bEqLlphM
bEqLlphQ
bEqLlphU
programy
kategorie
bEqLlphN

Potężne gradobicie we Francji. Dramatyczne wideo kierowcy

Silne gradobicie w Oksytanii na południu Francji. W poniedziałek (21 czerwca) jeden z kierowców nagrał, co działo się tego dnia na ulicach. W wielu miastach w regionie zaobserwowano ulewne deszcze, porywy wiatru i grad. Wszystko zaczęło się w miniony weekend, gdy przez Francję przeszły silne burze i tornada. Najpoważniejsza z nich przeszła przez miejscowość Saint-Nicolas de Bourgueil w departamencie Indre i Loara. Jak podają miejscowe stacje meteorologiczne, siła tornada oceniana była na prędkość 145-150 km/h. Wielkość trąby powietrznej szacuje się na siłę F2. Ten stopień w skali skali Fujity to znaczne zniszczenia, czyli dachy zrywane z domów, duże drzewa wyrwane z korzeniami, lekkie przedmioty przenoszone z dużą prędkością. Po przejściu tornada setki drzew i domów uległy niemal całkowitemu zniszczeniu. W niektórych miejscach kule gradowe osiągnęły średnicę 10 centymetrów, stanowiąc śmiertelne zagrożenie dla ludzi.

22-06-2021
318 reakcji
63
192
63
Podziel się
Komentarze (63)
22-06-2021
PisdzielecNie oglądam filmu bo nie lubię reklam
zobacz więcej komentarzy (63)

Programy Wirtualnej Polski

bEqLlphZ
KOMENTARZE
(63)
Pisdzielec
miesiąc temu
Nie oglądam filmu bo nie lubię reklam
dell
miesiąc temu
Jakie potężne gradobicie , jaki cały świat miał by takie gówno oglądać . Redaktorek mało co widział. Czy na WP są osoby z łapanki.
FY2020
miesiąc temu
Akurat ten film nie odzwierciedla zjawiska. Więc nie piszcie o dramatycznych scenach bo to tylko w kinie. Duża ilość gradu to fakt.
bEqLlpir
rek
miesiąc temu
"Ogląda cały świat" Marsjanie nie mają kablówki
Koala
miesiąc temu
dramatyczne wideo? Puścić wam swoje nagranie z nawałnicy w Łodzi z tego roku, z zeszłego, dwa lata temu? To był dramat. Nie było nic widać, wycieraczki nie pomagały, drzewa łamały się na ulice, to był dramat.
Najnowsze komentarze (63)
refleksja
miesiąc temu
Co to za marna szosa? Może to na Madagaskarze, albo w innej francuskiej kolonii? Zabrali egzotycznym ludziom bogactwo a zostawili biedę i teraz bieda sama im się wcisnęła do bram?
tfuj!!
miesiąc temu
Perfidne wykorzystywanie tragicznych wiadomości do wtykania reklam!?
wqd
miesiąc temu
to ma byc gradobicie ja z nosa wyciagam wieksze kulki
hehehe
miesiąc temu
czemu DRAMATYCZNE???????
dingdong
miesiąc temu
nie mazać się miękiszony, taki mamy klimat. Redaktorku czy też skacze ci adrenalina jak uruchamiasz wodospad w spłuczce ?
Aduram
miesiąc temu
W latach 50/60-tych też grad walił po głowach ,żyjemy żyjemy ,ktoś inny powie , co to za życie ,ale jest .
asada
miesiąc temu
Hej. Normalna pogoda. Nie wiem dlaczego piszecie ,ze to jakieś anomalie :d. A we Francji to jest normalne
Zdziwiony
miesiąc temu
gdzie jest dramatyzm tego nagrania ja się pytam
bEqLlpij
synoptyk
miesiąc temu
Suszy w tym roku nie ma ale rolnik i tak wymyśli sobie szkody. Jak nie przymrozek to gradobicie. Oni zawsze poszkodowani. Rok temu była susza to kolejna będzie za rok.
Lilli
miesiąc temu
11lat temu w okolicach Łobza woj . zachodniopomorskie przeszła taka nawałnica, zaczęło się od gradu wielkości grochu,za chwilę przestało ,cisza znowu grad wielkości fasoli ,cisza i za chwilę znowu grad tyle że tym razem grad wielkości jaj a nawet ciut większe ludziom okna wybiło,elewacje z budynku stłukło , w autach szyby wybiło ,karoseria wgnieciona każdym uderzeniem,drzewa połamało.I nikt o tym nie pisał ,nie było w wiadomościach nigdzie .Oglądając takie rzeczy wiemy co czują ludzie widząc gradobicie
Loop88
miesiąc temu
No faktycznie taka dramaturgia ... Muza w tle typ ma głęboko w poważaniu szkody bo z ubezpieczenia kupić drugie auto ... Wgle te tytuły wasze a treści artykułów ,maja się nijak..
Świętszy od p...
miesiąc temu
Rozumiem, że dzielicie się dochodem z reklam przed tym filmem z autorem filmu. Gość udostępnił go za darmo, a Wy sobie na tym zarabiacie? Wstyd
wwwwrrrrrrccc...
miesiąc temu
będzie co robić idealnie
Haha
miesiąc temu
Zwykły grad latem
...
Następna strona
bEqLlpiL
bEqLlphS
bEqLlpiS
bEqLlpiT