programy
kategorie

Od października szczepionki na COVID-19 płatne? „Precedens na skalę globalną”

Rząd ma rozważać propozycję, aby szczepionki przeciw COVID-19 od października były płatne 60 zł. Czy jest to dobra strategia, aby zachęcić Polaków do szczepień? Doktor Grzesiowski jest zdania, że byłby o „precedens na skalę globalną”. – Nigdzie na świecie szczepionki nie są płatne – tłumaczy ekspert z Rady Medycznej. Lekarz uważa, że na takie działania jest już zbyt późno. – Mamy w tej chwili w Polsce 50 proc. społeczeństwa niezaszczepionego, które raczej manifestuje brak zaufania do szczepionek, a nie obawę, że za szczepionki trzeba będzie płacić – stwierdza gość programu „Newsroom”. Dr Grzesiowski dodaje, że powinno się teraz wrócić do podstaw, czyli przede wszystkim edukowania na temat koronawirusa i zagrożeń z nim związanych. – Należy uświadamiać, że jak będzie lockdown, to osoby zaszczepione będą mogły funkcjonować normalnie. To przemawia do ludzi. Pieniądze w decyzjach medycznych mają niewielkie znaczenie – zaznacza lekarz.

2094 reakcje
220
1242
632
Podziel się
Komentarze (632)
07-09-2021
PYTANIE
Kiedy Rzad powie ze zebralo sie 50 najlepszych lekarzy w Polsce i po parudniowych obradach glosowali za lub przeciw szczepieniu. Wowczas bedzie to wiarygodne dla...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (632)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(632)
PYTANIE
2 lata temu
Kiedy Rzad powie ze zebralo sie 50 najlepszych lekarzy w Polsce i po parudniowych obradach glosowali za lub przeciw szczepieniu. Wowczas bedzie to wiarygodne dla spoleczenstwa. Jak rzad pokazuje jednego oplacanego przez rzad eksperta , to kest to tzw konflikt interesu i kompletny brak zaufania od ludzi !!!
wuj
2 lata temu
tonący brzytwy się chwyta, już nie wiedzą co mają wymyślić żeby ludzi zachęcić, zmusić do szczepienia
Leon Z
2 lata temu
Płatne? A tak przy okazji to ile rząd płaci za te szczepionki? Czy są jacyś pośrednicy, czy kupujemy bezpośrednio u producenta? A jeśli ktoś jest pośrednikiem, to kto? Może jakiś instruktor narciarstwa? Czy możemy zobaczyć umowy między rządem a dostawcami szczepionek?
Wojtek
2 lata temu
Dobrze że nie 6 tysiecy. I kto normalny się skusi?
PYTANIE
2 lata temu
Kiedy Rzad powie ze zebralo sie 50 najlepszych lekarzy w Polsce i po parudniowych obradach glosowali za lub przeciw szczepieniu. Wowczas bedzie to wiarygodne dla spoleczenstwa. Jak rzad pokazuje jednego oplacanego przez rzad eksperta , to jest to tzw konflikt interesu i kompletny brak zaufania od ludzi !!!
Najnowsze komentarze (632)
Bran
2 lata temu
Będą płatne to będą mieć 20 procent zaszczepionych
najlepszy spo...
2 lata temu
Sprawiedliwie będzie jak niezaszczepiony zachoruje to ma płacić za leczenie milion euro a jak nie to niech sie sprzeda na organy
rrr
2 lata temu
Ja tym bardziej się nie zaszczepię
N*ickt
2 lata temu
No i znamy chociaż cenę. Teraz poprosimy o ulotki z preparatów na stronie Rządowej i informacje dotyczące powikłań
ree
2 lata temu
Oczywiście że szczepionki powinny być płatne, nie życzę sobie płacenia za kogoś z moich podatków. Każdy chętny powinien płacić za siebie, ja i tak nie zamierzam się szczepić!
asas
2 lata temu
super lekarz - jaki lekarz taki Rzad
asas
2 lata temu
Doktor Grzesiowski !!! dolaczy do listy!!! a Polsce gratuluje wyksztalcenia takich lekarzy !!!
Kill Bil$
2 lata temu
Grzesiowski widze juz w zombie- purpurze na twarzy..Ciekawe do której dawki dojdziecie :D
Znudzony
2 lata temu
A ja przypominam sobie czasy zarazy zwanej AIDS! Jak skutecznie ją ograniczono? Wyjaśniono, że kontakt z nieznaną osobą bez zachowania dystansu większego niż długość fiuta, może skutkować śmiertelną chorobą na którą nie ma lekarstwa! Każdy kto zachowywał dystans, redukował ryzyko zakażenia do zera! Podobnie i z covid-em... Zachować stosowny dystans, aby rozmówca nie rozsiewał aerozolu, który mógłbyś wdychać i bez zarażenia będzie! Problem jest tylko jeden... Dystansu NIE POTRAFI zachować smarkateria szkolna!
PMN-PL
2 lata temu
Najlepsze co mogliby zrobić, to przestać budować mit szczepionki. Przestać straszyć ludzi niezaszczpieniem. Zaszczepiony, czy nie jest potencjalnie takim samym roznosicielem wirusa! To niezaszczepieni ryzykują więcej. Poza tym, by być wiarygodnym, to niech owi eksperci ujawnią dla jakich firm farmaceutycznych pracują/pracowali (wydawali opinie, które są konieczne przed dopuszczeniem medykamentu do obrotu w danym kraju), nie chowając się za jakieś fundacje, czy inne podmioty gospodarcze. Nie jest ważne ile za to wzieli, tudzież biorą, ważne jest czy jest powiązanie interesów danego eksperta i określonej firmy farmaceutycznej.
500+ jest nie...
2 lata temu
Oczywiście, że szczepionki powinny być płatne. I oczywiście, że składka tzw. zdrowotna powinna być identyczna dla wszystkich za taką samą opiekę medyczną. Albo proszę składkę zlikwidować i podnieść podatek. Oczywiście, że powinno być wiele firm ubezpieczeniowych i powinienem mieć możliwość wyboru. No ale mamy socjalizm z tendencją do komunizmu co oczywiście zawsze kończy się katastrofą gospodarczą i upodleniem narodu.
Jacek z Warsz...
2 lata temu
Panie Grzesiowski, czy Pan cierpi na schizofrenię paranoidalną? Jak inaczej można zinterpretować pańskie słowa, że zaszczepionych nie będą dotyczyć obostrzenia skoro oni sami nie tylko, że chorują silniej od niezaszczepionych, to jeszcze roznoszą zmutowaną, poprzez obecność szczepionki w swoim organizmie, odmianę covida, zarażając innych, przede wszystkim zaś tych, którzy są zaszczepieni czyli pozbawieni wszelkiej odporności? Obudź się Pan i otrząśnij ze snu, w którym trwasz od dawna!
Ewa
2 lata temu
"Nigdzie na świecie szczepionki nie są płatne" świetny dowcip. Wszędzie na świecie są płatne, my już za nie zapłaciliśmy i nikt nie pytał nas o zgodę. Firmy farmaceutyczne nie rozdały tego w prezencie.
al405
2 lata temu
Dobre , dobre. Na mnie nie zarobicie. Płacimy składki zdrowotne . Chyba że je nam zwrócicie.
...
Następna strona