programy
kategorie

Potężne gradobicie we Francji. Dramatyczne wideo kierowcy

Silne gradobicie w Oksytanii na południu Francji. W poniedziałek (21 czerwca) jeden z kierowców nagrał, co działo się tego dnia na ulicach. W wielu miastach w regionie zaobserwowano ulewne deszcze, porywy wiatru i grad. Wszystko zaczęło się w miniony weekend, gdy przez Francję przeszły silne burze i tornada. Najpoważniejsza z nich przeszła przez miejscowość Saint-Nicolas de Bourgueil w departamencie Indre i Loara. Jak podają miejscowe stacje meteorologiczne, siła tornada oceniana była na prędkość 145-150 km/h. Wielkość trąby powietrznej szacuje się na siłę F2. Ten stopień w skali skali Fujity to znaczne zniszczenia, czyli dachy zrywane z domów, duże drzewa wyrwane z korzeniami, lekkie przedmioty przenoszone z dużą prędkością. Po przejściu tornada setki drzew i domów uległy niemal całkowitemu zniszczeniu. W niektórych miejscach kule gradowe osiągnęły średnicę 10 centymetrów, stanowiąc śmiertelne zagrożenie dla ludzi.

22-06-2021
320 reakcji
63
193
64
Podziel się
Komentarze (64)
22-06-2021
PisdzielecNie oglądam filmu bo nie lubię reklam
zobacz więcej komentarzy (64)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(64)
Pisdzielec
3 lata temu
Nie oglądam filmu bo nie lubię reklam
dell
3 lata temu
Jakie potężne gradobicie , jaki cały świat miał by takie gówno oglądać . Redaktorek mało co widział. Czy na WP są osoby z łapanki.
FY2020
3 lata temu
Akurat ten film nie odzwierciedla zjawiska. Więc nie piszcie o dramatycznych scenach bo to tylko w kinie. Duża ilość gradu to fakt.
rek
3 lata temu
"Ogląda cały świat" Marsjanie nie mają kablówki
Koala
3 lata temu
dramatyczne wideo? Puścić wam swoje nagranie z nawałnicy w Łodzi z tego roku, z zeszłego, dwa lata temu? To był dramat. Nie było nic widać, wycieraczki nie pomagały, drzewa łamały się na ulice, to był dramat.
Najnowsze komentarze (64)
nic
2 lata temu
wygląda jeszcze nie na tragiczne, szyby w autach cale i drzewa stoją. może gdzie indziej były gorsze momenty?
refleksja
3 lata temu
Co to za marna szosa? Może to na Madagaskarze, albo w innej francuskiej kolonii? Zabrali egzotycznym ludziom bogactwo a zostawili biedę i teraz bieda sama im się wcisnęła do bram?
tfuj!!
3 lata temu
Perfidne wykorzystywanie tragicznych wiadomości do wtykania reklam!?
wqd
3 lata temu
to ma byc gradobicie ja z nosa wyciagam wieksze kulki
hehehe
3 lata temu
czemu DRAMATYCZNE???????
dingdong
3 lata temu
nie mazać się miękiszony, taki mamy klimat. Redaktorku czy też skacze ci adrenalina jak uruchamiasz wodospad w spłuczce ?
Aduram
3 lata temu
W latach 50/60-tych też grad walił po głowach ,żyjemy żyjemy ,ktoś inny powie , co to za życie ,ale jest .
asada
3 lata temu
Hej. Normalna pogoda. Nie wiem dlaczego piszecie ,ze to jakieś anomalie :d. A we Francji to jest normalne
Zdziwiony
3 lata temu
gdzie jest dramatyzm tego nagrania ja się pytam
synoptyk
3 lata temu
Suszy w tym roku nie ma ale rolnik i tak wymyśli sobie szkody. Jak nie przymrozek to gradobicie. Oni zawsze poszkodowani. Rok temu była susza to kolejna będzie za rok.
Lilli
3 lata temu
11lat temu w okolicach Łobza woj . zachodniopomorskie przeszła taka nawałnica, zaczęło się od gradu wielkości grochu,za chwilę przestało ,cisza znowu grad wielkości fasoli ,cisza i za chwilę znowu grad tyle że tym razem grad wielkości jaj a nawet ciut większe ludziom okna wybiło,elewacje z budynku stłukło , w autach szyby wybiło ,karoseria wgnieciona każdym uderzeniem,drzewa połamało.I nikt o tym nie pisał ,nie było w wiadomościach nigdzie .Oglądając takie rzeczy wiemy co czują ludzie widząc gradobicie
Loop88
3 lata temu
No faktycznie taka dramaturgia ... Muza w tle typ ma głęboko w poważaniu szkody bo z ubezpieczenia kupić drugie auto ... Wgle te tytuły wasze a treści artykułów ,maja się nijak..
Świętszy od p...
3 lata temu
Rozumiem, że dzielicie się dochodem z reklam przed tym filmem z autorem filmu. Gość udostępnił go za darmo, a Wy sobie na tym zarabiacie? Wstyd
wwwwrrrrrrccc...
3 lata temu
będzie co robić idealnie
...
Następna strona