bETAtbJw
bETAtbJA
bETAtbJE
programy
kategorie
bETAtbJx

Odkryli grób niemowląt z epoki paleolitu

Niezwykłego odkrycia dokonali archeolodzy w Austrii. Wykopaliska w Krems-Wachtberg odkryły niezwykły grób z epoki paleolitu. Jama grobowa nie była zasypana, lecz przykryta tak uformowaną kością mamuta, aby pasowała do otworu. Badacze odkryli szczątki trzech osób, a dokładniej niemowląt, które poddali specjalistycznym badaniom, w tym analizom DNA. Wyniki są zaskakujące, ponieważ dwa szkielety należały do bliźniaków jednojajowych, a trzeci do ich kuzyna. Co więcej, badanie kości niemowląt bliźniaków, zmarły jedno po drugim w odstępie kilku tygodni, a później ich kuzyn, który żył trzy miesiące. Oprócz szczątek niemowląt znaleziono liczne koraliki, perforowane mięczaki i ząb lisa. Archeolodzy twierdzą, że dzieci żyły około 30 000 lat temu i należały do kultury graweckiej. Naukowcy podkreślają, że jest to niezwykle rzadko znane zjawisko w zapiskach archeologicznych i dotychczas nie było zweryfikowane przez analizę DNA.

10-11-2020
145 reakcji
98
26
21
Podziel się
Komentarze (21)
10-11-2020
do Normal
Badania DNA sprzed 30 000 lat mają znaczenie głównie dla naukowców - przez Austrię przewinęło się tyle migracji, że DNA zmieniło się dziesiątki razy - epoka lodowcowa,...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (21)

Programy Wirtualnej Polski

bETAtbJJ
KOMENTARZE
(21)
do Normal
rok temu
Badania DNA sprzed 30 000 lat mają znaczenie głównie dla naukowców - przez Austrię przewinęło się tyle migracji, że DNA zmieniło się dziesiątki razy - epoka lodowcowa, migracja pierwszych rolników, przybycie Celtów, podbój rzymski, kilkanaście plemion z Hunami i Słowianami włącznie, które przewaliły się przez Austria w trakcie wędrówek ludów. Nawet gdyby nie było migracji to po 30 000 lat dominujące haplogrupy DNA zmieniłyby się drastycznie bo to aż 1500 pokoleń. Można z grubsza przyjąć, ze DNA wykaże obecność haplogrup staroeuropejskich, czyli haplogrupy I. Oczywiście wszystkie kultury archeologgiczne z tego okresu są umowne, bo kultura grawecka myśliwych żyjących między lodowcami alpejskimi a lądolodem na północy Europy na obszarze od Francji po Węgry, mogła się składać z kilkunastu różnych plemion mówiących różnymi językami - podobnie jak to na przykład jest wśród ludów syberyjskich - podobne geny i kultura a jeżyków kilkanaście.
Aaa
rok temu
Czyli żyły jeszcze przed stworzeniem Adama i Ewy.
twój pan
rok temu
jak nie podali haplogrupy to jest jasne że to R1A1 czyli Polacy!!!
bETAtbKb
jaaaaa
rok temu
Ale co w tym dziwnego że w 1 grobie leżą dzieci zmarłe w tym samym czasie z tej samej rodziny ? Jak by były niespokrwnione to by było dziwniejsze,
banita
rok temu
Czy w tym okresie już wiedzieli czy jest Bóg?
Najnowsze komentarze (21)
Heniek
rok temu
Dalsze badania metodą spektroskopii rentgenowskiej ujawniły, że kuzyn miał na imię Hans.
Adrian n.
rok temu
Cała religia i kościuł to wszystko brednie teraz mamy 100% dowód
hehe
rok temu
Ciekawe jest ich pokrewieństwo do współczesnych Austriaków. Badania DNA pokazują, że ludzie nie przeprowadzają się tak jakby chciały podręczniki historii, że nagle całe plemię wstaje z krzeseł, pakuje walizki i wyjeżdża w cieplejsze miejsce.
serthret
rok temu
no fajnie, a tak na serio to kogo to obchodzi
TRIGLAV
rok temu
Warto wiedzieć ,że Austria znajduje się na etnicznych ziemiach słowiańskich Karantan ,którzy już w VII wieku posiadali tam swoje wschodnio-alpejskie państwo Karantanię podbitą później przez germańskich Bawarów. Współcześni Słoweńcy to potomkowie tych Karantan ,którzy nie ulegli wielowiekowej germanizacji.
weteryniarz.
rok temu
Najciekawszego nie napisali, zbadali te mięczaki testami i wyszło że covid-19 tam jest.
NIE KŁAMCIE
rok temu
TO POLACY NA PRASTARYCH ZIEMIACH SŁOWIAŃSKICH.
Plplw
rok temu
Oprócz szczątek? To u was jest TA SZCZĄTKA? Z polskiego średnio.
bETAtbJT
Sasinek
rok temu
czytam: "dwa bliźniaki w jednym grobie" i co - nie tym razem....
non.
rok temu
Niektórzy chcą żeby podano ich imiona ? dociekliwi !
banita
rok temu
Czy w tym okresie już wiedzieli czy jest Bóg?
Aaa
rok temu
Czyli żyły jeszcze przed stworzeniem Adama i Ewy.
takbycniebedz
rok temu
Ostatnio poszedłem do muzeum zobaczyć jakieś obrazy, niestety zobaczyłem tam pochówek i ciało chłopa ze wsi położonej niedaleko mojej wsi z przed 3 tysięcy lat. Od tej pory myślę jak zabrać go z muzeum i oddać Jego ziemi.
ytryrty
rok temu
nienapisali do jakiej szkoly chodzily
bETAtbKv
bETAtbJC
bETAtbKC
bETAtbKD