bGldDVvo
bGldDVvs
bGldDVvw
programy
kategorie
bGldDVvp

Odmrażanie gospodarki. Szumowski odpowiada na szereg pytań

Kilka ważnych pytań do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego związane z terminami znoszenia kolejnych obostrzeń, nałożonych w związku z pandemią koronawiursa. Kiedy zostaną otwarte place zabaw, siłownie, baseny, spa? - Obostrzeń zostało już bardzo niewiele. Mamy jeszcze oczywiście duże imprezy masowe, kina, teatry, duże plenerowe wydarzenia czy sportowe. Te, które zostały wymienione w pytaniach, to już bardzo niedługo - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" minister zdrowia Łukasz Szumowski. Odniósł się też do kwestii wznowienia lotów i tego, jak będzie wyglądało funkcjonowanie portów lotniczych. - To na pewno muszą być pomiary temperatury, dokładne ścieżki przemieszczania się, na pewno logistyka transportu i przemieszczania się musi zostać precyzyjnie rozpisana - stwierdził.

Tranksrypcja:Panie ministrze, ja bym taką małą przepytywankę do pana zrob...
rozwiń
Place zabaw - czerwiec czy lipiec?
Myślę. że szybciej niż później. Czyli czerwiec. Czerwiec, a nie lipiec. Siłownie?
Siłownie już niedługo. Czyli czerwiec. Baseny? Również. Czyli czerwiec. SPA? I masaże? Myślę, że też. Oczywiście tutaj tak jak z kosmetyczkami.
To są miejsca, gdzie jest kontakt bezpośredni, więc pewnie rezerwacje i reżim sanitarny, na tyle ile on może być. Czyli de facto w czerwcu pan odwoła w zasadzie wszystkie obostrzenia, jakie dotychczas mieliśmy?
Panie redaktorze, tych obostrzeń już zostało bardzo niewiele. Oczywiście mamy jeszcze duże imprezy masowe, mamy kina, mamy teatry, mamy duże plenerowe wydarzenia, które są najgroźniejsze.
Mamy oczywiście wydarzenia sportowe. Natomiast te, które pan wymienił. Myślę, że naprawdę już nie za długo. Patrząc na nasze działania, musimy wracać powoli do tej normalności.
Z pozostawieniem pewnego dystansowania. Tych maseczek wewnątrz, dezynfekcji rąk. I z całą infrastrukturą, i liczba testów, które robimy.
Panie ministrze. Będzie ożywał też ruch lotniczy. Jak to będzie wyglądało w przypadku lotów? Jeżeli chodzi o te środki bezpieczeństwa, jakie są pana rekomendacje?
Trudno mi w tej chwili powiedzieć. To na pewno muszą być pomiary temperatury, na pewno muszą to być bardzo dokładne ścieżki przemieszczania się.
W końcu przez lotniska przepływa często dziesiątki jak nie setki tysięcy osób w krótkim czasie, więc na pewno ta logistyka transportu i logistyka przemieszczania się musi być niezwykle precyzyjnie opisana.
147 reakcji
28
119
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bGldDVvB
KOMENTARZE
(0)
bGldDVwn
bGldDVvu
bGldDVwu
bGldDVwv