bDIVHFSc
bDIVHFSg
bDIVHFSk
programy
kategorie
bDIVHFSd

Nosorożec z epoki lodowcowej. Naukowcy o sensacyjnym odkryciu

Ruszają badania nad truchłem młodego nosorożca włochatego z północnej Jakucji - wymarłego gatunku żyjącego w plejstocenie. W drugiej połowie 2020 r. mieszkaniec ułusu abyjskiego odkrył zachowane w 80 proc. szczątki wymarłego gatunku z epoki lodowcowej. Pierwsze oględziny sugerują, że zwierzę utonęło w trakcie ucieczki przed drapieżnikami. Sugerują to ślady zębów na jego skórze. Jednak przyczyna śmierci tego młodego osobnika nie została jeszcze ustalona. Naukowcy rozpoczęli proces rozmrażania truchła do badań. Sensacyjne odkrycie to najlepiej zachowany nosorożec włochaty, jakiego odkryto. Wiadomo, że mierzył ok. 236 cm i był ok. metr mniejszy, niż dorosłe osobniki. Jego płeć jest wciąż nieznana. Wiadomo, że żył co najmniej 20 tys. lat temu i zachował się tak rewelacyjnie dzięki wiecznej zmarzlinie.

26-01-2021
83 reakcje
53
6
24
Podziel się
Komentarze (24)
27-01-2021
AQQ
i co na to wyznawcy religii pod nazwą "globalne ocieplenie" ? to zwierzę żyło w klimacie cieplejszym niż jest w obecnej Jakucji potem zginęło i nastąpiło oziębienie...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (24)

Programy Wirtualnej Polski

bDIVHFSp
KOMENTARZE
(24)
AQQ
miesiąc temu
i co na to wyznawcy religii pod nazwą "globalne ocieplenie" ? to zwierzę żyło w klimacie cieplejszym niż jest w obecnej Jakucji potem zginęło i nastąpiło oziębienie klimatu tak gwałtowne że jego ciało nie zdążyło zgnić i dopiero teraz klimat Jakucji wraca do poprzedniego stanu !
Tomek
miesiąc temu
To tylko pokazuje, że klimat zmieniał się na przestrzeni dziejów i nic na to nie mozna poradzić. Lodowce jeszcze wiele skrywają. Kto wie, czy nie ma tam też śladów jakiejś cywilizacji.
cyrk
miesiąc temu
odmrozicie w końcu jakieś stare wirusy i będzie nowy cyrk
bDIVHFSH
klawisz
miesiąc temu
sensacja to by była gdyby wyszedł o własnych siłach
Nikt
miesiąc temu
Czyli 20tyś lat temu nie było tam lodu. Ciekawe jaka wtedy była zawartość CO2 w atmosferze?
Najnowsze komentarze (24)
czytelnik
miesiąc temu
Już Solżenicyn w ksiażce "Archipelag Gułag" opisywał jak to radzieccy uczeni na Syberii odkopali z wiecznej zmarzliny MAMUTA którego truchło piekli na ognisku i ze smakiem jedli. Żadna nowość !
tnr
miesiąc temu
Lenina znależli
lopez
miesiąc temu
A mnie ciekawi jak zamarznął ów nosorożec i to tak szybko, że się zachował. Musiałaby to być bardzo, bardzo gwałtowna zmiana klimatu.
TakiJakiProf
miesiąc temu
Tak klimat się zmieniał. My spowodujemy, że klimat się zmieni na kilkadziesiąt tysięcy lat. Tak szybko nie wróci do stanu jaki mieliśmy jeszcze z z 15- 20 lat temu. zreszta pokolenia już rosną i zimę będą pamiętać z filmów i takich tam. Przyzwyczają się do nowych warunków. Część wymrze i dobrze bo się nie dostosuje, część zginie w wojnie o zasoby. ... To kto zobaczy te nowe czasy po paandemi, po zalaniu nadbrzeży, po wojence. Kto obstawia stan pogłowia ludzkiego po tym wszystkim. Ja obstawiam na 1 mld Chińczyków + 0,5 mld innych nacji ( w tym lud wybrany aby mieszał).
Jacek
miesiąc temu
Nie wiadomo co było przyczyną śmierci. A przecież można przeczytać że się utopił. Podobno nosorożec ma 20 milionów lat jakoś się mało zmienił przez ten czas. W dalszym ciągu nosorożec to nosorożec a nie człowiek czy małpa. Jakoś nie widzę potwierdzenia teorii Darwina
mój Reksio:)
miesiąc temu
Żył co najmniej 20 tyś lat temu, to ja już jestem starszy, bo mam 200 tysięcy lat.
pytający
miesiąc temu
to co on jadł w tej epoce lodowcowej ?
Zimny
miesiąc temu
Wszystko wskazuje na cykliczne ocieplenie klimatu jak potem zlodowacenia czy wreszcie tumany ekspertów to zrozumieją Wydaje się że napędzają komuś hajs
bDIVHFSz
glabie
miesiąc temu
to ze klimat byl cieplejszy niz obecnie wskazuja odkrycia w Norwegii. Lodowce stopnialy i na golej ziemi sa artefakty takie jak przedmioty codziennego uzytku - snow boots, luki , strzaly , dzidy itp.
remel
miesiąc temu
Potomek Putina?
antykatolik
miesiąc temu
ja bym wolal sie obudzic ze snu i zeby byl to kaczynski sprzed wiekow to co wyprawia ten czlowiek w kraju do niczego dobrego nie dazy !!!!!!!!!!!!!!!!!
SARS
miesiąc temu
Niech może zaczną od testu .
pozdrawiam
miesiąc temu
a potem się dziwią skąd COVID, sars-cov2, niech badają sami sobie zafundujemy koniec virusami sprzed 20 tys lat
melek
miesiąc temu
Może kiedyś uda się odnaleść występujące podobno w rejonach syberii aułasy, duże kobiety z piersiami jak worki ziemniaków.
bDIVHFTb
bDIVHFSi
bDIVHFTi
bDIVHFTj