bFGFLGkA
bFGFLGkE
bFGFLGkI
programy
kategorie
bFGFLGkB

Polowanie watahy likaonów na impalę. Niezwykłe nagranie z safari w RPA

Na profilu w mediach społecznościowych Parku Narodowego Krugera w Republice Południowej Afryki, opublikowano nagranie jednego z organizatorów safari na terenie parku. Młoda impala została uwięziona w jeziorze przez watahę likaonów. Dzikie psy okrążyły wodę i czekały, aż zwierzę wyjdzie na brzeg. Podczas szukania drogi ucieczki impalę zaskoczył hipopotam. Rozwścieczony olbrzym nie zdając sobie sprawy, kto go zaczepił, wyszedł na brzeg i przegonił likaony. Na niewiele się to jednak zdało dla impali, gdyż zbliżyła się za bardzo do brzegu i jeden z drapieżników chwycił ją i wyciągnął na brzeg. Tam czekała już reszta. Likaony żyją w watahach liczących od 10 do 60 osobników. Polują zawsze razem i wybierają różne strategie w zależności, na jaką zwierzynę polują. W przypadku impali starają się spłoszyć stado i rozdzielić je, aby móc skupić się na osamotnionym i słabszym osobniku. Likaony mogą ścigać ofiarę nawet 5 kilometrów i przebiec taki dystans ze średnią...

rozwiń
133 reakcje
19
85
29
Podziel się
Komentarze (29)
08-06-2021
To straszneGdyby nie te samochody"miłośników przyrody" na jednym z brzegów jeziora, to impala miałaby drogę ucieczki.
zobacz więcej komentarzy (29)

Programy Wirtualnej Polski

bFGFLGkN
KOMENTARZE
(29)
To straszne
12 miesięcy temu
Gdyby nie te samochody"miłośników przyrody" na jednym z brzegów jeziora, to impala miałaby drogę ucieczki.
Żałosne
12 miesięcy temu
Zamiast dzikiej przyrody, wkoło pełno samochodów
wet
12 miesięcy temu
nie chciałbym na to patrzec---czym oni sie podniecają bestialstwem pozryrody
bFGFLGlf
ZZZ
12 miesięcy temu
Gratuluję podkładu muzycznego! Trzeba było jeszcze dodać Odę do radości!
Waldi 60
12 miesięcy temu
Na tych samochodach to sami ludzie pragnący i głodni widoku przemocy. Przyroda sama kieruję się swymi prawami bez widzów.
Najnowsze komentarze (29)
dorotti
9 miesięcy temu
to jest karygodne dlaczego oni nic nie zrobili
Wawa
12 miesięcy temu
Pięknie ten bóg świat wymyślił. Brawo. Dalej chcecie iść do nieba ?
ssaczka
12 miesięcy temu
co na to wybitna greta?
Beti
12 miesięcy temu
Ale hipcio to powinien turystów pogonić.
Max
12 miesięcy temu
Zamiast tych nudnych filmików pokazujących jak drapieżniki rozszarpują kolejną ofiarę pokażcie np jak stado lwów, hien itp. konsumuje jakiegoś murzyna lub spasionego białego turystę, to też samo życie w dziczy
d_f
12 miesięcy temu
I co na to bambiniści?
cynik
12 miesięcy temu
Likaony tak są stworzone że jedzą mięso więc to naturalne polowanie drapieżników dla jedzenia a także w celu zachowania równowagi w przyrodzie żeby ssaki trawożerne nie zeżarły całej zieleniny. Przypominam że człowiek tak współczujący impali morduje często dla przyjemności (myśliwi) i nawet osobników wlasnego gatunku (mordercy)
Barbara
12 miesięcy temu
Straszne , straszne !
bFGFLGkX
TVNnista
12 miesięcy temu
a gdzie ekolodzy nie protestują.
win47
12 miesięcy temu
Nie potrafię zrozumieć tych ludzi którzy nie mogąc sami uczestniczyć w zabijaniu dzikich zwierząt czerpią radochę w oglądaniu takich scen. Czy nie prościej byłoby odwiedzić pierwsza lepsza rzeźnie i przyglądać się jak wygląda proces przerabiania różowiutkich prosiaczków na schabowe.
Julian
12 miesięcy temu
Nie można używać słowa "okrutny" w stosunku do zwierząt. To pojęcie z dziedziny etyki odnoszące się do ludzi, a nie do świata przyrody. Likaony polują i żyją w zgodzie z naturą. Nawiasem mówiąc to bardzo ciekawe drapieżniki, tworzące klany rodzinne, w których jest podział ról, opieka na słabszymi osobnikami. Wyróżniają się inteligencją i są bardzo skutecznymi myśliwymi. Są zagrożone przez ludzi.