bGXPpeGc
bGXPpeGg
bGXPpeGk
programy
kategorie
bGXPpeGd

Odkrycie na Górze Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym. Woda odsłoniła ludzkie kości

Zaskakujące odkrycie na Górze Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym na Lubelszczyźnie. W trakcie ulewnych deszczy doszło tam do wypłukania i odsłonięcia fragmentów ludzkiej czaszki. Badania ujawniły, że to niewielki szkielet dziecka. O przerażającym odkryciu poinformował Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków. To do niego wniosek o przeprowadzenie oględzin miejsca złożył urząd miasta w Kazimierzu Dolnym. Kości znajdowały się na niewielkiej głębokości. Prawdopodobnie woda wypłukała wkop grobowy, odsłaniając fragment czaszki. Nie jest jasna chronologia pochówku – przy szkielecie nie znaleziono żadnych elementów, które pozwoliłyby na ustalenie tego. Dookoła nie odkryto także żadnych innych grobów. Jak podaje Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków, ten teren mógł być historycznie miejscem pochówków. Góra Krzyżowa pojawiła się pod taką nazwą już w 1577 r., co może oznaczać, że popularne w Kazimierzu Dolnym miejsce ma wielowiekową tradycję grzebalną. Jak sugerują...

rozwiń
49 reakcji
15
12
22
Podziel się
bGXPpeGf
Komentarze (22)
07-07-2021
wiadomoPrzecież wiadomo, że nazwa wzgórza i trzy krzyże postawiono nie na pamiątkę zarazy (w poczatku 18 wieku), tylko w 13 wieku pogrzebano tam ofiary najazdu tatarskiego.
zobacz więcej komentarzy (22)

Programy Wirtualnej Polski

bGXPpeGp
KOMENTARZE
(22)
wiadomo
2 lata temu
Przecież wiadomo, że nazwa wzgórza i trzy krzyże postawiono nie na pamiątkę zarazy (w poczatku 18 wieku), tylko w 13 wieku pogrzebano tam ofiary najazdu tatarskiego.
xsr
2 lata temu
Czy wiecie ,że tereny Kazimierza Dolnego zamieszkiwali Chorwaci , którzy około roku 500 odeszli z tych ziem na południe Europy?
+++
2 lata temu
Co w tym odkryciu jest przeażającego? Redaktor jest nadwrażliwy, czy to zabieg marketingowy?
bGXPpeGH
Stak
2 lata temu
Przerażające odkrycie stulecia !!!
NECRO
2 lata temu
ODKRYWCY GROBÓW Z KANADY grasują w Polsce ???
Najnowsze komentarze (22)
Gośka.goszka
2 lata temu
Fsscynujące, moja rodzina pochodzi z Janowca. Czy możecie podać zródła. Od pewnego czasu interesuję się historią tych terenów.
Ziemowit
2 lata temu
Przerażające odkrycie???
jajco
2 lata temu
Przerazajacy to jest nagi czlowiek przybity gwozdziami do drewna !! Normalna pornografia i sado-macho
Chełmianin N
2 lata temu
Gdzie jest Lubelszczyzna!!!
jajco
2 lata temu
Kaplani sekty katolickiej skladaja ofiary z dzieci !!!
rabin
2 lata temu
straszne jest to ze turysci depcza groby....
STARY
2 lata temu
Na przełomie lat 50 i 60 grobowiec był całkowicie otwarty i nie raz wyjmowałem pośród czaszek i kości piłkę która nam tam wpadła .
Janusz
2 lata temu
A co na to Robert Biedroń?
bGXPpeGz
+++
2 lata temu
Co w tym odkryciu jest przeażającego? Redaktor jest nadwrażliwy, czy to zabieg marketingowy?
The Gambler
2 lata temu
Taaa ..., zapewne zakopano skrzywdzone, przez kieckowych krzewicieli wiary, dzieci, podobnie jak miało to miejsce w katolickich szkołach prowadzonych przez księży w Kanadzie.
lolo
2 lata temu
zaraz tam przerażające odkrycie
Krzysztof 555
2 lata temu
..... a może jak w Irlandii lub w Kanadzie w takim "spokojnym miejscu pod krzyżem" kler od wieków grzebał swoje ofiary????
henryk
2 lata temu
co za wielkie nowości ktoś od krył kości ludzkie znalazł ,w miejscowości co mieszkam z cmentarza dużej części zrobiona jest droga polana z trawą i ścieżkami ludzie sobie spacerują ,nie daleko duży las z cmentarza ślady i pozostałości grobowców nie wiadomo co z naszymi grobami za ileść tam lat się stanie może komuś przyjdzie do głowy jakieś osiedle wybudować ,to się w głowie nie mieści nie szanujemy się nawet po śmierci ,a przecież jest możliwość chowania zmarłych w nie skończoność bo zwłoki się rozkładają
Winiol
2 lata temu
Jak byłem w wojsku w 89r to nachlaliśmy się winami pod tymi krzyżami może coś zostało
bGXPpeHb
bGXPpeGi
bGXPpeHi
bGXPpeHj