bDKeVswk
bDKeVswo
bDKeVsws
programy
kategorie
bDKeVswl

Wirus Mers w Kenii. Naukowcy apelują o ostrożność

Naukowcy podejrzewają, że Kenia może być krajem w którym wybuchnie epidemia koronawirusa, przenoszącego się z wielbłądów na ludzi. Według badań amerykańskich ekspertów z firmy Predict, 75 proc. nowych chorób pochodzi od zwierząt. Wśród nich duży strach wzbudzają wielbłądy, które są nosicielami wirusa Mers. Wirusa odkryto w 2012 roku w Arabii Saudyjskiej, a do 2019 WHO potwierdziło, że zabił on 858 osób. Mers jest niebezpieczny również z powodu zmian klimatycznych, które sprawiają, że pasterze z regionów subsaharyjskich inwestują w hodowle wielbłądów i mają z nimi coraz częstszy kontakt. Kenia, która jest krajem w którym 85 proc. zwierząt hodowlanych stanowią wielbłądy, jest pierwszym państwem na liście zagrożonych nową epidemią koronawirusa. Tamtejsi lekarze wykrywają przypadki Mers wśród chorych, jednak nie jest to jeszcze poziom epidemii.

27-01-2021
183 reakcje
17
104
62
Podziel się
Komentarze (62)
27-01-2021
pętla NWO
No nie ma juz gdzie normalnie uciekac.. Wymyślają nową pandemie ,bo wschodnia Afryka oparła sie w porę planom globalistow i big farmy(słynna Tanzania i testy PCR).To było...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (62)

Programy Wirtualnej Polski

bDKeVswx
KOMENTARZE
(62)
pętla NWO
miesiąc temu
No nie ma juz gdzie normalnie uciekac.. Wymyślają nową pandemie ,bo wschodnia Afryka oparła sie w porę planom globalistow i big farmy(słynna Tanzania i testy PCR).To było do przewidzenia..Pozdrawiam z Ugandy.
Waldek
miesiąc temu
Uważam, że już wywołano III wojne światową. Nikt nie mówił, że kolejna wojna musi być na trotyl i bomby
pętla NWO
miesiąc temu
No nie ma juz gdzie normalnie uciekac.. Wymyślają nową pandemie ,bo wschodnia Afryka oparła sie w porę planom globalistow i big farmy(słynna Tanzania i testy PCR).To było do przewidzenia..Pozdrawiam z Ugandy.
bDKeVswP
kolo
miesiąc temu
Straszonko musi byc co? Srowid nie dziala to wymyslaja kolejne. Chyba, ze w koncu puszcza cos co naprawde bedzie zabijac aby ludzi w koncu przekonac do szczepionek. NWO ma sie dokonac i juz.
kamil
miesiąc temu
skonczcie juz z tymi bzdurami, dziennikarze pod sąd
Najnowsze komentarze (62)
Zuzanna
miesiąc temu
Wspaniały naukowiec Dr Ralph Baric nie został mianowany do nagrody Nobla.To on wymyślił dodatkowy kolec białkowy.
Edi
miesiąc temu
Najgorsze som krokodyle bo zarażają delikwenta tuż po zjedzeniu między przełykiem a żołądkiem
kil
miesiąc temu
chińczycy zmutowali wirusa ,zakazili wielbłądy w afryce (gdzie głównie buduja drogi) i świat będzie miał pretensje do kenijczyków a od siebie odsuną podejrzenia.bardzo cwanie.
addd
miesiąc temu
to co czas uciekać na księżyc :D
Nieczytający
miesiąc temu
To przez takich jak wy piszą takie artykuły, bo są czytelnicy i jeszcze piszą komentarze. Jedyny sposób to nie czytać i nie komentować.
Trębacz
miesiąc temu
Kolejne bzdety. Niejaki prof Drosten, który wykoncypował test PCR na koronkę (według którego nawet owoce i olej silnikowy są ciężko chore na Covid), oświadczył przed pół rokiem, że zwróci się grożącej epidemii MERS. No i mamy! Meldunek pochodzi z Kenii, która niestety jest po linii wirusowej paniki. Natomiast zaraz za granicą jest Tanzania, która dzięki mądremu prezydentowi nie bierze udziału w światowej koronkowej paranoi. Gdyż właśnie jej prezydent obnażył celowość testów Drostena poddając parę próbek jego testom. Tak właśnie okazało się, że nawet owoce i olej mineralny mogą być chore na Covid. Tak teraz próbuje się zniszczyć wschodnią Afrykę jako bluźniercę...
jan
miesiąc temu
To pokazcie tego wirusa!!!!!!!!!??? To co pokazujecie to nie wirus! Wiec oszustwo!
poprostuON
miesiąc temu
Rozwiązanie jest proste, skoro Mers został wykryty 9 lat temu, to chyba już istnieje na niego szczepionka. Bo skoro na COVID-19, firmy farmaceutyczne wynalazły ją w niecały rok, to na Mers powinna istnieć tym bardziej. Więc szczepimy całą Kenię i nie wypuszczamy z tego kraju nikogo kto nie jest zaszczepiony. Podobnie w drugą stronę, do Kenii mogą wjechać tylko te osoby które się zaszczepiły przeciwko chorobie.
bDKeVswH
BobeszMikesz
miesiąc temu
zabronić "inżynierom", "informatykom" i innym tambylcom obcowania płciowego z wielbłądami i wirus się nie przeniesie
Mrowkojad
miesiąc temu
Ludzie jezdza na wielbladach odkad istnieja ludzie i wielblady. Nagle po tysiacach lat wielblady wytworzyly koronawirusa. W Polsce glownymi roznosicielami tej choroby sa zaskrońce. Na Florydzie aligatory. Naukowcy juz wiedza ze wielblady uderza. Skad oni to wiedza?
Likin
miesiąc temu
To kiedy go wypuścicie ?
jhjhj
miesiąc temu
Z MiB - "Facetów w czerni" ....... "krążownik obcych i inne plagi tego świata ciągle wiszą nad tą planetą. Aby ludzie mogli tu spokojnie żyć, nie mogą o tym wiedzieć." Twórcy filmu byli mądrzejsi
GOŚĆ
miesiąc temu
ROBIĄ TĄ BIOLOGICZNĄ BROŃ POTEM CO JAKIŚ CZAS TRZEBA PRZETESTOWAĆ WYDOSTAJE SIĘ Z LABORATORIUM I SZAFA GRA
efgn
miesiąc temu
Ludzie nie chcą się szczepić to masoneria wymyśla nowe covidy !
...
Następna strona
bDKeVsxj
bDKeVswq
bDKeVsxq
bDKeVsxr