym pojęcie.
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

bFeFmMNd
KOMENTARZE
(1)
Inż.
2 miesiące temu
To nie jest schron,tylko komora na ładunki wybuchowe. Zanim coś puszczacie do sieci ,to sprawdzcie lub zapytajcie ludzi co mają o tym pojęcie.
Najnowsze komentarze (1)
Inż.
2 miesiące temu
To nie jest schron,tylko komora na ładunki wybuchowe. Zanim coś puszczacie do sieci ,to sprawdzcie lub zapytajcie ludzi co mają o tym pojęcie.
bFeFmMNP
bFeFmMMW
bFeFmMNW
bFeFmMNX