bEhexDiY
bEhexDjc
bEhexDjg
programy
kategorie
bEhexDiZ

Odkrycie po 90 latach poszukiwań. Sensacja w USA

Archeolodzy z Historic St. Mary's City odkryli lokalizację najstarszej stałej osady znajdującej się na terenie Stanów Zjednoczonych. Korzystając z radaru penetrującego ziemię, badacze znaleźli słupki ogrodzeniowe z fortu w St. Mary's w stanie Maryland, który został założony przez katolików uciekających z Anglii w 1634 r. To o 15 lat wcześniej, niż Plymouth w stanie Massachusetts, uważane za najstarszą miejscowość w USA. Skany wskazywały na kilka mieszkań wewnątrz fortu, który był mniej więcej wielkości boiska piłkarskiego. Później podczas wykopalisk znaleziono piwnicę wartowni, kulę armatnią, część muszkietu i inne przedmioty. Archeolodzy szukali fortu od lat 30. XX wieku, a od lat 90. XX wieku wykonano setki wykopalisk.

23-03-2021
173 reakcje
87
47
39
Podziel się
Komentarze (39)
23-03-2021
cyrkielzabawni są ci Amerykanie i ich "zabytki" mój dom jest starszy niż ich "zabytek"
zobacz więcej komentarzy (39)

Programy Wirtualnej Polski

bEhexDjl
KOMENTARZE
(39)
cyrkiel
3 miesiące temu
zabawni są ci Amerykanie i ich "zabytki" mój dom jest starszy niż ich "zabytek"
Słowianin
3 miesiące temu
Indianie kładą na to lache
olo
3 miesiące temu
jaka sensacja .Przybyliście wymordowaliście rdzenna ludność i na jej kościach zbudowaliście sobie państwo. Czym tu się chwalic i szczycić?
bEhexDjD
Monia27
3 miesiące temu
Poszukajcie osad indiańskich z jakieś 14 tys lat starsze niż ta....
ehhh
3 miesiące temu
Najstarsze stałe osady na terenie obecnych USA są paleoindian a nie kolonistów;) Polecam zweryfikować wiedzę a nie tłumaczyć na ślepo cudze.....
Najnowsze komentarze (39)
Józek
2 miesiące temu
MacDonald i moja babcia.... chyba by się grobie przewróciła jak by usłyszała że ten amerykański chłam się na nią powołuje... Apropo reklamy...
olo
2 miesiące temu
wikingowie byli pierwsi więc niech nie łżą
Ano
3 miesiące temu
Ręce opadają ... wcześniej tam byli inni ludzie i inna cywilizacja, którą nawiedzeni sekciarze eksterminowali w imię swojego wyimaginowanego Boga!
o lgbtq
3 miesiące temu
Katolicy byli prześladowani od zawsze!!
tom
3 miesiące temu
Jak to jest że komentarze a właściwie ogłoszenia dziwek i stron do naciągania ludzi są zawsze na pierwszym miejscu a normalne komentarze są usuwane lub w ogóle się nie ukazują? Czyżby WP miała udziały w tym burdelu i w tym naciąganiu ludzi?
bob
3 miesiące temu
najstarsze osady w Ameryce mają kilkanaście tys. lat... ale to nie jest ważne, "ważne" jest to, że ktoś śmiał pomalować się na czarno, aby zagrać np. Whitney Huston. PARANOJA!
Elo gnomy
3 miesiące temu
Jaki odkrywca taka sensacja. Ja na ten przykład odkryłem po przyjściu z roboty , że na kolację była jajecznica. Doszedłem do tego faktu po brudnej patelni w zlewie.
Manitu
3 miesiące temu
Tak się zaczęła kradzież ziemi Indian przez blade twarze ...
bEhexDjv
.....
3 miesiące temu
Teraz Katolicy są również coraz bardziej prześladowani.
mareg
3 miesiące temu
Jeśli dobrze pamiętam to za najstarszą osadę na terenie dzisiejszego USA uznawano Jamestown założone w 1607. A jeszcze starsze było San Agostino, założone na terenach dzisiejszej Florydy przez Hiszpanów w 1565...Znaleziono też pozostałości po osadzie wikingów - o tym że to byli "biali" przesądziły ślady po kuźni. Indianie ze wschodniego wybrzeża dzisiejszego USA nie znali metalu...
ASU
3 miesiące temu
Nawet nie zauważyli, że są złodziejami i ludobójcami rodowitych mieszkańców tej ziemi.
WOJTEK
3 miesiące temu
WIGWAMÓW NIE ZNAJDĄ BO SPALILI.ZNALEŹLI OSADĘ NAJEŹDŹCÓW A NIE TUBYLCÓW
uhlyip;
3 miesiące temu
W Europie (i na innych kontynentach) są budynki starsze od tych całych Stanów nadal w użytku... a ci się chwalą. Skaczą nad jakimś parowem, nieledwie zarysem i słupkami, cieszą jakby znaleźli piramidę. Buahahaha.....
erjhetrjk
3 miesiące temu
nic to nie wnosi do czegokolwiek ale ok.
bEhexDjX
bEhexDje
bEhexDke
bEhexDkf