bFNUVjlw
bFNUVjlA
bFNUVjlE
programy
kategorie
bFNUVjlx

Odkrycie po 90 latach poszukiwań. Sensacja w USA

Archeolodzy z Historic St. Mary's City odkryli lokalizację najstarszej stałej osady znajdującej się na terenie Stanów Zjednoczonych. Korzystając z radaru penetrującego ziemię, badacze znaleźli słupki ogrodzeniowe z fortu w St. Mary's w stanie Maryland, który został założony przez katolików uciekających z Anglii w 1634 r. To o 15 lat wcześniej, niż Plymouth w stanie Massachusetts, uważane za najstarszą miejscowość w USA. Skany wskazywały na kilka mieszkań wewnątrz fortu, który był mniej więcej wielkości boiska piłkarskiego. Później podczas wykopalisk znaleziono piwnicę wartowni, kulę armatnią, część muszkietu i inne przedmioty. Archeolodzy szukali fortu od lat 30. XX wieku, a od lat 90. XX wieku wykonano setki wykopalisk.

23-03-2021
173 reakcje
87
48
38
Podziel się
Komentarze (38)
23-03-2021
cyrkielzabawni są ci Amerykanie i ich "zabytki" mój dom jest starszy niż ich "zabytek"
zobacz więcej komentarzy (38)

Programy Wirtualnej Polski

bFNUVjlJ
KOMENTARZE
(38)
cyrkiel
rok temu
zabawni są ci Amerykanie i ich "zabytki" mój dom jest starszy niż ich "zabytek"
olo
rok temu
jaka sensacja .Przybyliście wymordowaliście rdzenna ludność i na jej kościach zbudowaliście sobie państwo. Czym tu się chwalic i szczycić?
Monia27
rok temu
Poszukajcie osad indiańskich z jakieś 14 tys lat starsze niż ta....
bFNUVjmb
ehhh
rok temu
Najstarsze stałe osady na terenie obecnych USA są paleoindian a nie kolonistów;) Polecam zweryfikować wiedzę a nie tłumaczyć na ślepo cudze.....
K@@
rok temu
Chyba chodzi o najstarszą osadę białych najeźdźców, którzy wymordowali w imię wolności "białego człowieka" rodowitych mieszkańców ???
Najnowsze komentarze (38)
Józek
rok temu
MacDonald i moja babcia.... chyba by się grobie przewróciła jak by usłyszała że ten amerykański chłam się na nią powołuje... Apropo reklamy...
olo
rok temu
wikingowie byli pierwsi więc niech nie łżą
Ano
rok temu
Ręce opadają ... wcześniej tam byli inni ludzie i inna cywilizacja, którą nawiedzeni sekciarze eksterminowali w imię swojego wyimaginowanego Boga!
o lgbtq
rok temu
Katolicy byli prześladowani od zawsze!!
tom
rok temu
Jak to jest że komentarze a właściwie ogłoszenia dziwek i stron do naciągania ludzi są zawsze na pierwszym miejscu a normalne komentarze są usuwane lub w ogóle się nie ukazują? Czyżby WP miała udziały w tym burdelu i w tym naciąganiu ludzi?
bob
rok temu
najstarsze osady w Ameryce mają kilkanaście tys. lat... ale to nie jest ważne, "ważne" jest to, że ktoś śmiał pomalować się na czarno, aby zagrać np. Whitney Huston. PARANOJA!
Elo gnomy
rok temu
Jaki odkrywca taka sensacja. Ja na ten przykład odkryłem po przyjściu z roboty , że na kolację była jajecznica. Doszedłem do tego faktu po brudnej patelni w zlewie.
Manitu
rok temu
Tak się zaczęła kradzież ziemi Indian przez blade twarze ...
bFNUVjlT
.....
rok temu
Teraz Katolicy są również coraz bardziej prześladowani.
mareg
rok temu
Jeśli dobrze pamiętam to za najstarszą osadę na terenie dzisiejszego USA uznawano Jamestown założone w 1607. A jeszcze starsze było San Agostino, założone na terenach dzisiejszej Florydy przez Hiszpanów w 1565...Znaleziono też pozostałości po osadzie wikingów - o tym że to byli "biali" przesądziły ślady po kuźni. Indianie ze wschodniego wybrzeża dzisiejszego USA nie znali metalu...
ASU
rok temu
Nawet nie zauważyli, że są złodziejami i ludobójcami rodowitych mieszkańców tej ziemi.
WOJTEK
rok temu
WIGWAMÓW NIE ZNAJDĄ BO SPALILI.ZNALEŹLI OSADĘ NAJEŹDŹCÓW A NIE TUBYLCÓW
uhlyip;
rok temu
W Europie (i na innych kontynentach) są budynki starsze od tych całych Stanów nadal w użytku... a ci się chwalą. Skaczą nad jakimś parowem, nieledwie zarysem i słupkami, cieszą jakby znaleźli piramidę. Buahahaha.....
erjhetrjk
rok temu
nic to nie wnosi do czegokolwiek ale ok.
bFNUVjmv
bFNUVjlC
bFNUVjmC
bFNUVjmD