bDJtFFSI
bDJtFFSM
bDJtFFSQ
programy
kategorie
bDJtFFSJ

Ocieplenie klimatu ogłupia. Zaskakujące wyniki badań

Spalanie paliw kopalnych nie tylko odpowiada za zamiany klimatu, ale może także szkodzić naszej zdolności myślenia. Do takich zaskakujących wniosków doszli amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Kolorado w Boulder. Według ich szacunków, przez rosnące na Ziemi stężenie CO2, w przyszłości podstawowe umiejętności decyzyjne człowieka zmniejszą się o 25 proc. Z kolei umiejętność strategicznego myślenia spadnie u ludzi nawet o 50 proc. Masowe spalanie węgla od XIX w. doprowadziło dziś do wzrostu CO2 do poziomu 400 ppm. Przy obecnej emisji w 2100 r. poziom dwutlenku węgla w atmosferze przekroczy 930 ppm. W zamkniętych pomieszczeniach będzie wynosić nawet 1400 ppm. To niespotykane wcześniej wartości. Rosnące stężenie dwutlenku węgla w powietrzu, podnosi jego poziom we krwi. Zmniejsza to ilość tlenu docierającego do mózgu, powodując otępienie, senność, ograniczając funkcje poznawcze. Można to porównać do uczucia siedzenia przez godzinę w dusznym pokoju. W takich warunkach...

rozwiń
Tranksrypcja:Szkoła...
rozwiń
Podstawowa w starych
samochodów
szkoła
podstawowa
260 reakcji
38
59
163
Podziel się
Komentarze (163)
30-04-2020
ertmasowo głupieja od TVPis ot wszystko po co badania
zobacz więcej komentarzy (163)

Programy Wirtualnej Polski

bDJtFFSV
KOMENTARZE
(163)
ert
10 miesięcy temu
masowo głupieja od TVPis ot wszystko po co badania
szelab
10 miesięcy temu
To chyba już się dzieje skoro jeszcze tylu chce głosować na pis
Rodzimy się m...
10 miesięcy temu
a słuchamy potem polityków i ekspertów i dlatego rasa ludzka głupieje
bDJtFFTn
Na 100%
10 miesięcy temu
głupiejemy od: Srajbuka, Ciptera, gejfonów, pitstagramów oraz nocnikarskich mediów jak ten.
stop oglupian...
10 miesięcy temu
masowo głupiejemy z powodu głupich politykow, którzy coraz bardziej nas oglupiaja roznymi .
Najnowsze komentarze (163)
skool
10 miesięcy temu
Szczególnie ogłupia opłacanych "ekspertów".
eskimos
10 miesięcy temu
to na kogo te maski są na smoka, na koronę czy na ptactwo ?
dron
10 miesięcy temu
Widac to po rzadzacych pisiokach.
ja
10 miesięcy temu
dlatego pisowcy nie wierzą w ocieplenie klimatu ......
alex
10 miesięcy temu
Może i tak jest że masowo głupiejemy ale to nie tylko zanieczyszczenie powietrza przez przemysł ale również przez najnowszą technologię czyli promieniowanie elektromagnetyczne. Powstały grupy przestępcze tzw. ,, gang stalking " i wiem na 100% że osoby te biorą udział w niszczeniu atmosfery ocieplaniu się i klimatu i niszczeniu zdrowia i życia ludzi. Przez przypadek odkryłam działalność tej grupy przestępczej i wiem że mają urządzenia nowej technologii do wytwarzania silnego pola elektromagnetycznego. Nie wiem tylko tego przez kogo zostali do tego procederu powołani, ponieważ są różne spekulacje na ten temat. A jeśli chodzi o to skąd mam taką pewność to osobiście to zmierzyłam i mogę powiedzieć że ma to duży zasięg, wygląda na to że jest to bardzo duża grupa współpracująca z sobą.
lulu
10 miesięcy temu
teraz już wiadomo dlaczego natychmiast po zapisaniu się do pis-u z automatu głupiejesz
Kołtun
10 miesięcy temu
Potwierdziły się moje obserwacje. Mieszkając tu i ówdzie za granicami, nie spotkałem społeczeństw tak ogłupiałych jak polskie. A w zanieczyszczaniu środowiska CO2 jesteśmy światowym liderem.
takigrześ
10 miesięcy temu
Krótko mówiąc, po odsianiu bełkotu "naukowców" głupiejemy z powodu niedotlenienia mózgu. A niedotlenienie może mieć wiele różnych przyczyn: palenie tytoniu, praca siedząca, brak aktywności fizycznej, a zwłaszcza umysłowej, gdy siedzimy przed TV, czytamy brukowce i szmatławce i bezmyślnie, powtarzamy w życiu "recepty" podsunięte przez manipulatorów. A organ nieużywany zanika.
bDJtFFTf
realy?
10 miesięcy temu
Cyt.:"Do takich zaskakujących wniosków doszli amerykańscy naukowcy..." No faktycznie, bardzo zaskakujące jest to, że brak tlenu wdychanego, jest równoznaczny z niedotlenieniem mózgu i obniżeniem jego sprawności. Absolutnie nie wierzę, że naukowcy są tym zaskoczeni. Gdyby tak było, to to chyba nie byliby naukowcy. Natomiast prędzej uwierzę w to, że to durne, zacytowane powyżej zdanie wymyślił jakiś niedotleniony redaktorek, żeby móc się rozliczyć z ilości postawionych w tekście znaków.
Człowiek
10 miesięcy temu
Fluor otępia, ogłupia. Istnieją niezbite dowody na to, że to fluoryzacja wody pitnej szkodzi naszemu zdrowiu. Oficjalnie rozpoczęto fluoryzację wody w Stanach Zjednoczonych w latach '50 ubiegłego stulecia, a następnie w kilku krajach Europy i innych kontynentach. Fluor jest obecny w wielu produktach spożywczych m.in. w rybach, ziemniakach, mleku, brokułach, kapustach czy sałatach. Bardzo dużo fluoru zawierają też najtańsze herbaty, jakie są powszechnie konsumowane w Polsce. Dodam, że codziennie rano większość z Was wciera w swoje dziąsełka (jak kokainkę) fluor dzięki powszechnym pastom do zębów.
As
10 miesięcy temu
Smartfony i fejsbuk główna przyczyna
karłowaty gar...
10 miesięcy temu
To prawda. Polska jest tego dowodem. Powietrze mamy najbardziej zanieczyszczone i to przekłada się na poziom inteligencji społeczeństwa. Czego dowodem są wyniki wyborów.
wiesniak
10 miesięcy temu
Moze więcej betonowych parkow w miastach?Trawe wycinac dalej do zera,żeby sie wiecej kurzylo.betonowe miasta ,betonowe chodniki,a zieleni coraz mniej.Dwutlenek wegla to nie prolem jak jest duzo roslinnosci,ale jak same blokowiska bez drzew i wykoszona do zera trawa,to bedziemy oddychac coraz mniejszą iloscią tlenu w powietrzu.Wisniaki jeszcze bedą miały ok,ale mieszczuchy się podduszą
Dziadek
10 miesięcy temu
To dlaczego w amerykańskich statkach kosmicznych oddychają mieszanka tlenu i dwutlenku węgla (CO2), w komorach normobarycznych jest podwyższony poziom CO2?
...
Następna strona
bDJtFFTH
bDJtFFSO
bDJtFFTO
bDJtFFTP