bEDIpERg
bEDIpERk
bEDIpERo
programy
kategorie
bEDIpERh

Południe Holandii pod wodą. Dramatyczna walka mieszkańców ze skutkami powodzi

Nie tylko Niemcy, Belgia i Austria walczą z wielką wodą, która nawiedziła te kraje na skutek nawałnic. Ucierpiała również Holandia. Na nagraniach z wieży telewizyjnej widać zalane miasto Roermond, nad rzeką Mozą, na południu kraju. Mimo że woda dotarła tam w zeszłym tygodniu, to wciąż widać, jak wielki teren wciąż znajduje się pod wodą. Najtrudniejsza sytuacja była w okolicach Maastricht, gdzie służby musiały ewakuować mieszkańców czterech miejscowości: Bunde, Voulwames, Brommelen i Geulle. Premier Mark Rutte ogłosił wprowadzenie na zalanych terenach stanu klęski żywiołowej. Dzięki temu poszkodowani będą mogli ubiegać się o odszkodowanie. Część Holandii znajduje się na obszarze będącym poniżej poziomu morza, dlatego kraj ma dobrze przygotowany system zabezpieczeń przed wdarciem się wody do miast. Jednak nie wszystkie wytrzymały pod naporem wody. W okolicach Roermond żołnierze musieli wzmocnić ponad kilometrowy odcinek konstrukcji, poprzez układanie worków z...

rozwiń
19-07-2021
113 reakcji
32
16
65
Podziel się
Komentarze (65)
19-07-2021
NoooooJest sporo emigrantów bez pracy na zasiłkach . To prosta praca fizyczna , sprzątanie po powodziach. Powinni poradzić sobie bez problemu.
zobacz więcej komentarzy (65)

Programy Wirtualnej Polski

bEDIpERt
KOMENTARZE
(65)
Nooooo
2 miesiące temu
Jest sporo emigrantów bez pracy na zasiłkach . To prosta praca fizyczna , sprzątanie po powodziach. Powinni poradzić sobie bez problemu.
Polikkis Samo
2 miesiące temu
Merkel mowi, ze nie ma takiego slowa w niemieckim aby opisac skale zniszczen, ja znam takie slowo to Warschau.
pytanie:
2 miesiące temu
A co na to Timmermans ? Powinien łódką pływać i pomagać Rodakom !
bEDIpERL
abc rozsadku
2 miesiące temu
Znowu Komisja Europejska bedzie odbierala nam pieniadze , bo sa one potrzebne holenderskim , belgijskim i niemieckim powodzianom, ciekawe pod jakim pretekstem. PO dejrzewam, ze tym razem pretekstem moze byc niedostateczy parytet teczowych w samorzadach lokalnych
alka
2 miesiące temu
Kara Boża musi być! Kraj kolonialny, narkotyki, nie szanuje Polaków.Wykorzystuje Polaków w pracy.Nie żal mi ich.
Najnowsze komentarze (65)
ratownik.
2 miesiące temu
Kupiłem łódkę,na wszelki wypadek . Chociaż, Polska tak katolicka,że powodzi napewno nie będzie. No może te rejony bezbożne pozalewi , dla opamiętania.
szdg
2 miesiące temu
czekam na takie straty jak polska po wojnie z niemcami!!!!!!!!!!!!
raffi
2 miesiące temu
Maja wiecej rozrywki niz w parku wodnym.... kapiele blotne sa zdrowe....
Kara
2 miesiące temu
za pogaństwo, barbarzyństwo i herezję Może w końcu Belgia, Holandia i Niemcy zajmą się swoimi sprawami a nie praworządnością w Polsce. Jak ogarną się sami ze skutków własnych zaniedbań, niech pomyślą też o praworządności u siebie.
Prawdziwa tra...
2 miesiące temu
i w cudowny sposób maski znikają, a straszyli że wielkie restrykcje do Holandii wracają.
no tak
2 miesiące temu
haaarpppmowi wam to cos?
hphp
2 miesiące temu
kara boska jak się nie szanuje podstawowych wartości
genowefa
2 miesiące temu
Ale zazdrościta, że aż strach.
bEDIpERD
Ksiega Prawdy
2 miesiące temu
Proroctwa sie sprawdzaja. Pan Jezus powiedzial ze bedzie potop, doliny lez jako kara za aborcje, morderstwa, cudzolostwo, balwochwalstwo uwielbienie siebie. Poczytajcie na KsiegaPrawdy.pl te proroctwa. Ochrona to zapowiadana w Ksiedze Apokalipsy Pieczec Boga Zywego, to modlitwa do Boga Ojca przekazana w Ksiedze Prawdy.
ja1
2 miesiące temu
to jest ostrzezenie dla zlych ludzi. Potem będzie juz za pozno.
.......
2 miesiące temu
Od dawna sztucznie wplywa sie na pogode w Europie.Wszystko by wmowic ludziom ideologie tz "zmian klimatycznych ".W Europie centralnej ,w poblizu Polski sa przynajmniej 3 takie osrodki .Nie daleko Berlina,niedaleko Drezna ,na pograniczu niemiecko-czeskim w rejonie Szwabi,oraz jeden osrodek w Holandii.W tym roku jednak przesadzili i w Niemczech oraz w Holandii spowodowali powodz.Wywoluje sie tez sztuczne trzesienia ziemi w Europie ,ktore jak najbardziej maaj wplyw na pogode w Europie.Zaobserwowano takie trzesienia w Islandii,poludniowej Hiszpanii i w polnocnej Grecji.I to wszysto by pozniej plakac w parlamencie europejskim ,ze klimat sie "zmienia" i konieczne sa zmiany
apollo
2 miesiące temu
Te powodzie to wina Tuska
belzebóg
2 miesiące temu
kara a a to dopiero początek aż ogórki zaczną się wykrzywiać
mlody
2 miesiące temu
Co raz mocniej widać jak Ręka Sprawiedliwości Bożej opada na bez umiaru grzeszącą ludzkość. To dopiero jedna setna lub jedna tysięczna tego za co przyjdzie nam pokutować.
...
Następna strona
bEDIpESf
bEDIpERm
bEDIpESm
bEDIpESn