programy
kategorie

Polowanie watahy likaonów na impalę. Niezwykłe nagranie z safari w RPA

Na profilu w mediach społecznościowych Parku Narodowego Krugera w Republice Południowej Afryki, opublikowano nagranie jednego z organizatorów safari na terenie parku. Młoda impala została uwięziona w jeziorze przez watahę likaonów. Dzikie psy okrążyły wodę i czekały, aż zwierzę wyjdzie na brzeg. Podczas szukania drogi ucieczki impalę zaskoczył hipopotam. Rozwścieczony olbrzym nie zdając sobie sprawy, kto go zaczepił, wyszedł na brzeg i przegonił likaony. Na niewiele się to jednak zdało dla impali, gdyż zbliżyła się za bardzo do brzegu i jeden z drapieżników chwycił ją i wyciągnął na brzeg. Tam czekała już reszta. Likaony żyją w watahach liczących od 10 do 60 osobników. Polują zawsze razem i wybierają różne strategie w zależności, na jaką zwierzynę polują. W przypadku impali starają się spłoszyć stado i rozdzielić je, aby móc skupić się na osamotnionym i słabszym osobniku. Likaony mogą ścigać ofiarę nawet 5 kilometrów i przebiec taki dystans ze średnią...

rozwiń
135 reakcji
20
86
29
Podziel się
Komentarze (29)
08-06-2021
To straszneGdyby nie te samochody"miłośników przyrody" na jednym z brzegów jeziora, to impala miałaby drogę ucieczki.
zobacz więcej komentarzy (29)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(29)
To straszne
3 lata temu
Gdyby nie te samochody"miłośników przyrody" na jednym z brzegów jeziora, to impala miałaby drogę ucieczki.
Żałosne
3 lata temu
Zamiast dzikiej przyrody, wkoło pełno samochodów
wet
3 lata temu
nie chciałbym na to patrzec---czym oni sie podniecają bestialstwem pozryrody
ZZZ
3 lata temu
Gratuluję podkładu muzycznego! Trzeba było jeszcze dodać Odę do radości!
Waldi 60
3 lata temu
Na tych samochodach to sami ludzie pragnący i głodni widoku przemocy. Przyroda sama kieruję się swymi prawami bez widzów.
Najnowsze komentarze (29)
dorotti
2 lata temu
to jest karygodne dlaczego oni nic nie zrobili
Wawa
3 lata temu
Pięknie ten bóg świat wymyślił. Brawo. Dalej chcecie iść do nieba ?
ssaczka
3 lata temu
co na to wybitna greta?
Beti
3 lata temu
Ale hipcio to powinien turystów pogonić.
Max
3 lata temu
Zamiast tych nudnych filmików pokazujących jak drapieżniki rozszarpują kolejną ofiarę pokażcie np jak stado lwów, hien itp. konsumuje jakiegoś murzyna lub spasionego białego turystę, to też samo życie w dziczy
d_f
3 lata temu
I co na to bambiniści?
cynik
3 lata temu
Likaony tak są stworzone że jedzą mięso więc to naturalne polowanie drapieżników dla jedzenia a także w celu zachowania równowagi w przyrodzie żeby ssaki trawożerne nie zeżarły całej zieleniny. Przypominam że człowiek tak współczujący impali morduje często dla przyjemności (myśliwi) i nawet osobników wlasnego gatunku (mordercy)
Barbara
3 lata temu
Straszne , straszne !
TVNnista
3 lata temu
a gdzie ekolodzy nie protestują.
win47
3 lata temu
Nie potrafię zrozumieć tych ludzi którzy nie mogąc sami uczestniczyć w zabijaniu dzikich zwierząt czerpią radochę w oglądaniu takich scen. Czy nie prościej byłoby odwiedzić pierwsza lepsza rzeźnie i przyglądać się jak wygląda proces przerabiania różowiutkich prosiaczków na schabowe.
Julian
3 lata temu
Nie można używać słowa "okrutny" w stosunku do zwierząt. To pojęcie z dziedziny etyki odnoszące się do ludzi, a nie do świata przyrody. Likaony polują i żyją w zgodzie z naturą. Nawiasem mówiąc to bardzo ciekawe drapieżniki, tworzące klany rodzinne, w których jest podział ról, opieka na słabszymi osobnikami. Wyróżniają się inteligencją i są bardzo skutecznymi myśliwymi. Są zagrożone przez ludzi.
sołtys
3 lata temu
wytłuc 95% populacji likaonów, lwów, hien, .... bo to szkodniki...... ograniczyć impale, gnu, bawoły, ... mięso dać ludziom a na trawy krowy które dadzą mleko i czarny lad mógłby się sam wyżywić...
nonono
3 lata temu
nie lubie ogladac takich filmow takze dziekuje postoje
Waldi 60
3 lata temu
Na tych samochodach to sami ludzie pragnący i głodni widoku przemocy. Przyroda sama kieruję się swymi prawami bez widzów.