programy
kategorie

Piaski odsłoniły syberyjską mumię. Naukowcy zdumieni

Dobrze zachowane, zmumifikowane ciało kobiety sprzed ponad 160 lat odkryto w Jakucji na Syberii. Kobieta została pochowana przy brzegu rzeki Lena. Jej szczątki znajdują się w świetnym stanie. Eksperci byli zdziwieni, że piasek tak dobrze zakonserwował ciało. Kobieta była chrześcijanką - pochowano ją z miedzianym krzyżem na piersi. Eksperci twierdzą, że nie jest to Rosjanka, a przedstawicielka Jakutów – narodu syberyjskiego pochodzenia tureckiego. Była w podeszłym wieku, mierzyła 150 cm. Jej ciało złożono w drewnianej trumnie. Była ubrana w tradycyjny strój jakucki. Naukowcy mieli nadzieję, że pochówek będzie dowodem na istnienie w tym miejscu pierwszej rosyjskiej osady w Jakucji z XVI w. Okazało się jednak, że nie dość, że szczątki nie należą do Rosjanki, to jeszcze pochodzą z połowy XIX w.
28-10-2019
51 reakcji
26
12
13
Podziel się
Komentarze (13)
29-10-2019
PozdrawiamDo mici - ta "sekta chrześcijańska" jak ją zwiesz ma ponad 2 tysiące lat, więc może tylko dla Ciebie to "niedawno".
zobacz więcej komentarzy (13)
Napisz komentarz
29-10-2019

PozdrawiamDo mici - ta "sekta chrześcijańska" jak ją zwiesz ma ponad 2 tysiące lat, więc może tylko dla Ciebie to "niedawno".

29-10-2019

olonic dziwnego mafia krzyża zagarnęła większy teren na islamiści oczywiście w pokojowy sposób ogniem i mieczem

29-10-2019

zadziwionyTo przecież nie sensacja. Kościół Prawosławny rozdawał takie miedziane krzyżyki wśród autochtonów w czasie mniej lub bardziej szczerej akcji misyjnej, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)