bCXswKnE
bCXswKnI
bCXswKnM
programy
kategorie
bCXswKnF

Obce cywilizacje. Szukali kosmitów wśród 10 mln gwiazd. Oto wyniki badań

Ludzi od zawsze faszynowało poszukiwanie pozaziemskich cywilizacji. Pojawiały się nowe spekulacje, ale zawsze brakowało rzeczowych dowodów. Naukowcy z Australii postanowili to sprawdzić. Za pomocą anten radioteleskopu Murchison Widefield Array (MWA) przeskanowali 10 mln systemów gwiezdnych w poszukiwaniu sygnałów pozaziemskich. Wyniki okazały się negatywne. Oprócz gwiazd i sześciu znanych egzoplanet nie wykryto nic. Badanie było najgłębszym i najszerszym dotąd poszukiwaniem znaków obcych technologii w okolicy gwiazdozbioru Żagla. Poszukiwano emisji o częstotliwości 98-128 MHz, czyli podobnej do klasycznego radia FM. Badanie trwało 17 godzin. Naukowcy nie zniechęcają się, ponieważ 10 mln przeskanowanych gwiazd stanowi tylko mały obszar całego kosmosu.

104 reakcje
9
34
61
Podziel się
Komentarze (61)
10-09-2020
as20obca cywilizacja jest na Wiejskiej.
zobacz więcej komentarzy (61)

Programy Wirtualnej Polski

bCXswKnR
KOMENTARZE
(61)
as20
1 tyg. temu
obca cywilizacja jest na Wiejskiej.
rapier
1 tyg. temu
błędne założenie!!! Gdyby istniała rozwinięta cywilizacja i zrobiła to samo co ci australijscy naukowcy to wynik uzyskała by taki sam co oni. Nie wykryli by nas, bo sygnały radiowe od nas jeszcze do nich nie dotarły i przez setki czy tysięce lat jeszcze nie dotrą
ET1
1 tyg. temu
Porozumiewanie się za pomocą fal radiowych, to prawdopodobnie jeden z króciutkich etapów w rozwoju cywilizacji.
bCXswKoj
Najnowsze komentarze (61)
MA 58
2 dni temu
Obcy? Na pewno są..
rog
3 dni temu
chyba lepiej sie nie wychylac i siedziec cicho , bo nie woadomo czy nie czeka nas los Indian w Ameryce POolnocne jak nas przyuważa
Pawcio
6 dni temu
Neutrino jest cząstką elementarną o zerowym ładunku elektrycznym. Mogąc zapanować nad nimi przy pomocy "Wielkiego Zderzacza Hadronów"lub innej technologi można by komunikować się szybciej niż światło. Zapewne tak wygląda komunikacja na skalę galaktyczną a nie fale radiowe. To tak jak pies macha ogonem i zrobi "haw haw" i chce porozumieć się z człowiekiem.
17 godzin
1 tyg. temu
"Badanie trwało 17 godzin." - Przez ten czas, to co oni mogli zbadać, jak kosmos taki duży. Główkę od szpilki kosmosu.
axelos
1 tyg. temu
serio? ludzi "faszynowało" po raz kolejny idziecie na ilość nie jakość...
Wiesław
1 tyg. temu
Niby naukowcy a naiwni jak dzieci. Inne cywilizacje mogą mieć całkiem odmienne środki przekazu i inne zakresy nadawania.
anakin
1 tyg. temu
I nie będą nam tu mówić w obcych językach no to nie mówią.
jan
1 tyg. temu
a kto by chcial sie z nami kontaktowac, jestesmy prymitywami nienawidzacymi siebie samych ciagle wojny rasizm, sasiad sasiada zabija. kolejna wojna juz sie szykuje za nasza granica wojska robia manewry, bron atomowa to jest dopiero zlo.
bCXswKob
Adam
1 tyg. temu
Ludzie uprawiali od zawsze kult przodków. To chyba zrozumiałe. W końcu to nasi rodzice nas wychowywali, ich zaś ich rodzice. Nie urodzilibyśmy się i nie przetrwali bez ich opieki. Nasza cywilizacja także powstawała przez nawarstwianie się osiągnięć wielu pokoleń. W bardziej rozwiniętych religiach wypracowano kult jednego praprzodka wszystkich ludzi, zwanego Bogiem, na nasz obraz i podobieństwo skonstruowanego... Teraz, kiedy tradycyjne religie są w odwrocie, próbuje się zaprzeczyć teorii ewolucji wywodząc nasz gatunek od jakichś tajemniczych kosmitów. To oni mieliby zasiać człowieka na Ziemi. Szukanie innych cywilizacji we Wszechświecie jest więc znów poszukiwaniem praprzodków, w których by można uwierzyć. Naukowcy, jak widać, nie są od tych marzeń wolni. Mają też zabawę... A przecież wiedzą, że obiekty materialne nie są w stanie podróżować z prędkością światła bez ogromnych nakładów energetycznych. A co z zachowaniem integralności ich struktury? Informacja też wymaga nośnika materialnego. No, można jeszcze wierzyć w niematerialnych praprzodków. Nasz Bronisław Malinowski opisał doskonale wierzenia tubylcze na Trobriandach. Tam wierzono, że kobiety są zapładniane przez praprzodków zjeżdżających do nich w nocą po świetle księżycowym. Można i tak...
Tak...
1 tyg. temu
Niby wykształceni ludzie, a tacy głupi.Szkoda było pieniędzy na ich edukację.Ziemi dobrze nie zbadaliśmy, a już za kosmos się wzięli i wszystko wiedzą.
161SR 001
1 tyg. temu
Kiedyś ludzie używali sygnałów świetlnych ( ogniska na wieżach zamkowych) do porozumiewania się. Od 100 lat używamy radia. A jest możliwość odczytania sygnału świetlnego przez radiowy układ odbiorczy? Kto twierdzi że obce cywilizacja posługuję się radiem ( fale radiowe ), nie ważne jakiej częstotliwości, ten idzie w złym kierunku. Może dla nich system radiowy to historia jak dla nas ogniska na wieżach zamkowych. Zawsze twierdzę że w kwestii podboju kosmosu, my na ziemi jesteśmy na etapie wynalezienia koła. Nie będę już się zagłębiał w odległości kosmiczne liczone w latach, czy na zagadnieniach fal radiowych.
SamJO !!!
1 tyg. temu
To nie są żadni naukowcy tylko radioamatorzy, współpraca między "obcymi" cywilizacjami trwa od dawna !!! To nie my byliśmy pierwsi na ziemi i żadne tam robaczki, pierwotniaki itp . Od wybuch czas jaki minął to ok 14,5 mld lat i w tym czasie powstawało życie w innych rejonach , a na ziemi od ok. 4,5 mld latach !!! To że nie widać , bo źle patrzycie !!
ego
1 tyg. temu
A ja myślę, że może nie warto tak bardzo szukać innych cywilizacji. Na pewno będa stali wyżej od nas i mogą nas traktować jak my zwierzęta., po prostu nie bedziemy partnerami do dyskusji.
ellor
1 tyg. temu
Po przeczytaniu "Głosu Pana" Lema i "Robota" Wisniewskiego Snerga może będzie wiadomo dlaczego nic nie wykryli.
...
Następna strona
bCXswKoD
bCXswKnK
bCXswKoK
bCXswKoL