bDmzQkeY
bDmzQkfc
bDmzQkfg
programy
kategorie
bDmzQkeZ

Ojciec Paweł Gużyński: Musimy się uwolnić od ciężaru "dealu" z partią rządzącą

Ojciec Paweł Gużyński był gościem programu specjalnego "Newsroom" WP. Dominikanin powiedział, że nie zgadza się z prezesem Kaczyńskim, że trzeba bronić kościołów za wszelką cenę. - Nie, nie zgadzam się. I proponuję, żeby księża wyszli przed kościoły i rozmawiali z ludźmi – przyznał i dodał, że trzeba wziąć odpowiedzialność za swoją opinię. Jak stwierdził, krótki cytat z wczorajszego wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego nie oddaje idei tej wypowiedzi. - Nie jesteśmy w pełni odpowiedzialni za tę sytuację, ale musimy sobie z nią poradzić. Moja propozycja jest taka: odstąpmy od obrony kościołów poprzez jakiekolwiek bojówki. Trzeba wziąć pełną odpowiedzialność za stanowisko kościoła do obrony życia, ale nie z przemocą. Musimy się uwolnić od ciężaru "dealu" z partią rządzącą. Naszą filozofią działania jest wolne głoszenie przekonań. Te straże, które się formowały przed kościołami, są ciężkim nieporozumieniem. Przestępstwem jest dewastacja kościołów – stwierdził...

rozwiń
28 reakcji
22
5
1
Podziel się
Komentarze (1)
28-10-2020
DOLPoprawna formuła jest prosta:Prezes/PiS/rząd Sejm/Senat, n oi Prezydent maja maja być sługami narodu a nie wyłącznie kościoła.
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

bDmzQkfl
KOMENTARZE
(1)
DOL
4 tyg. temu
Poprawna formuła jest prosta:Prezes/PiS/rząd Sejm/Senat, n oi Prezydent maja maja być sługami narodu a nie wyłącznie kościoła.
Najnowsze komentarze (1)
DOL
4 tyg. temu
Poprawna formuła jest prosta:Prezes/PiS/rząd Sejm/Senat, n oi Prezydent maja maja być sługami narodu a nie wyłącznie kościoła.
bDmzQkfX
bDmzQkfe
bDmzQkge
bDmzQkgf