programy
kategorie

Powódź dociera do chińskiej tamy. Niesamowite wideo uchwycone dronem

W sieci pojawiło się wideo z tamy Xiaolangdi, które pokazuje ogromne ilości spuszczanej wody. Zbiornik na Żółtej Rzece od kilku tygodni jest przepełniony. Wszystko przez powodzie, jakie nawiedziły Chiny. Administracja tamy zdecydowała się spuścić ze zbiornika trochę wody, gdyż istniało zagrożenie, że budowla nie wytrzyma naporu wody i zaleje okoliczne tereny. Chiny borykają się z największą powodzią od 1996 roku. Najgorsza sytuacja panuje w prowincji Syczuan na poludniu kraju. Wiele rejonów jest odciętych od świata, a straty materialne odczuło już 63 mln ludzi.

141 reakcji
40
54
47
Podziel się
Komentarze (47)
26-08-2020
smykCzy woda przerwała tamę? Nie a spusty wody są po to żeby do tego nie doszło i nie ma się czym podniecać
zobacz więcej komentarzy (47)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(47)
smyk
4 lata temu
Czy woda przerwała tamę? Nie a spusty wody są po to żeby do tego nie doszło i nie ma się czym podniecać
Osa🐝
4 lata temu
Normalna tama i spuszczanie z niej wody co w tym dziwnego?
miłego dnia
4 lata temu
pamiętam, jak w 750 mln Chinach w latach 60tych kilka milionów samochodów było, a w całym 3,5 miliardowym świecie 400 mln maszyn spalinowych i profesory od niczego typu Balcerowicz wieszczyły, że do końca XX wieku, ropy zabraknie, teraz jest 1,5 milarda Chińczyków i setki mln spalinowych mają, a świat 7 mld ludzi i ponad miliard spalinowych i końca ropy nie widać, a Balcerowicz regularnie w TVN od 5 lat bełkocze, że koniec polskiej gospodarki tuż tuż
normals
4 lata temu
Uwielbiam te napisy zakrywające obraz szczególnie, że pokrywają się z tekstem poniżej kto to wymyślił?
Piotr
4 lata temu
Więcej napisów na filmie! Bo jeszcze trochę tej tamy widać...
Najnowsze komentarze (47)
Chinczyk
3 lata temu
Nie jest źle , tama jeszcze ma niewykorzystane 4 spust wody , tu chodziło o efekty wizualne , bo inaczej wygląda wypływ przy 7 spustach a inaczej na 3 . Wszystko kontroluja
CCCP
3 lata temu
kara za Covid -19 I ZA SARS 2
NINA
4 lata temu
Ja lubię jajecznicę na boczku wędzonym.
podatnik
4 lata temu
Nie trafili... To oczywiście w tym przypadku bardzo dobrze, ale to oni mają tworzyć wzmocnienie naszej wschodniej flanki..
gojgoj
4 lata temu
apeluje do redaktorow , piszac artykuly na tematy morskie uzywajcie poprawnej terminologji , to mnie razi ! to nie statek a okret a roznice sobie wygoglujcie . co do us navy , wszedzie gdzie pojawi sie amyrykanski zolnierz tam zawsze zamieszanie .
Zbych
4 lata temu
Za taka jazde powinien miec zabrane prawko i przejsc caly cykl badan psychiatrycznych czy jest w stanie funkcjonowac w systemie prawa drogowego. Taka predkosc na drochach publicznych to choroba.
kierowca
4 lata temu
i co takiego zrobił?
KX1
4 lata temu
To nie tama a kanał upustowy jak widać działa.. zresztą widać ze nie jest otwarty na całą moc bo kilka dolnych upustów nie jest otwartych
projektant
4 lata temu
Każda tama jest tak projektowana, że woda jej nie przerwie, nawet jakby spusty się zepsuły to woda przelewa się nad tamą. Tworzy wtedy większe ciśnienie ta znajdująca się poniżej, ale właśnie tak projektuje się tamy. Dodam, że na wodę 1000-letnią przelewającą się nad tamą. Dodam, że spusty przelewowe niezamykane są zawsze niżej i zdejmują część tej wody. Ale straszyć to ludzka rzecz.
jarek
4 lata temu
Z 5 sierpnia : "Zarządcy największej zapory wodnej na świecie, chińskiej Tamy Trzech Przełomów na rzece Jangcy , poinformowali, że jej konstrukcja uległa lekkiej deformacji . Jej przerwanie mogłoby zagrozić 120 milionom ludzi .
j23
4 lata temu
miejscami cywilny samochód z nagrywarka jechał 227 km\h
jarm
4 lata temu
Daj większe napisy , bo jeszcze obraz przebija.
Saris
4 lata temu
Dobrze ze wuhan nie zalalo xd
Matakiewicz
4 lata temu
Redaktorze duraku - to co widac to spuszczanie wody dolnymi upustami. Dla twojej wiadomosci to zapora ma jeszcze gorne przepusty. Oprocz tego kazda zapora jest zaprojektowana na parcie wody. Katastrofy sa spowodowane przelaniem sie wody przez sasiednie tereny nie zabezpieczone. Zapory obalone przez parcie to XIX wiek...